reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Gosia, jak będziesz dawac jesc codziennie o tych samych porach to się przyzwyczaja.

Dziewczyny, kiedy i jak odzwyczaiłyscie dzieci od pchania wszystkiego do buzi?
CZy wasze dzieci w wieku 12msc mowily już cos ze zrozumieniem tzn celowo. Moi wypowiadają mama, tata, baba, ale nie wiem na ile to jest swiadome.

Karmeova- jak idzie przyzwyczajanie do nocnika?

Ktos kiedyś pisal o dobrym sposobie na odparzenia i otarcia- jakies fioletowe cudo. Możecie polecić?
 
reklama
jjka - ja po wypróbowaniu wszelkiego rodzaju Sudocremów i innych bajerów kupiłam Tormentiol maść efekt ku mojemu zaskoczeniu po pierwszym użyciu przy bardzo zaognionej skórze tylko brudzi więc trzeba uważać na ubranka i od razu zakładać pieluszkę.
 
Haha, ja też od dzisiaj idę zg0dnie z planem, 9, 12 obiad, teraz 15 potem deserek i kolacja :-)
Co do masci na odparzenia, ja ma robiona na receptę, ale staram się jej nie nadużywać ze względu na kwas borny, ostatnio zadizialal bepanthen, co do tormentiolu - to ja nie stosuje, zawiera szkodliwy czterobn sodu, ale wiem, że jest całkiem bezpieczna masc tormentalum, tylko nie wiem jak ze skutecznością :-)
 
Jjka ja pisalam. Wodny roztwor fioletu. Nie jest szkodliwe i szybko dziala. Ja na wacik kropilam i smarowalam dupke czasem od razu na ale czesto kadowalo na podloge orzy moich wiercupietach. Gosia a tormentiol nie jest od 12rz?
Ja zawsze proboje bempanten a jak nie ma poprawy to fioletem.fakt dopiero dwa razy mieli odparzone pupy i nie byla to tragedia"ale topolecila mi koleznaka ktorej cora ma czesto odparzenie. Mowi ze lekarka jej kazala bo bezpieczne i antybakteryjnie dziala.

Jjka co do mowienia.przyuwaz czy hak wola mama to patrzy na Ciebie a hak tata to na tate.albo pytaj gdzie tata...moi np wiem ze miwili swiadomie bo jak slyszeli klucz w drzwiach to wilali tata i lecieli do drzwi.albo wilali mama i wstawali przy nodze. U nas z mowa kiepsko.mowia po swojemu.mojego brata syn 11 msc mowi wiecej niz moi.ale maja swoj czas. Mojej
 
Ja stosuje Bepanten przy każdej zmianie pieuchy, od zawsze a jednak otarcia się pojawili u M. odkad zaczal raczkować.

Pediatra zalecila Retimax z wit A. i Tormention ale na razie poprawy brak no i nei wiedziałam, ze to szkodliwe.

A tej roztwor fioletu to w aptece się kupuje? Jakies konkretne stężenie?

Jak mowia mama to patrza na mnie abo ida w moim kierunku.
 
jjka u nas leciutko bywa damian, i po wyprobowaniu wszystkiego najbardziej jednak sprawdzil sie sudocrem, takze nic specjalnego, raz mial tylko mocne odparzenie i wtedy maka ziemniaczane uratowala mu pupe :)

co do mowienia to ja nie mam pojecia, moi nic nie mowia :( byl czas ze mowili mama tata baba a teraz nic..jak ich mecze i mecze to powtarzaja po mnie ale nic swiadomie :(

a z tym braniem do buzi tez jestem ciekawa.. ostatnio u nas masakra, przedwczoraj dopadli kabel od kablowki, meeega zabezpieczony niby, nei wiem jak to zrobili ale odkrecili ta koncowke metalowa i jeden obgryzal kable a drugi sobie gryzl ta koncowke, tak sie skupilam na tym co gryzl kable ze nie zauwazylam ze drugi ma cos w buzi i gryzie...To nie na moje nerwy :)

A dzisiaj sie pochwale :) Damian zamknal dominika za drzwiami i zastawil go zgrzewka wody bo sobie ja przesunal :) wchodze do pokoju a tu lata jedno szczesliwe dziecko :) zagladam za drzwi a dominik stoi na bacznosc pod sciana :)
 
Ja tormetniol uzylam jako ostateczności bo chlopaki dostali bardzo silnych odparzen po oryginalnych pampersach i uzylam wtedy sudecremu co tylko drastycznie pogorszyło sprawę, 3 razy tormemtiol i od tamtej pory tylko oliwka, maka ziemniaczana i alantan plus zamiennie. Mysle, ze bardziej zaszkodzilyby te silne zaczerwienienia wręcz z krostkami niż 3 użycia maści, zresztą zaleciła mi to pediatra.
 
u nas słabo dziś idzie ten plan, ale może jutro będzie lepiej ;) jadły o 4,8,11 i 16.30 o 19.30 będzie kolacja ale niektóre w tych posiłków na raty
 
JJka to na pewno mówią to ze zrozumieniem ;)
a ten fiolet to wystarczy że w aptrece powiesz, że chcesz wodny roztwór fioletu, bo jeszcze jest na spirytusie, można też do kąpieli trochę dodać, ale najlepiej na dupkę, ja smarowałam przy każdej zmianie dupka cała fioletowa była, ale się zmyje ;)

Gosia moja koleżanka miała wcześniej dla córki, zużyła 2 tubki w jakimś tam czasie i przy kolejnych odparzeniach jak chciała receptę to jej inna pediatra powiedziała, ze oszalała, ze tak często tą maść stosuje, ze ona jest od 12 rż,no ale jak Ty z 3 razy użyłaś to na pewno aż tak ten składnik nie wpłynie, gorzej jak za często, no i ona potem jej kazała tym fioletem robić, powiedziała że nawet lepsze niż ten tormentiol.

Jjka a on ma to otarcie po pieluszce? tzn obciera go? bo może kup większe?

Moi nie chcą powtarzać, nawet jak chcę im pokazać coś w książce to jest tak, ze chwile siedzą i jeden odchodzi i drugi do niego dołącza, Filip na rok pokzaywał wszystkie zwierzaki w książeczce, naśladowal wszystkie zwierzaki a oni naśladują ale mniej, D i tak na wszystkie mówi au(pies) nawet dziś w telewizji była kura a on au au au :laugh2:
 
reklama
Do góry