reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Kochana ja karmiłam tylko mm.na początku dostali siare. Potem nie walczyłam o.laktacje bo było to dla mnie za trudne..

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny jak karmicie swoje dzieci? Jedzą tylko z piersi czy też dokarmianie? Mój syn się nie najada czasami i muszę go dokarmiać. Córka się najada, ale wisi w dzień co godzinę, za to w nocy ładnie śpi.
Moje skarby mają miesiąc a karmię je 2 tygodnie. Starałam się ich nie dokarmiać, ale nie dam rady jak płaczą.

U mnie kp i trochę mm. W szpitalu nie umieli złapać, ciągle wisieli i dostali mm. Początkowo kazali dokarmiać 30ml po każdym posiłku, ale szybko zredukowaliśmy to do 30ml rano i wieczorem, potem tylko wieczorem 60ml, a potem jak mieli 2 miesiące nic. Teraz znów wróciło wieczorne mm, bo są bardzo niespokojni i zmęczeni, im więcej marudzą, tym bardziej są głodni i ja nie nadążam. Jeden je ładnie i sam się odsuwa, a w nocy zasypia, drugi niestety wisi i ciągle mu mało.
Dodatkowo, w pierwszym miesiącu spałam na siedząco i karmiłam non stop i dopiero w 2-3. miesiącu jakoś się uspokoiło. I karmienie co godzinę to zupełna norma, zwłaszcza u takich maluchów. Ten piękny obrazek kp, że dziecko je 15 min i elegancko zasypia i grzecznie śpi 3 godziny można w bajki włożyć :) Mnie na kp nie zależało tak bardzo, a 3,5 miesiąca już jakoś minęło i planuję jeszcze to trochę ciągnąć.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam trudny start, bo dzieci były na wcześniakach i nie pozwolili mi ich karmić piersią. Wyszli po 2 tygodniach i zaczęłam je uczyć jeść z piersi. Wcześniej co 3 godziny ściągałam laktatorem i je dokarmiali w szpitalu, ale miałam pokarm tylko dla jednego dziecka. Teraz jak synowi nie dam butelki czasami po karmieniu to płacze i je palce lub rzuca się na smoczek mało go nie połknie. Stawałam na rzęsach żeby mieć pokarm. piję herbatki i ********** i nic. Jeść nie mam czasu ani spać, więc dodatkowe ściąganie odpada, zresztą kiedy. Dobrze, że nie jestem sama A jakie mleko dajecie? Ja mam zlecone dla wcześniaków pronan ale to do 4 kg wagi.
 
Ja miałam trudny start, bo dzieci były na wcześniakach i nie pozwolili mi ich karmić piersią. Wyszli po 2 tygodniach i zaczęłam je uczyć jeść z piersi. Wcześniej co 3 godziny ściągałam laktatorem i je dokarmiali w szpitalu, ale miałam pokarm tylko dla jednego dziecka. Teraz jak synowi nie dam butelki czasami po karmieniu to płacze i je palce lub rzuca się na smoczek mało go nie połknie. Stawałam na rzęsach żeby mieć pokarm. piję herbatki i ********** i nic. Jeść nie mam czasu ani spać, więc dodatkowe ściąganie odpada, zresztą kiedy. Dobrze, że nie jestem sama A jakie mleko dajecie? Ja mam zlecone dla wcześniaków pronan ale to do 4 kg wagi.
Ja tez na poczatku dawalam pronan,teraz jesteśmy na enfamil, u nas wyglądało to tak,ze dziewczyny nie umialy złapać piersi,więc byly na butelce,początkowo ściągnąłam laktatorem przez 1,5miesiąca i dokarmialam mm,potem mojego mleka było coraz mniej i dawalalam mm, wiadomo,ze każda by chciala kp ale czasem wychodzi tak ze trzeba dac mm,na początku może i mialam wyrzuty ze nie kp ale tak jak tu mi doświadczone mamy pisały,najedzone i kochane dziecko to szczęśliwe dziecko i tego się trzymam,moje dziewczynki za pare dni będą mieć 9miesięcy,kocham je nad życie, chociaz daja popalić nam nieraz :) pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam trudny start, bo dzieci były na wcześniakach i nie pozwolili mi ich karmić piersią. Wyszli po 2 tygodniach i zaczęłam je uczyć jeść z piersi. Wcześniej co 3 godziny ściągałam laktatorem i je dokarmiali w szpitalu, ale miałam pokarm tylko dla jednego dziecka. Teraz jak synowi nie dam butelki czasami po karmieniu to płacze i je palce lub rzuca się na smoczek mało go nie połknie. Stawałam na rzęsach żeby mieć pokarm. piję herbatki i ********** i nic. Jeść nie mam czasu ani spać, więc dodatkowe ściąganie odpada, zresztą kiedy. Dobrze, że nie jestem sama A jakie mleko dajecie? Ja mam zlecone dla wcześniaków pronan ale to do 4 kg wagi.

Dajesz im, co możesz i to jest ważne. Obojętnie czy kp czy mm, jeśli mama i dzieci są zadowolone, to jest dobrze. Nie ma co się biczować, jeśli coś nie wychodzi, no bo w imię czego? Jest na fb grupa "bliźniaki na piersi" i może tam Ci dziewczyny pomogą, jeśli masz wątpliwości. A ode mnie: dobre samopoczucie mamy jest tak samo ważne jak to dzieci. Rób, jak Ci intuicja podpowiada i będzie dobrze :)



Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam trudny start, bo dzieci były na wcześniakach i nie pozwolili mi ich karmić piersią. Wyszli po 2 tygodniach i zaczęłam je uczyć jeść z piersi. Wcześniej co 3 godziny ściągałam laktatorem i je dokarmiali w szpitalu, ale miałam pokarm tylko dla jednego dziecka. Teraz jak synowi nie dam butelki czasami po karmieniu to płacze i je palce lub rzuca się na smoczek mało go nie połknie. Stawałam na rzęsach żeby mieć pokarm. piję herbatki i ********** i nic. Jeść nie mam czasu ani spać, więc dodatkowe ściąganie odpada, zresztą kiedy. Dobrze, że nie jestem sama A jakie mleko dajecie? Ja mam zlecone dla wcześniaków pronan ale to do 4 kg wagi.
Co do mleka, to my dajemy aptamil/milumil pre ha. Niczym się nie różni od 1 w dawkowaniu, ale podobno jest rzadsze i imituje mleko matki. Z tego, co wiem, tej kategorii mleka w Polsce nie ma.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie na początku były na bebilon ha. Później koło 4 miesiąca przesiadłam je na bebiko. Jak się urodziły były dość małe, nie potrafiły dobrze złapać piersi. Od urodzenia głodniały w jednej sekundzie i o ile w szpitalu jak przystawiały je obie na raz położone jakoś to karmienie szło, w domu nie było opcji. Dwie naraz krzyczące z głodu, ja próbuje je przystawić, one nie mają jak złapać. Koszmar. Laktator nie został moim przyjacielem i stwierdziłam że wolę dawać butlę niż słuchać jak płaczą z głodu ☺
 
Ja też nie mam Parcia żeby tylko pierś bo też chcę mieć coś z dnia a tymbardziej że mam starsza córkę i wogole. Przy każdym karmieniu pierś i potem zależy albo daje butle albo nie ale butelka z mm bo jakbym miała odciągac to bym wogole cyckow nie chowala

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny :)
U mnie taka sytuacja: Sylwia przybiera regularnie a Sandra przez jeden tydzień nie przytyła nic a przez następne trzy dni aż 200g. Czy to jest możliwe czy z moja wagą jest coś nie tak?
 
Do góry