reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Moje ważyły 2kg i zuzylam jakieś 3 paczki tych 1 czyli 2-5kg. Spokojnie kup jedną paczkę jak coś to dokupicie a jeśli będą większe dzieciaki to zaraz 2 zaczniecie. Nie ma co patrzeć na zakres kilogramów bo moje 3 nosily jak ważył 4,5kg bo mniejsze uciskaly brzuszki.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moje dziewczyny ważyły 2500 i 2600, używałam 1 od 2 do 5. Zakres jest spory, więc nawet jak będą koło trzech kilo ważyć to się uda ☺. Przy mniejszych dzieciach są pieluchy 0, ale to zawsze w razie co możesz kogoś na biegu po nie wysłać. Są do kupienia np w Rosmanie.
 
U nas zęby w natarciu. Ale pierwsze ząbki pojawiły się dopiero w 12 miesiącu, tuż przed roczkiem. Także nie ma reguły. Teraz idą kolejne i widać, że chłopaki kiepsko znoszą ząbkowanie, biedni są bardzo :( Stają już, ale tylko przy meblach, sami jeszcze zupełnie się nie trzymają w pionie. I też robią teatralne akcje z kładzeniem się na podłodze i zawodzeniem kiedy coś im się nie spodoba. Ale tak czy tak uważam, że mimo wszystko jest dużo łatwiej niż zanim zrobili się mobilni - być może dlatego, że dość późno ruszyli i zanim to się stało byli strasznie wściekli na wszystko. Powoli odstawiam ich od kp, zostały nam tylko nocne karmienia do wyeliminowania.

Co do pieluch ja na samym początku używałam takie białe pampersy, a w szpitalu był pieluszki Happy chyba Belli, ale po nich mieli troszkę czerwone pupy. Potem z Rossmana i były w porządku. A teraz mamy dady z biedronki.
 
Wracam do Was z kolejnymi pytaniami... Jestem jak dziecko we mgle z wyprawką :(
1. Monitor oddechu. Miałyście? Polecacie? Ja dla spokoju bym chciała kupić, i chyba taki przypinany do pieluszki. Jaki model polecacie? Co myślicie o Snuza Hero?
2. Laktator. Używałyście? Jaki polecacie? Myślałam o Medela Swing.
3. Sterylizator. Warto czy to jednak zbędny wydatek? Chyba przy dwójce się przyda?
4. Wyprawka. Mam też listę ubranek, które dostaniemy, ale nie wiem, czy ich będzie dużo czy mało. Macie jakąś listę orientacyjną?
Byłabym wdzięczna za pomoc...
 
Ja uważam że bez monitora oddechu w pierwszym miesiącu dostałabym zawału ☺. Miałam snuzo hero. Dopóki nie odpadnie pępek montuje się go trochę trudno, ale do ogarnięcia ☺. Koło 7 miesiąca korzystanie jest już ciężkie bo dzieci robią się zbyt ruchliwe i się zwyczajnie odpina. Zdarzały mi się na szczęście fałszywe alarmy, bo coś się krzywo ułożyło. Ogólnie byłam zadowolona.
Laktator kupiłam ręczny i w moim przypadku był to najbardziej zbędny wydatek, nie miałam zacięcia ☺. Sterylizator jak dla mnie super sprawa, ale najpierw poczekaj jak to u ciebie z karmieniem piersią będzie, bo nie wiem jak się nastawiasz. Ubranka ja miałam zminimalizowaną ilość. Dziewczyny urodziły się jesienią i miałam dla nich po 5 pajacy, po jednej bluzie, po dwie pary spodenek i body i kombinezony jesienne. U mnie wystarczało, tylko czasem pranie wiatrakiem suszyłam ☺.
 
Hejka.
Ja miałam monitory plytkowe angelcare i byłam bardzo zadowolona. Dwa razy zapiszczal u syna bo tak mocno spał, że miał bezdech. Dziciaki zaraz kończą rok i już je sprzedałam. Monitory zawsze później można sprzedać wiec nie jest to też taki straszny wydatek w sumie.

Laktator miałam ręczny aventu i mi wystarczył ale ja krótko karmilam. Mogę sprzedać :)

Sterylizator elektroniczny avent byłam mega zadowolona. Mam sprawny i nie zniszczony również mogę sprzedać :)

Ubranek ja miałam dużo bo nie mogłam się powstrzymać. Każde miało po 6pajacy ma 50; bodziakow chyba po 10szt; spichy tez po 10 kazde, a tych na 56 nawet nie liczyłam :) zresztą ja zawsze ciuchów kupuję za duzo :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie miałam monitorów, ale mój chłopcy ani chwili nie byli w inkubatorze i nie mieli żadnych większych problemów po porodzie. Sterylizatora też nie miałam, garnek z wrzątkiem się sprawdził ;)

Mam laktator Medela Maxi Swing i polecam, Jak tylko masz możliwość i chcesz karmić przez dłuższy czas to bierz w ciemno. Ale ja jestem matka-wariatka i dopiero odstawiam moich, a mają 13 miesięcy. Myślę natomiast, że jeśli nie planujesz dlugo karmić, to jakiś tańszy model też się sprawdzi.
 
Wracam do Was z kolejnymi pytaniami... Jestem jak dziecko we mgle z wyprawką :(
1. Monitor oddechu. Miałyście? Polecacie? Ja dla spokoju bym chciała kupić, i chyba taki przypinany do pieluszki. Jaki model polecacie? Co myślicie o Snuza Hero?
2. Laktator. Używałyście? Jaki polecacie? Myślałam o Medela Swing.
3. Sterylizator. Warto czy to jednak zbędny wydatek? Chyba przy dwójce się przyda?
4. Wyprawka. Mam też listę ubranek, które dostaniemy, ale nie wiem, czy ich będzie dużo czy mało. Macie jakąś listę orientacyjną?
Byłabym wdzięczna za pomoc...

U nas monitor konieczny i potrzebny parę razy włączył się alarm a mamy babysense 5. Ale moje laski z 32tc więc miały problemy z oddychaniem.
Sterylizator nie potrzebny u nas butelki MAM baby samosterujące fajna sprawa... Laktator koniecznie elektryczny bo ręcznym się zajechać można. Ja miałam canpola i był naprawdę dobry i cena przystępna. Malam jeden kupiony drugi pożyczony i jechałam na 2 cyce dużo to ułatwia i można trochę pospać w nocy.
Co do ciuszków trzeba dużo.mniej niż się wydaje ale za to mega dużo pieluszek tetra franela bambus...

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

 
reklama
A tak co u nas... W sumie wszystko ok no prawie Oczko N. jeszcze jest pod obserwacja i co 2 tyg mamy te nie miłe wizyty u okulisty a moje dziecko jest już tak świadome tego co się dzieje że zaciska mocno powieki i zapuszczenie kropel to.problem i samo badanie też jest problematyczne. Poza tym jest ciepło więc korzystamy z lata prawie ciągle na spacerach z laskami jesteśmy więc wieczorem.jiz tylko.kąpiel.i spać nie ma na nic innego czasu.

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

 
Do góry