reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Ja w domu już też ściągam skarpety, z antypoślizgiem czy bez i tak lądowały na podłodze, a w międzyczasie jeszcze w buzi, bo nie ma to jak dobrze pomamlać skarpetę :) także całe szczęście że już temperatury pozwalają na buszowanie boso.

U nas od kilku dni jest super. Aż boję się to pisać, bo wiadomo, raz się pochwali i tyle dobrego :) ale to chyba kwestia zmiany pogody, wychodzimy na dużo dłuższe spacery niż wcześniej, więc dzieci się potem chętniej bawią zabawkami w domu, zasypiają w końcu bezproblemowo, jak dawniej. I przede wszystkim mają bardzo dobre humory, uśmiechnięci, gadają do siebie, śmieją się, zaczepiają... No tak, to ja mogę siedzieć na tym macierzyńskim! :)
 
reklama
No właśnie te skarpetki pogubione cały czas ;) U nas też całkiem całkiem, też myślę, że przez pogodę, no i nowe zakątki do zabawy bo zorganizowałam im balkon :) uwielbiają oglądać, co się dzieje na świece z wysokości :)

Niestety co którąś noc któryś ma napad histerycznego płaczu, chyba przez zęby.

Dziś jesteśmy po ostatniej wizycie w poradni neonatologicznej i ostatnie badanie wzroku :) także grafik luźniejszy trochę :)
 
Dziewczyny jestem załamana od wczoraj boli mnie nad rana po lewej stronie,dziś mnie coraz bardziej bolało i miałam lekko opuchnięte, jestem 4tygodnie po porodzie,lekarz dziś stwierdził że to endometrioza,powiklanie po. Cc,czy któraś z was ma za sobą podobne doświadczenie?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sikorkaa niestety.nie pomogę miałam to szczęście, że po zadnek cesarce nie miałam powikłań. Wracaj szybko do zdrowia!

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie te skarpetki pogubione cały czas ;) U nas też całkiem całkiem, też myślę, że przez pogodę, no i nowe zakątki do zabawy bo zorganizowałam im balkon :) uwielbiają oglądać, co się dzieje na świece z wysokości :)

Niestety co którąś noc któryś ma napad histerycznego płaczu, chyba przez zęby.

Dziś jesteśmy po ostatniej wizycie w poradni neonatologicznej i ostatnie badanie wzroku :) także grafik luźniejszy trochę :)
Nietupska jak wygląda to badanie wzroku? Faktycznie taka masakra że ciężko patrzeć? My 1czerwca mamy pierwsze i aż się boję iść... Szczególnie że będę sama z dziewczynami [emoji58][emoji52]

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

 
Heda wyglada to badanie nie fajnie ale ja czekałam w innym pokoju a dzieciaki nawet nie zaplakaly takze spokojnie. Na kontorli jak mieli 5 misiecy juz normalnie badali

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas to wyglądało tak: co 20 min zapuszczają dziecku 2 lub 3 razy krople na rozszerzenie źrenic i znieczulające. Chłopcom na oczy zakładali takie rozwórki czy rozpórki, nie wiem jak to nazwać, i potem w trakcie badania używał lekarz jeszcze takiego jakby dłuta to jeżdżenia po oczkach. Dzieciaczki każą owijać w pieluszkę i rodzic w trakcie badania musi trzymać wraz z pielęgniarką, żeby za bardzo nie wierzgało dziecko. Bolesne to to nie jest ale rzeczywiście słabo się na to patrzy. No i nie można dać dziecku jeść przed samym badaniem, żeby się nie zachłysnęło bo większość się miota jednak. Ogólnie meczące, ze tyle z tymi kroplami się czeka.
Przy ostatnim badaniu już nie było tego całego sprzętu,tyko krople 2x i doktor szybko zajrzał do oczek.
 
O kurczę... To my już od pierwszego badania (w 4 tygodniu) mieliśmy normalnie, po tym trzykrotnym zakropieniu oczek pani dr zaglądnęła przez ten przyrząd do oglądania dna oka, taki sam jak dorosłym się ogląda, dzieci leżały na leżance, ona się nad nimi nachylała, nic im nie nakładali na oczka. Mieliśmy potem kontrolę po 3 i po 6 miesiącu.

Sikorkaaa, też nie miałam takich akcji, ale współczuję mocno, życzę zdrówka, mam nadzieję, że szybko minie, bo jednak Twoja dobra forma jest bardzo ważna teraz.
 
Dzięki dziewczyny za relacje... Mam nadzieję że u nas będzie mało drastycznie... Idziemy do prywatnego gabinetu gdzie mają ciut więcej czasu na pacjenta niż na NFZ. Normalnie u nas kolejki na listopad więc chociaż to jedno badanie dobrze by mieć w terminie.

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

 
reklama
Hej . Zapytam tutaj was mamy bo wy ciążę macie już za sobą
Jestem w 32tc i wczoraj wylecial że mnie taki jakby ciągnący się glut (sory za określenie) śluzu.. i nie wiem czy czy to normalne Czy nie .. wspomnę że nie był on ani podbarwiony krwią ani koloru brązowego
 
Do góry