reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

To prawda, że czas szybko leci, u nas za 2 tygodnie rok stuknie chłopakom, nie chce się wierzyć,

Ignacy niemal nie boi się obcych. Wystarczy, że ktoś uśmiechnie się i zagada, gotowy iść za nim, Adrian trochę bardziej nieufny, przez jakiś czas płakał na widok teściowej ;)
 
reklama
Sikorka a dzieci mają niedokrwistość? My podawaliśmy Actiferol ale wyniki się nie poprawiały. Hematolog zmienił na syrop Ferrum. Actiferol to tylko suplement a Ferrum jest syropem na receptę.
 
Po wyjściu ze szpitala w zleceniach mieliśmy żeby po 1-miesiącu podawać actiferol,HgB mialy 14,5 a drugą 14,7,więc chyba niedokrwistości nie mają

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też podawałam Actiferol ale bardzo krótko, bo dziewczyny miały kolki + żelazo, to już było dla mnie i dla nich za dużo. Moje miały niższą hemoglobinę. Sikorka nie wiem z którego tygodnia są Twoje maluch ale dzieci najwięcej żelaza przyswajają w ostatnim miesiącu ciąży więc jeśli są urodzone wcześniej, to pewnie profilaktycznie zalecone jest żelazo.
 
Sikorka ja przy takich wynikach nic.nie podaję. Ale skonsultuj z pediatra.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny :) moje maluchy sa z 36t, mam jeszcze jeden problem z jedzeniem, daje im swój pokarm butelką co 3h, daje im np 30ml,za trochę dalej jedna wola więc dam jej powiedzmy 20ml i za jakiś czas dalej wola, czasem jej się troszkę uleje ale i tak dalej wola, moje dopiero 2tygodnie,no i boje się czy nie daje im za dużo,czy im żołądkow nie rozpycham,no ale skoro same chcą to chyba dobrze,gorzej jakby jeść nie chciały,co sądzicie?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moje szybko zjadaly po 90ml ale fakt, że teraz są kluskj.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sikorkaaa moje na początku chciały jeść non stop obie. Byłam przerażona bo właśnie bałam się że porozpychają sobie żołądki i będą jadły bez opamiętania. No ale położna mi tłumaczyła że taki małuch do pewnego momentu ma żołądek jak nie zamknięta butelka. Żeby dawać ile chcą, a nadmiar uleją. Teraz za chwilę będą miały 8 miesięcy i są w 50 centylu z wagą, więc nie jest źle ☺. Są na mleku modyfikowanym i był moment że jadły co półtora godziny, a naraz potrafiły zjeść 180.
 
reklama
Sikorka 30ml to chyba jednak trochę mało, dzieci bardzo szybko zwiększają zapotrzebowanie na pokarm. Ja zaraz po urodzeniu dawałam 30 ml a do wyjścia ze szpitala (po 8 dniach) z tego co pamiętam zjadały po ok 60 ml. Spróbuj dawać im więcej, nic im się nie stanie :)
 
Do góry