reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Malinowa na profity z posiadania z bliźniąt trzeba poczekać.... do roku niestety każde dziecko jest wymagające a dwójka tym bardziej :D Potem już będą się prawdopodobnie ze sobą bawić to będzie nagroda. Ja po pierwszych miesiącach w domu stwierdziłam, że człowiek nie ejst w tanie się psychicznie przygotować na dwójkę dzieci ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malinowa wejdź znajdź sobie na tym wątku o ciąży posty z marca 2016... zobacz co wtedy pisalam jak dowiedziałam się o bliźniakach... chcialam drugie dziecko a tu psikus.:) tylko, że teraz pomimo.zmęczenia i chęci ucieczki czasem to nie zsmienilabym tego na jedno :)
A ja naprawdę, nie jestem matka polka i nie marzyłam o dużej rodzinie :) czasem los/ Bóg wie lepiej czego nam potrzeba :)


Aaaa i byłam dziś u neurologa z maluchami i wszystko jest ok! Rozwijają się prawidłowo, odruchy ok i nie musimy już się rehabilitowac!!!

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiecie co ja to miałam duuuużoooo chwil słabości. Bardzo często puszczały mi nerwy. Otarłam się niemal o depresję. Nie ma co ukrywać, ze jest ciężko momentami. Ale z czasem dzieci robią się coraz bardziej kumate, a teraz jak widzę jak reagują na siebie, uśmiechają do siebie (bo do nas już dawno) a czeka nas pewnie jeszcze wiele wspaniałych chwil to myślę sobie, że matki pojedynczych maluchów mogą nam zazdrościć. Pewnie jeszcze nieraz będę mówić mężowi, żeby odwiózł mnie do szpitala psychiatrycznego i szukał nowej matki ale wierzę w lepsze jutro ;)


Kamiladon to super wiadomość. Ja się nastawiam, ze Ignasia pewnie będziemy ćwiczyć dopóki nie zacznie chodzić.

Dziś odwrócone dolegliwości, Ignaś lekka biegunka, Adrian - wymioty. Miejmy nadzieję, że to koniec.
 
Ostatnia edycja:
Chwilę słabości ma każda mama. Te z jednym dzieckiem też miewają ciężkie momenty. A my koncentrujemy się na tych najfajniejszych momentach, bo jest to coś wyjątkowego :). Kamiladon super, mam nadzieję że mi też neurolog tak w lutym ma kontroli powie :). Na pierwszej wizycie powiedział że wszystko ok, no ale zalecił kontrolę. Nietupska biedne maluchy, dobrze że zaszczepione bo tak niewiadomo czy nie skończyło by się szpitalem.
 
Nie dalej jak 2 dni temu powiedziałam do meza, ze absolutnie nie wyobrażam sobie faktu nieposiadania bliźniąt. Jako nastolatka chciałam miec trójkę dzieci, kiedy w 2010 urodził sie syn stwierdziłam, ze na tym koniec. Żadnych dzieci! Do decyzji o kolejnej ciąży dojrzewałam 3 lata. No i co - los splatał mi psikusa i dostałam jednego berbecia wiecej. Na poczatku bylo ciężko, potwierdzam, ale czas szybko płynie, teraz patrzę jak córka karmi lalkę a syn buduje wieże wyższe od niego. Mimo niecałych 2 lat sa ze sobą związani, jedno przezywa krzywdę drugiego, przynoszą sobie nawzajem kapcie, tulą się do siebie. W domu jest hałas, w weekendy większy, bo przyjeżdża jeszcze córka męża. Ale jest fajnie, ciepło, tak domowo. Jestem szczęśliwa, ze dane mi byl urodzić dwoje naraz. Problemy niemowlęce mina, kiedyś będziecie je wspominać z nutką nostalgii
 
Czy wasze dzieciaczki też są tak wrażliwe na pogodę? U nas wczoraj świeciło słońce i dzieci od rana do rany przyłóż, gadają cały czas, śmieją się a dziś już szaro, pochmurnie, ciśnienie niskie i od razu marudy... czekam z utęsknieniem na wiosnę. Zawsze coś, skoki, ząbkowanie, refluks, pogoda. Więcej mamy gorszych niż lepszych dni :(

Adrian strasznie się zaczął odginać do tyłu od tego refluksu, najgorzej, że zaczął się tak w trakcie jedzenia wykręcać :(( dużo lepiej jest jak wezmę na ręce bo w pionie mu się nie cofa.

Aga_82 wątpię, żebym to wszystko z nostalgią wspominała hehe ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nietupska moje za to.wczoraj cały czas.spały, a jak nie spały to drażliwe strasznie i też mam wrażenie, że na pogodę reagują.. jutro badania krwi im robię zobaczyć jak to żelazo i morfologia... kazdy lekarz inaczej zelazo kaze podawać... jedno 15mg na.dobe, inny 40mg a.jeszcze inny nie podawać...

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry