reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witajcie..my planujemy zaszczepić chłopców na pneumokoki,nasi nie są wcześniakami więc za szczepionki płacimy ale 100% zostanie nam zwrócone,mąż opłaca w pracy składki do fundacji zdrowia i oni refundują:-) Na razie niestety planujemy bo mieliśmy ich szczepoić w połowie lutego ale w styczniu nam zachorowali na oskrzela,Kube miesiąc leczyliśmy i trzeba odczekać 2 tygodnie żeby zaszczepić,w ciągu tych 2 tygodni wirus jelitowo-żołądkowy(biegunka,wymioty) i szpital. A teraz pewnie musimy odczekać 6 tygodni,bo w szpitalu powiedzieli nam że chłopcy sa zdrowi ale przez 6 tygodni mogą zarażac, u mnie już przeszło(na wadze 4 kg mniej) teraz babcia i wujek podłapali haha...jak tak dalej będą nam chorować to nie zaszczepiwmy ich chyba:-(
 
reklama
reniag, donka28 właściwie trochę zamulili w tym szpitalu, bo już wczoraj mieliśmy je odebrać, ale panie pielęgniarki powiedziały, że na dziś mają badania, bo tak się z lekarzem umówiliśmy:/ a tak długo są w szpitalu, bo pomimo, że od początku jadły ze smoczka to później zaczęły kaprysić i raz jadły, a raz nie. Oliwii chcieli też transfuzję robić, bo nie mogli sobie poradzić z anemią, ale wyniki już się poprawiają:)

też mi w szpitalu powiedzieli, że pneumokoki są za darmo dla wcześniaków:D
 
Madziu tu nie musisz miec zadnej zgody nikogo, zadnego dr, decyzje o szczepieniach podejmujecie Wy jako rodzice, nawet lekarz ogolny nie oglada dziecka przed, odradza sie tylko gdy dziecko goraczkuje z powodu jakiegos wirusa jak bedziesz miala jakies pyt na temat szczepien tu to daj znac- moj tesc sie miedzy innymi tym zajmowal 30 lat :D

dzieki Milenko, jak cos to dam znac ;)
 
Monia a jak kierować się do tego neurologa? gdzie to się mieści?

Tossa dziś sprawdziłam, poziom 0, pok. 011.
My dziś byliśmy u okulisty. Dr powiedziała, że obawiała się, że dziś poinformuje nas o konieczności zabiegu a tu niespodzianka, siatkówka unaczyniona i wszystko ok z oczkami maluszków :-D Za 2 tyg ostatnia kontrolna wizyta :tak:
 
nutria
user-offline.png
zapytam dzisiaj tych babeczek w szpitalu, może będą wiedziały:)
 
A gdzie i kiedy i do kogo trzeba się zgłosić by dostać te pneumokoki... ? Moi to lekkie wcześniaki - ale zawsze ;-)

my poszlismy do pediatry do przychodni,tak kontrolnie zeby ich zwazyc czy przybieraja na wadze no i zeby poznac pania dr, mialy moze 3 tygodnie, moje tez tylko troche wczesniaki bo urodzily sie w polowie 36 tyg.
 
a mi dziewczyny rece opadaja, Arek caly czas ma problemy ze skora, w sumie to nie wiele dalo odstawienie wszystkich obiadkow i deserkow, ne zeszly mu wszystkie zaczerwienienia na skorze, teraz ma takie duze czerone liszje na klatce piersiowej, na buźce mu wychodza zaczerwinienia i chrostki, od kilku dni dostaje owoce i bedziemy wprowadzac dalej obiadki bo ma juz ponad 6 m-cy a od misiaca byl tylko na mleku, mam taka masc robiana na zamowienie to po niej ladnie schodzi z buzki ale 2-3 dni i jest to samo, dodatkowo po antybiotyku?, chorobie? zaczely sie baki ktore go budza szczegolnie w nocy,bidulek sie meczy, szalenstwo:-(
 
audiolog - ok, rtg - wykazało zapalenie płuc ale pani pediatra przepisała nam zinnat co 12h plus nystatyna i w środę kontrola ... teraz obserwacja - jak się pogorszy albo zwróci młody zinnat to od razu mamy jechać do szpitala na IP
 
reklama
Do góry