reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Ja akurat uwielbiam porządne wózki. Mój też tani nie był, ale postawiłam na niego ze względu na kilka rzeczy, i go uwielbiam. Na każdy teren. Przez chwilę myślałam o Donkey ale do mnie jednak nie przemówił :)
a czym się wozicie? My mamy baby joggera, jestem zadowolona z niego chociaż dolna gondola jest średnio wygodna.
Kojarzę Cię z październikówek, podczytywałam tam trochę dziewczyny, bo sama miałam termin na październik, ale ostatecznie rozpakowaliśmy się już w sierpniu :)
 
reklama
Drogie mamy, już wiem o co chciałam się Was zapytać. Jak wiadomo bliźnięta to podwójny wózek, podwójne spacery i w ogóle wszystko razy dwa. Ale co robicie kiedy jedno dziecko jest chore lub z jakiejś innej przyczyny nie może wyjść na dwór, a drugie dobrze by było jak by się przespacerowało?
Czy macie na takie sytuacje pojedynczy wózek, czy to też taka moja osobista fanaberia?
Hej,u nas pojedynczy wózek tez sie przydał,czasem jak jedna śpi a druga nie to spacerujemy,albo gdy jedziemy z jedna do lekarza,czy zakupy,ja zwykła spacerowke parasolke odkupilam od znajomej za 50zł,szalu nie ma,ale raz na jakiś czas przydaje się,popatrz na olx używane
 
Bugaboo Donkey to cenę ma nie wiem skąd wyjętą, na prawdę świetne rozwiązanie, ale raz że 7 tysi za nowy (używany też sporo kosztuje), dwa nie podoba mi się.

Mam w planie kupić pojedynczą spacerówkę, na po zimie, kiedy dziewczynki będą samodzielnie siedziały, na w razie wu. Dzięki za pomoc, bo już zaczynałam myśleć iż świruję z tym pojedynczym wózkiem :)
 
U mnie nie było nigdy potrzeby dodatkowego wózka pojedynczego. W dzień siedziałam z dziewczynami sama i nawet nie miałabym jak wyjść tylko z jedną. Na wizyty lekarskie, jak była potrzeba tylko z jedną to mąż po południu jechał, a jemu łatwiej było nosić fotelik. Tak więc jak widać potrzeby różne ☺.
 
dziewczyny widzę, ze rozmawiacie o wózkach. Fakt, że mamy jeszcze sporo czasu, ale wolę to mieć zaplanowane. Zastanawiamy się nad bugaboo donkey i tfk. Ja obstaję przy bugaboo- ale ta cena, no mąż raczej też. Macie doświadczenie? Polecacie?

I jeszcze mam pytanie w kwestii łóżeczka dla maluchów. wyczytałam że do 4-5 mies mogą czy jest wręcz wskazane, żeby spały razem. Jak jest u Was?
 
dziewczyny widzę, ze rozmawiacie o wózkach. Fakt, że mamy jeszcze sporo czasu, ale wolę to mieć zaplanowane. Zastanawiamy się nad bugaboo donkey i tfk. Ja obstaję przy bugaboo- ale ta cena, no mąż raczej też. Macie doświadczenie? Polecacie?

I jeszcze mam pytanie w kwestii łóżeczka dla maluchów. wyczytałam że do 4-5 mies mogą czy jest wręcz wskazane, żeby spały razem. Jak jest u Was?
Ja mam taki najzwyklejszy wózek, kupiony używany na olx :)

Co do spania w łóżeczku razem, no moje panny spały niecałe 2 miesiące, bo przestały się szybko mieścić w poprzek łóżeczka i teraz śpią w osobnych, ale łóżeczka stoją obok siebie.
 
dziewczyny widzę, ze rozmawiacie o wózkach. Fakt, że mamy jeszcze sporo czasu, ale wolę to mieć zaplanowane. Zastanawiamy się nad bugaboo donkey i tfk. Ja obstaję przy bugaboo- ale ta cena, no mąż raczej też. Macie doświadczenie? Polecacie?

I jeszcze mam pytanie w kwestii łóżeczka dla maluchów. wyczytałam że do 4-5 mies mogą czy jest wręcz wskazane, żeby spały razem. Jak jest u Was?
Co do łóżeczek to polecam 2 moje nie lubiły spać razem, zwykle reagowały płaczem jedna na drugą przez.pierwsze pół roku życia. Musiały się nieźle pokłóci w brzuchu... mieliśmy 2 od początku głównie ze względu na monitory oddechu.
Co do wózka to dla każdego coś innego. Mi się bugaboo nie podobał najbardziej to że ma tak nisko gondole i że zajmuje sporo miejsca w aucie w wersji że spacerówka. A prowadzi się równie dobrze co baby jogger czy tkf. Miałam okazję pojeździć z podobnym wkładem do mojego.
 
Co do łóżeczek to polecam 2 moje nie lubiły spać razem, zwykle reagowały płaczem jedna na drugą przez.pierwsze pół roku życia. Musiały się nieźle pokłóci w brzuchu... mieliśmy 2 od początku głównie ze względu na monitory oddechu.
Co do wózka to dla każdego coś innego. Mi się bugaboo nie podobał najbardziej to że ma tak nisko gondole i że zajmuje sporo miejsca w aucie w wersji że spacerówka. A prowadzi się równie dobrze co baby jogger czy tkf. Miałam okazję pojeździć z podobnym wkładem do mojego.
a co Ty wybrałaś?
 
a co Ty wybrałaś?
Ja wybrałam Baby Joggera City mini gt, więc typowa spacerówka. Wózek nowy plus używane gondole. Plus taki że nie musiałam szukać drugiego wózka jak moje znajome. Panny mają ok 20m i nadal używamy tego samego wózka teraz już sporadycznie bo dużo chodzimy na nogach. Wózek po tym czasie nadal wygląda jak nowy i super się sprawuje.
 
reklama
dziewczyny widzę, ze rozmawiacie o wózkach. Fakt, że mamy jeszcze sporo czasu, ale wolę to mieć zaplanowane. Zastanawiamy się nad bugaboo donkey i tfk. Ja obstaję przy bugaboo- ale ta cena, no mąż raczej też. Macie doświadczenie? Polecacie?

I jeszcze mam pytanie w kwestii łóżeczka dla maluchów. wyczytałam że do 4-5 mies mogą czy jest wręcz wskazane, żeby spały razem. Jak jest u Was?

A czemuż to jest takie wskazanie? Pierwszy raz słyszę... sporo bliźniąt to wcześniaki i już od porodu są rozdzielone. Moje są bardzo niezależne od urodzenia i nie chciały spać razem.

Ja miałam drugi wózek pojedynczy, z jednym synem dojeżdżałam na rehabilitacje, jak nie musiałam nie ciągnęłam drugiego syna niepotrzebnie. Jakoś dziwnie się czułam jak woziłam w podwójnym jedno dziecko ;)
 
Do góry