reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźnięta i karmienie piersią

AliaMaris

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2015
Postów
178
Cześć dziewczyny, zastanawiam się jak to u Was było z karmieniem bliźniąt? Bliźnięta często są wcześniakami, spędzają jakiś czas w szpitalu więc jest trudne nauczyć dzieci, które poznały butlę jedzenia z piersi. Ponadto jedno może ssać wolno, drugie szybko i wówczas odpada jednoczesne karmienie. Czy wam się udało karmić tylko piersią? Jak długo?

Jestem zasmucona zanikającą laktacją. Dzieci nauczyły się ssać pierś gdy miały jakieś 2 miesiące, ale i tak wolały butlę. Przy piersi pięknie zasypiały lub uspokajały się. Ponieważ robią się coraz bardziej absorbujące, mniej śpią, są aktywne ja miałam coraz mniej czasu na odciąganie pokarmu laktatorem. Co 3 godziny było to niemożliwe. Od kilku dni odciągałam co 6-8 godzin. I nagle laktator przestał ściągać. .. ręcznie daję radę, ale trwa to bardzo długo i jest bolesne. Jest też coraz mniej pokarmu. Chłopaki mają prawie 4 miesiące. Przykro mi, bo wiem, że mleko matki to najzdrowszy pokarm w ciągu całego życia. Niestety nie wiem czy dam radę zwiększyć produkcję przy tak małej ilości czasu. ..

Podzielcie się Waszymi historiami. Wiem teraz, że karmienie bliźniąt jest bardzo trudne!

Napisane na GT-I8200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć aliamaris :)
Moja parka w środę kończy 4 tygodnie. Trochę krótki czas żeby się wypowiadać odnośnie karmienia piersią. Sama jestem ciekawa jak będzie u nas.
Przez pierwsze 10 dni ich życia byliśmy w szpitalu. Gdzie synek przez tydzień był karmiony butlą od 3 doby moim pokarmem. Jak go mi przywieźli to bardzo ładnie zaczął ssać nawet lepiej niż córa która była ze mną od początku.
Karmie co 2-3 godziny każde z osobna. Schodzi sie z tym, najgorsze są noce, bywa że jedno wisi z godzine na cycu i za chwile drugie znow chce troche. 2 razy sprobowalismy oboje na raz przystawić ale było ciężko. Każde w innym tempie ssie i robi przerwy.
 
Hej Justa :)
Pewnie w ogóle nie spisz w nocy, to jest nie do wyobrażenia jakie to trudne. Dopiero z czasem będą jeść coraz rzadziej, np. co 4 godziny.
Kupiłam poduszkę do karmienia bliźniąt i przez 2-3 tygodnie była w użyciu, potem zaczęli sobie wzajemnie przeszkadzać i wrzask był niesamowity.

Napisane na GT-I8200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
mamakasia - jak na leząco? Ty bedziesz na plecach lezec a dzieci przy piersi? Takie male ci sie nie utryzmają, bo glowki jeszcze nie potrafią utrzymać. Mi najlepiej karmilo sie spod pachy, na poduszkach dzieci ulozone ale obu jednoczesnie nie umialam przystawic bo obaj sie krecili, wypluwali sutki wiec trzeba bylo im pomagac, wiec obie rece zajete i temu drugiemu glowa uciekala.
 
To, że kiepsko Ci idzie ściąganie mleka nie musi oznaczać kłopotów z laktacją. Ja na samym początku (mam co prawda 1 dziecko) często ściągałam pokarm, żeby rozhulać laktację, byłam w pewnym momencie w stanie odciagnac w krótkim czasie 100 ml. Potem laktacja się unormowala, zaczęłam karmić tylko i wyłącznie piersią. Od 4 miesiąca do skończenia pół roku córka była tylko i wyłącznie na moim mleku, pięknie rosła, a odciagnac za chiny nie mogłam więcej niż marne 40 ml... dalej karmię dość dużo, jemy co prawda inne rzeczy też, ale cycuś jest dalej nr 1 i ostatnio chciałam znów odciagnac trochę mleka, bo wychodzilismy na wesele i kiszka... uciagnelam ledwo 50 ml, a moja pannica na pewno zjada teraz dużo więcej, bo jak się przyssie to potrafi i 40 min ssać :)
 
Do góry