reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Wojtek raz śpi w dzień po obiedzie o 13 około 1h do 1,5, dziś spał mniej niż godzinę, ja już nie mam do niego sił, teraz leży w łóżku i sobie gada bo nikt do niego nie poszedł, wymusza strasznie stwierdził że nie ma po co się drzeć bo nikt nie przyszedł, ale takie darcie męczy psychę strasznie, ja nigdy nie miałam takich problemów a teraz od miesiąca tak mi robi, tyle że o n już spał wybudził się i zaczął sceny. A przedtem to po kolacji tak robił i wył 1-2h, będę chyba nieugięta i może już nauczy się że nie warto scen urządzać. Przedtem potrafił sobie leżeć, gadać jak mu nie chciało się odrazu zasnąć a teraz takie sceny, ehhh, miało być coraz lepiej a jest coraz gorzej , dobrze że córka normalna.
Tutaj akurat chodzi o nocki bo za dnia to on nie ma problemu z zaśnięciem.
 
reklama
katherine- A. tez ma od czasu do czasu takie jazdy przy nocnym zasypianiu. Ale nigdy nie trwalo to godzine, co najwyżej 20min i jemu ewidentnie chodzilo o noszenie na rekach. Tak wymuszal, żeby go nosic przed zasnieciem. Jak plakal to go brałam, jak się tylko uspokoil to odkladalam i tak kilkanaście razy czasami. Po tygodniu takiego brania i odkładania zaprzestal wymuszania i spi normalnie, bez ekscesów. Ale za jakiś czas znowu będzie probowal swoich sil;-)

O cos twojemu synkowi musi chodzic- może przechodzi teraz taki etap leku separacyjnego, może zęby mu idą, może go coś boli, może nie jest spiacy i trzeba go bardziej wymeczyc w dzień, a może wręcz przeciwnie jest przemeczony i trzeba mu pomoc się wyciszyć? Malo spi w dzień jak na 9msc. Może jeszcze jedna drzemka w ciągu dnia by mu się przydala? No chyba, ze nie ma na to szans. Nie martw się, na pewno to minie.

Dziewczynki sa chyba zawsze spokojniejsze;-)
 
Katherine Wojtki tak chyba maja:( moj tez od jakiegos czasu tak robi Asia czasami tez. Ja im wtedy puszczam kolysanki przygaszam swiatlo czasami jeszcze biore do lozka i on sie jeszcze wyturla a w koncu zasypia.
U mnie dzisiaj masakryczny dzien okropnie boli mnie zoladek od rana :(
 
Sila ja miałam skierowanie na cesarkę z terminem bo tak wcześniej uzgodniłam z moim lekarzem, który pracuje w szpitalu gdzie rodziłam. Powodzenia i jak najdłuższej ciąży życzę.
 
Sezon przedświąteczny w pełni
Ozdoby recznie robione - oryginalne cudeńka ...
MamaSprzeda.pl - Świąteczny Bazarek / Ozdoby świąteczne


Zabawki Dumel i Fisher Price taniej niż na allegro !!!
MamaSprzeda.pl


i Wielka świąteczna akcja z DUŻYM SERDUSZKIEM z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych
MamaSprzeda.pl - Świąteczny Bazarek / Moje Pierwsze Święta
10451851_913198728697759_1944828996716586396_n.jpg
 
Haaaaalooooo, jest tu jeszcze ktoś??:-) Czyżbyście wszystkie zajęły się świątecznymi porządkami? Miałam dzisiaj okna myć ale mróz się pojawił i muszę znowu przełożyć. Ale powoli odgruzowuję dom. Zrobiłąm porządek w zabawkach maluchów, bo już większością z nich się nie bawią. W weekend, jak mąż będzie na chacie, razem będziemy walczyć o doprowadzenie do domu do dawnej swietności:)

Nocki jakby lepsze. Wstaje ostanio 3-4x. Mąż spi z jednym, ja z drugim i tak można się bardziej wyspać. Chłopaki z dnia na dzień zdobywają nowe umiejętności. Coraz więcej "gadają", powtarzają po mnie, udaję różne zwierzątka, kombinują. Teraz uwielbiają oglądać książeczki. Furore robią:
1. Seria CZU-CZU pojazdy i zwierzątka. Ja kupiłam w Rossmannie.
2. książeczki z serii A KUKU wyd. Olesiejuk np. Leśne Zwierzęta Leśne zwierzęta. A kuku! praca zbiorowa Olesiejuk.Księgarnia internetowa Czytam.pl
3. no i książka, nad którą wczoraj Marek siedział 20min Bellona W zagrodzie • www.naszaszkolna.pl
 
hehe widzę jjka że teraz masz więcej czasu na forum bo często udzielasz się :), to dobrze , dzieciaczki teraz chyba więcej bawią się razem a ty możesz poleniuszkować sobie, ja też tak mam za dnia, jest fajnie, też zależy od dnia oczywiście.A nocki poprawiły sie narazie zobaczymy dalej :)
A co do świąt ja już mam od weekendu dom przyszykowany, taki świateczny, nawet sama niektóre ozdoby robiłam na okna :D. Ale i tak jedziemy na święta do Polski i mam nadzieję ze sobie odpocznę a Wojtuś zrobi mi miłą niespodziankę i będzie nocami ładnie sypiać. Na wakacje jak przyjechaliśmy to dzieci ładnie spały w Polsce teraz zobaczymy jak będzie :).
Anulfka ty jeszcze na "wakacjach"?? jak się czujesz???
 
reklama
Ostatnio dziadek ma wolne i do nas przychodzi rano, wiec mam wiecej czasu, hehe. Dzieciaki uwielbiają sie z nim bawic a ja sobie moge cos porobic dla siebie.

Tez zamierzam udekorowac dom w ten weekend. Tylko mam malo dekoracji, no ale cos tam będzie. Wrzuc fotki jak ty przybralas dom. moze mnie cos zainspiruje.
 
Do góry