reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Ala płakała pół mszy, ale parę minut po polaniu główki przestała i zasnęła ;) a Lidka była spokojna jak aniołek :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jjka, nocki mogłyby być lepsze. Wstaje 2-3 razy żeby dać smoka, albo odwrócić W bo sie przekręca na brzuch i ryczy. Staram się przeciągnąć karmienie jak najdalej ale różnie wychodzi. czasem jedzą ok 4 a czasem po 5. Zasypiają ok 21.
Ja od początku dawałam surowe owoce, czasem tylko zagotowałam po zblenowaniu. Gruszki dopiero dziś dałam 1 raz do kompotu. Samych owoców boję się jeszcze dawać bo są ciężkostrawne. Ja też zawsze szukam najbardziej dojrzałych i słodkich owoców, ale nie zawsze takie są, zwlaszcza teraz jabłka - młode są raczej kwaskowate i twarde.
Edytka ślicznie wszyscy wyglądaliście, królewny jak malowane.
Julianna, jak dla mnie może być spotkanie w Niepołomicach, nie wiem jak inne dziewczyny.
 
Ja owoców nigdy nie słodzę, a po zmiksowaniu zagotowuje na chwilę, lekarz mi mówił że takim dzieciom surowych nie powinno się jeszcze dawać...nie wiem ile w tym prawdy.

Anulfka, Karmelova chcecie się u mnie spotkać?
 
Edytka -sliczne zdjęcia, dziewczyny i ich rodzice pięknie wyglądali, może po chrzcie kolki i płacz miną, ja chyba zacznę roowniez lizac po czole i spluwac w 4 strony swiata:-)
Ja mam jutro pierwsze szczepienie, spać nie mogę, boję się reakcji dziewczyn. Kiedy szczepilyscie na pneumokoki? W którym miesiącu? Dziś bylam z M sprawdzić czy torbielki się wchlonely, niestety nie, ale i nie rosną. Kontrola znów za 3 tygodnie.
Poza tym również urzadzam nowo kupione mieszkanie, za. 2 miesiące moze uda się nam przeprowadzić na swoje. Kilka postow wczesniej był temat szaf wnekowych. Niestety poprzedni wlasciciele pozostawili w salonie okropna szafę z drzwiami przesuwanymi, będę chciała tzw.srodek zostawic, zmienić zaś drzwi, tutaj zwrócę się do Was o pomoc.
Madison Twoje corki pewnie wagą są wieksze od moich, Milena 3.800, Laura 4.300
Ja dalej walcze z poszukiwaniem idealnego mleka,
Laura pije bebilon 1 chrzaka, ma kolki, wzdecia, wierci się bez przerwy, ma rzadki kupy,
Milena pije to samo mleko ma zatwardzenia, ulewa brzuch miekki, ale straszliwe gazy.
Bezsenne noce, dni bez snu trwają nadal, dziewczyny głównie na rękach, smokami pluja, tylko czując rodziców potrafią ulżyć sobie i placz na kilka chwil znika.
Pozdrawiam goraco.
 
santini - moje pneumokoki miały robione na drugim szczepieniu w przychodni. Miały wtedy równo 2m


Czy macie jakiś sposób na odepranie plam po jedzeniu z ubranek? Nieważne jak ich pozabezpieczam to i tak zawsze wypaprzą ubranie, którego już potem nie można doprać.:dry:
 
My zaczęliśmy pneumokoki w 5 miesiącu, potem jeszcze meningokoki. Dziś szczepimy ostatni raz 5w! i WZW. Z pneumo można poczekać żeby zobaczyć czy inne szczepienia są dobrze tolerowane. Wcześniaki przed 37 tc mają za darmo.
Julianna ja mam to samo z plamami po soczkach i owocach, trudno sprać. Próbowałam nawet ACE i OXI action i niewiele to dało. A też zabezpieczam 2 śliniakami.
 
reklama
Edytka pieknie wygladaliście! dziewczynki przekochane :tak:

my też na 2 szczepieniu pneumokoki.

Santini , a próbowałaś białego szumu? mój dominiś jak nie spał to miałam na telefonie zgrany biały szum i przy tym smacznie spał. A jak bóle brzucha przezły (koło 4 msc) to juz ładnie sam spał.

Moje maluszki są na etapie całowania się i przytulania, jaki to słodki widok :happy2: a Dominik taki inny sie zrobił, juz nie jest taki malutki przy braciszku, umie super rozśmieszyc Tomcia, wystarczy, ze głową kręci a tomus smieję się jak szalony, albo Dominik skacze i ten tez się smieje, no kocham te chwile :tak:

Maluchy jeszcze nie chodzą :confused: Dominik długa droga, ale Tomuś myslę, że za kilka dni ruszy, no nic czekam nadal :-p
 
Do góry