reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Laski, ja dzieci mialam mega wymagajace...w sumie tak jset do dzisiaj ale naprawde, uwierzcie mi, ze JEST LEPIEJ. Jak dla mnie najgorsze byly poczatki, darcie, kolki, nieprzespane noce, wycie, karmienie itd, myslalm, ze umre z wykonczenia - na pewno to znacie:) Potem przeszly kolki, dzeici zaczely raczkowac, chodzic, mowic, sami chodzic do lazienki, sami sie bawic...godzinami:) Gdyby nie to ze jestem juz stara to byl powaznie pomyslala o kolejnym dziecku, bo naprawde ja to sie juz nie przemeczam rpzy dzieciach:)

Mam ndzieje, ze komus dodalam otuchy.

A to moje chlopaczki- przedszkolaczki
 
reklama
IMG_20170830_144220.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20170830_144220.jpg
    IMG_20170830_144220.jpg
    68,8 KB · Wyświetleń: 732
Ale fajni...
Odliczam chociaż do 3 roku życia.. mam starszą córkę wiec wiem jakie fajne potrafią byce wtedy dzieci i, że.normalne zycie trochę wraca..
Moi mają 13mc i uważam, że i tak "najgorsze" juz chyba za mną. Modle się tylko o.to aby nauczyli się zasypiac w lozeczkach i spać przynajmniej do 6 bez jedzenia bo.narazie mleko 4/5 musi być...

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jjka ale już duzi są, kiedy ten czas zleciał :). Moje dziewczyny też od roku chodzą do przedszkola i fajnie się rozwijają ale są nadal trudne do ogarnięcia, nie słuchają się, często różne rzeczy wymuszają krzykiem i płaczem i tłuką się, są uparte ale tez potrafią się bawić razem i mega są za sobą.
Ja jednak sobie nie wyobrażam przy moich kolejnego dziecka :) .
 
Drogie mamy, ja mam pytanie jakby trochę oderwane od rzeczywistości [emoji6] jakimi samochodami jeździcie? Do jakich w sensie na spokojnie wózek takich gabarytów się mieści? Ja jeżdżę sportowym 3drzwiowym autkiem i na wiosnę będę się rozglądać za czymś co pozwoli mi swobodnie się przemieszczać do rodziny z całym ekwipunkiem i dzieciaczki, lub dzieciątkiem...bo do rozwiązania mam jeszcze trochę czasu.

Napisane na Lenovo TAB 2 A10-70L w aplikacji Forum BabyBoom
My jeździmy fordem c-Max grand i bebetto 42 się mieści. Auto mogłoby być jeszcze większe, ale jeśli nie masz więcej dzieci, to jest ok

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom



Doczytałam. Przykro mi, trzymaj się!
 
Ostatnia edycja:
Wechikulchrzanu witamy po tej stronie . Na początku ciężko jest zgadnąć o co dzieciom chodzi i działa się tylko na wyczucie. Faza aktywności u moich w drugim i trzecim miesiącu polegala głównie na krzyku. W karty grać nie musisz [emoji5]. Jak sobie polezy i popatrzy to też dobrze. Mozesz próbować kłaść na chwilę ma brzuszek. Dać jakąś zabawkę, zagadać, ale jak nie placze to nie trzeba cały czas próbować zapewniać rozrywek . Karmiłam pd początku butlą, więc w temacie zasypiania nie pomogę. Moje kladlam do łóżeczka i szły spać
U nas te fazy aktywności różnie wypadają: czasem popatrzą, czasem jest płacz... Nie umiem ich wyczuć, teraz mają fazę "tylko mama" i śpią tylko przy mnie.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wehikulchrzanu gratuluje! U mnie po 18 dniach w szpitalu kazali karmic po 45 ml obecnie jedza po 100 ml. Nie karmie ich co 3 godz z tego wzgledu,ze bardzo ladnie przybieraja na wadze na tydzien 300 g i karmie na zawolanie. Dokarmiam takze piersia . U mnie dziewczynki budza sie w tym samym czasie co 3-4 godz. Jesli chodzi o usypianie to poprostu klade je do lozeczka(poki co leza wspolnie) i wlaczam karuzele. Bywa tak ze w nocy potrafia nie spac nawet godzine lubia wtedy gdy trzymam je za raczke. Poki co uczymy sie siebie,ale ogolnie nie narzekam sa grzeczne. Uwielbiaja spacery. Pozdrawiamy wszy
1508182137-aaaaaa.jpeg
stkie mamusie

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom

Jakie ładne masz te dziewczyny! Jak je odróżniasz? :D I jak tam u Was? Rosną zdrowo, dają popalić?
I karuzela się sprawdza? Polecasz jakąś konkretną?
I dokarmiasz kp? Dużo jedzą z piersi czy głównie mm? I dość osobiste pytanie: chciałabyś tylko kp czy jednak mm wygrywa wygodą?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dac sie wyplakac to najgorsza metoda na swiecie. Przeciez takie dziecko potrzebuje bliskosci jak powietrza. Ja kladlam ich do lozeczek ktore staly obok siebie i glaskalam jednoczesnie po twarzy, spiewalam bujalam tymi lozeczkami bo mielismy takie z plozami. A potem to juz zasypiali z nami w lozku i kazdy mial tyle czulosci ile potrzebowal. Wiem ze przy blizniakach to trzeba sie rozdwoic, doslownie ale naprawde dziecku nie wolno odmowic czulosci, to sie zle konczy pozeniej.

a tak w ogole to pozdrawiam wszstykich! nie wim czy mnie tu ktos jeszcze pamieta.Moje blizniaki w tym momencie praiwe maja 4 lata, ale ten czas leci:)

Dziękuję za radę! Właśnie nie chcę im odmawiać bliskości, bo to przecież małe robale, które dopiero wyszły z ciepłego i wygodnego brzucha... Tylko z jednej strony ja jestem przyklejona do łóżka, a oni do mnie, bo beze mnie jest histeria, z drugiej boję się, że im się kręgosłupy pokrzywią przez takie spanie :(

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry