reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

karmelova - spróbuj może wyłączyć grzejnik u nich w pokoju. Ja wolę położyć na kołdrę jeszcze kocyk jak jest zimniej, ale niech dzieciaki mają zdrowsze powietrze w nocy. ;-)

jjka - ja go specjalnie nie prowadzam ;-) tylko jak chcę go posadzić, albo biorę po coś na ręce to on od razu wykorzysta sytuację i tupta sobie. :-) strasznie mu się to podoba ;-)
 
reklama
serki maja małą zawartość mleka wiec moglo nie wyjść. Chociaz ja watpie, żeby to była skaza. Pewnie grzejnik jej wysusza buzie.

Emilek- a to spryciaz!
 
Odnośnie rumieńców na twarzy to moje szkraby też mają co pewien czas takie. Np dzisiaj mają, a przecież są w 2 różnych miejscach. Ja podejrzewam, że to raczej przez suche powietrze. Smaruję im wtedy albo Alantanem kremem jak są naprawdę duże a tak to to Emolium krem.

No było mi przykro jak mnie tak przywitali, ale przecież to dzieciaczki moje na dodatek chore więc im to szybko wybaczyłam.
 
Anulfka - dobrze że Maluszek w brzuchu ma się ok a teraz jak mama wróciła do domu to i Szkraby lepiej się poczują! Oby Wojtusia szybko wypisali!

Ad.policzków - u nas od 2 tyg się też takie pojawiły + brody. U nas od śliny rozmazywanej każdą zabawką, a i ogrzewanie swoje dołożyło. Zaczęliśmy przed nocą nawilżacz włączać na jakieś 45 min i jest lepiej. Na pewno podstawa to nawilżanie kremami, ja stosuję La Roche-Posay Cicaplast z wit B5 i pięknie im te czerwone placki gasi. Niestety jak pytałam lekarza od czego takie policzki mogą mieć to usłyszałam że od wszystkiego :-/

Emilek - u nas na szczęście J też nie wstaje bo nie wiem jak bym sobie poradziła! J od kilku dni uskutecznia postawę do raczkowania i tak się buja w tył i w przód. Czasem potrafi tak kilkanaście minut pod rząd spędzić zanim się zmęczy. Komicznie to wygląda, jakby chciał wystartować i nie mógł. A jaki z siebie zadowolony, aż piszczy taką ma frajdę ;-)
 
Ostatnia edycja:
Karmelova Magda pije HiPP narazie ale tam niebawem przejdzie na mleko specjalne Nutramigen LGG to jest mleko nie wyłączające z diety tego mleka krowiego tylko te cząstki są tak maksymalnie rozbite że organizm powoli radzi sobie z tymi białkami i nie traktuje je jako wroga.
Ale ty właśnie musisz to pokazać lekarzowi on pewnie zrobi badania zobaczy bo tak można sobie gdybać, a potem może przerodzić się w AZS ja tego bym nie chciała dla Magdy dlatego teraz działam. Jak mówisz że po serku nic nie wyszło im to może nie jest skaza, bo ja swojej dałam odrobinke tyle co na palcu i wyskoczyło jej na polikach :/, ale skaza może właśnie wyjść po jakimś czasie niekoniecznie po pierwszym podaniu czegoś z mleka krowiego więc trzeba być czujnym, a dużo dzieci teraz ma tą skazę białkową. Ja wole zawsze dmuchać na zimne.
A co do ogrzewania to u nas jest 19-20 stopni w mieszkaniu nie lubimy zbytnio ciepełka w domu, i dzieci też tego nie lubią zwłaszcza w nocy, do spania mają temp. 18-19 i dobrze im się śpi, a rozkopać nie rozkopią się bo mają śpiworki mogą turlać się ile chcą.
Co do postępów to u mnie Wojtek też już stoi chodzi trochę bokiem przy barierce i próbuje wstać z podłogi sam odpychając się rączkami a Magda w końcu rusza, zaczyna sama siadać i jak ją biorę to chce stać, wydaje mi się że jak sama usiądzie to odrazu przejdzie do wstawania i może jeszcze prześcignie brata w chodzeniu?? Jak ruszyć to z kopyta hehe :-D
Rila odpowiedział Tobie tak lekarz bo to trzeba by było zrobić testy, a robiąc testy to dziecko miało by alergie na wszystko mówiąc jednym słowem, narazie dzieciaki nam się oswajają ze wszsytkim i zawsze coś na tej skórze im wyskoczy, Magdalena jak była mała to miała normalnie pryszcze z białymi główkami i to było od moich hormonów, jedzenia i chyba od wszystkiego. A teraz ta skaza :/
A jeszcze jedno, myjecie swoim dzieciaczkom zęby?? Ja myję od pierwszego ząbka :-) zwłaszcza ze butla jeszcze na noc jest i powiem wam nie ma protestów one to lubią bo jak ich swędzą dziąsła to mają wielką ulgę.
Emilek gratki dla Twojego Dominika :-D, niebawem ruszy z kopyta to wtedy będzie się działo :-D
 
Dziewczyny dzięki za miłe życzenia dla moich chłopaków. Jak mi się uda to jutro wkleję jakieś fotki z imprezy, a impreza się udała super! Dzieci dostały dużo nowych zabawek i teraz biją się o nie. Wojtuś zrobił się jakiś agresywny i bije Krzysia po twarzy, nie wiem jak go tego oduczyć bo zakazywanie na razie nie skutkuje.
U Wojtusia też jest często jeden czerwony policzek, na pewno nie od mleka bo jeszcze nie daję, smaruję bepanthenem i czasem alantanem i też broda czerwona od śliny i to łagodzi. Mam też taki tłusty krem witaminowy robiony jeszcze w szpitalu i też pomaga.
Anulfka dobrze że jesteś już w domu, dużo zdrowia dla maluszków.

Mam nadzieję że mogę jeszcze trochę poprzebywać na tym forum, bo na forum dla maluchów nikogonie znam i mało się tam dzieje :-).
 
Napierajka jasna rzecz, że zostajesz:-), tam na tamtym wątku niekogo nie ma bo wszyscy przeszli na Fb, takż nie ma co narazie przechodzić, może jak większa grupka utworzy się?? No nie wiem jak to będzie, przez to że większość tam przeszła i nawet już nie udziela się na BB trochę zrobiła się posucha tutaj, szkoda, bo tutaj fajna atmosfera zawsze była no i jest oczywiście ale nas mniej, i z wątku ciążowego widzę że tez tam przechodzą :/ szkoda, ja mam sentyment taki do tego forum od czasu ciąży jak przeżywałyśmy wszystko razem, jejku to tak niedawno było....
No i czekamy na fotki z imprezki :-)
 
no wlasnie głupio ze się tak towarzystwo rozproszylo. Ja wchode tutaj i na fb tez ale wole tutaj pisać. Jakos tutaj jest dla mnie wszystko bardziej czytelne.

Laski, napiszcie co i o jakich godzinach dajecie swoim rocznym dzieciakom do jedzenia. Bo mi się wydaje, ze moi bardziej jedza jak niemowlaki niż jak male dzieci. Ja im daje tak:

3:00- mleko 210ml
8:00- kaszka na mleku, budyn na mleku, owsianka na mleku ,kanapka z jajkiem, twarogiem, jajecznica z pomidorami,
12- IIgie danie albo zupa
15:30- owoce z jogurtem albo kefirem, owoce z jakimiś platkami np. ryzowymi albo manna kisiel, kanapka jak nie było na sniadanie
19:00 mleko 210 z 2 miarkami kleiku

Wydaje mi się,ze kolacja jest za mało tresciwa. ZE powinni już cos konkretnego jesc. Ale co? I czy dac im mleko do popicia czy zrezygnować z mleka na noc? Ja jeszcze krowiego nie daje.
 
Napierajka spoznione Wszystkiego Najlepszego dla chlopcow!!!

Mozecie sie pochwalic zdjeciami tortow urodzinowych?? Ja sie dopiero ogarnelam ze w sobote impreza a nie zamowilam torcikow i pomyslow brak!!!
 
reklama
Dziewczyny a pytanie z innej beczki, jak długo gotujecie wodę na mm? Bo ja nadal 5 min, a to chyba już przesada skoro mają już prawie 9 miesięcy?
 
Do góry