reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

My przesadziliśmy do spacerówki w 7 miesiącu, ale moi chłopcy są bardzo drobni.

Sikorkaa, u mnie są jednojajowi, odróżnisz, nie martw się :) Na początku prawie zawsze jest jakaś różnica wagowa, która u takich maluszków jest widoczna. A potem to już sama będziesz wiedziała. Moim chłopakom inaczej rosną włosy, mają inne charaktery i trochę inną mimikę - np jeden się uśmiecha jak żaba szerokoustna, a drugi tak łobuzersko, kącikiem ust, wciąż jeden jest odrobinę większy... Nie ma możliwości żeby pomylić, tzn mówię o mnie i moim mężu. A miałam straszną schizę przed porodem, że ich nie odróżnię, także naprawdę tym akurat się nie stresuj ;)

Spędziliśmy ostatni tydzień wszyscy w szpitalu, wszyscy z rotawirusem. Masakra. Nie życzę nikomu. Teraz powoli wychodzimy na prostą, ale z dzieci chyba wciąż stres wychodzi, bo rozdrażnieni maksymalnie, odejść się od nich nie da na krok, mają problemy z zasypianiem, budzą się w nocy co chwila, a o regularnych drzemkach w dzień możemy zapomnieć. Na razie nic na siłę, dajemy im czas, ale ciężko jest... Jakiekolwiek porządki przedświąteczne to abstrakcja teraz dla mnie. Na razie działamy w trybie "byle przetrwać aż się poprawi" :D
 
reklama
Witam, nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale jako że już macie swoje pociechy to też pewnie jakieś doświadczenie i w związku z tym chciałam zapytać czy któraś z Was ma lub miała może wózek abc design zoom i ewentualnie może się podzielić swoją opinią na jego temat ??:)
Pozdrawiam
 
Hej dziewczyny,za 2 tygodnie bede mama 2 córeczek (jednojajowe) i tak się zastanawiam jak to jest z odróżnianiem takich malenstw? Czy jako mama bede wiedziała,czuła? Czy mimo że dzieci sa takie same jakies różnice łatwo znaleźć??
Sikorka ja mam dwie dziewczynki jednojajowe i powiem Ci że na samym początku nie mogłam ich odróżnić dlatego przez jakiś miesiąc nie zdejmowałam im tych bransoletek ze szpitala, żeby ich nie pomylić. Po miesiącu zdjęłam, bo zaczęłam dostrzegać różnice, poza tym u jednej z dziewczynek na głowie zaczął pojawiać się naczyniak i to był już znak rozpoznawczy dla wszystkich. Potem te różnice między dziewczynkami zaczęły być coraz bardziej wyraźne. Ja, mój mąż, czy dziadkowie ich nie mylą ale już dalsza rodzina tak :)
 
Święta święta i po świętach ☺. A moje dzieci rozpaskudzilo. Wczoraj goście i cały dzień na rączkach, a potem noc koszmar. Płacz co 15 do 30 minut. Do 2 czuwałam ja od 2 mąż, inaczej byśmy padli. Ogólnie ich usypianie na noc zaczęło się robić koszmarne. Wcześniej kladlam je po butli do łóżeczka, włączyłam karuzele i zostawiłam. Chwilę się bawiły a potem szły spać max o 20. A teraz szkoda gadać, na głowie człowiek staje żeby poszły spać minimum o 21 i to z histerią. W dzień śpią góra godzinę, w nocy najchętniej max 9. A tak to ledwo na oczy patrzą, ale bawić bawić. Zastanawiam się czy ja coś zmieniłam w ich usypianiu czy to one już taki bunt mają na spanie. Wcześniej mi w dzień nie spaly, ale pocieszające było że w nocy śpią pięknie i na noc super zasypiają. Teraz najchętniej już by wogóle spać przestały.
 
Też się zastanawiam co z moimi nie tak. Zawsze któryś musi się wydzierać przed snem. Taie charaktery widocznie.
A święta na spokojnie u nas. Obydwie rodziny odwiedzone, dzieci wypieszczone, poszły wcześnie spać i obudziły się ok 3 nad ranem gotowe do zabawy ;)
 
U nas tez czasami dzieci strajkowały przy spaniu, ale tydzień -dwa i wszystko wracało do normy. Z reguły byla to wina innego rozkładu dnia (wyjazd, goście), choroby albo skoku.
Takze dziewczyny, za chwile będzie z górki!

U nas ok. Dzieci w 100% przestawione na mleko krowie. Hurra! Zegnaj Bebiko! Iwo dal sie obciąć fryzjerowi, szok, w domu biegałam za nim z nożyczkami. Teraz wygląda w końcu jak facet. Iga tez dala sobie podciąć swoje sianko, może teraz będą jej rosły zdrowsze włosy, po teściowej ma 3 włosy na krzyż heh. U maluchów pojawiło się poczucie humoru: Iga mówi "ku". Mowie, no nie, masz kupę, zbieram sie do przebrania a ona parska śmiechem i wola "nieeee" i ucieka. Eh lobuzica
 
reklama
AmMaWi - moze jakis skok rozwojowy? RAczej noszenie na raczkach ich nie rozpuscilo w jeden dzien ale nadmiar wrazen. Ile mają twoje dzieciaki?
 
Do góry