reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki🥰

Ze mną na sali leżała dziewczyna która urodziła trojaczki ale z tego co wiem nie było to naturalne poczęcie to raz, dwa każde miało własne jajo więc pech chciał że przed czasem akurat najmniejszemu pękł worek owodniowy i musieli całą trójkę wyciągać. Dużo stresu dla rodziców tym bardziej że też się starali długo o dziecko i młodzi.
Co do postu uważam , że nie jest łatwo o ciążę mnogą w sposób "naturalny", ale życzę powodzenia 👍
 
reklama
Powiem na swoim przykładzie że choć poprzednie ciąże straciłam to nie miałam stymulowanych owulacji i zawsze była pojedyncza ciąża, teraz stymulowalismy ciąże lekami i wyszła bliźniacza.
Ciazy nie da się zaplanować, jakby się tak dało to by było super 😅😂 jednak jeśli nic ci nie dolega to lepiej staraj się bez żadnych leków a nóż ci się uda
 
Naturalne ciąże mnogie są rzadkością. Ewenementem. Natura tak to reguluje, żeby były jak największe szanse na urodzenie zdrowego potomka. Ciąża mnoga jest obarczona wieloma czynnikami ryzyka.
Nie da się świadomie zrobić tak, żeby nagle uwolniły się w tym samym czasie dwa jajeczka. Naturalne ciąże mnogie są kwestia wybryku natury a nie świadomego planowania, diety, suplementów czy innych takich.
Nadal jestem zdziwiona, ze po wielu latach starań (domniemywam, ze u ginekologa byłaś i on ci wyjaśnił o co w procesie zapłodnienia i rozmnażania kaman) zadajesz takie pytania.
 
1. In vitro i podanie dwóch zarodków
2. Hiperstymulacja jajników lekami, by doszło do pęknięcia więcej niż jednego pęcherzyka i doszło do hiperowulacji co najmniej dwóch pęcherzyków na raz
Oczywiście to nie daje 100 procent pewności, bo przy in vitro jeden lub oba zarodki mogą się nie przyjąć, a przy hiperstymulacji może nie dojść do zapłodnienia lub zapłodnione zostanie tylko jedno jajeczko.
Żadnych domowych metod nie ma, nie pomoże na to jedzenie arbuza czy coś tam 🤷
 
1. In vitro i podanie dwóch zarodków
2. Hiperstymulacja jajników lekami, by doszło do pęknięcia więcej niż jednego pęcherzyka i doszło do hiperowulacji co najmniej dwóch pęcherzyków na raz
Oczywiście to nie daje 100 procent pewności, bo przy in vitro jeden lub oba zarodki mogą się nie przyjąć, a przy hiperstymulacji może nie dojść do zapłodnienia lub zapłodnione zostanie tylko jedno jajeczko.
Żadnych domowych metod nie ma, nie pomoże na to jedzenie arbuza czy coś tam 🤷
dzięki😉
 
reklama
żeby jeszcze dało się zaplanować taką ciąże. Ciąża to nie koncert życzeń ;p ale trzymam kciuki za zdrowego maluszka albo dwa! ;))
 
Do góry