reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźnięta

Cześć dziewczyny.Mam siostrę ,która w 12kwietnia 2005 urodziła dwóch chłopców.Maciusia i Piotrusia.Bardzo grzeczni chłopcy byli.Bo teraz to wszędzie ich pełno.sprawnie raczkują .Stają przy meblach i zaczynaja chodzić w bok.Chodzą do przodu trzymane za rączki i bardzo się tego dopominają.Siostra jest z nimi sama od początku.Mąż pracuję po 12 godzin.Jeden tydzień od 6.00 do 18.00 a drugi od 18.00 do 6.00rano_Od poniedziałku do soboty.Ma ciężko ale jestem z niej bardzo dumna.Rodzice pracują ,więc pomocy żadnej nie miała.ja mieszkam od niej 130km i mam własna Julcię 17-miesięczną.
Ale się rozpisałam.
Chłopcy mieli na początku kolki.Strasznie było.Teraz maja refluks.Łykaja jakieś tabletki.Podobno pomagają.W dzień są fajni ale bardzo zajmujący.Noce sa okropne.Wcześniej tzn od urodzenia do 5miesiąca spały całe noce.
A jak to u was jest z tymi nockami.?Ile śpią w dzień i ile razy?A może macie jakąś dobrą receptę na sen?
 
reklama
Mila - jestem pelna podziwu dla siostry. Ja na poczatku mialam wielka pomoc ze strony rodzicow i maz wzial sobie urlop na caly miesiac. Chlopcy przesypiaja cale noce bez jedzenia od kiedy skonczyli 2,5 - 3 miesiaca. Kolek na szczescie nie mieli, ale kamilek byl i jest straszna beksa :laugh:
Co za refluks maja chlopcy siostry???Bo my mamy refluks moczowy i tez bierzemy lekarstwa.
Napisz jakie duze sie urodzily chlopaki i w ktorym tygodniu. No i napisz cos o swojej coreczce :)
 
Chłopcy mają refluks przełykowo-żołądkowy.urodzili się w 37tygodniu przez cesarskie cięcie w Łomży.Masa.2900 g i 2700g.Teraz chyba ważą ok.10kg i mają 80cm wzrostu.
A moja Jula muszę się pochwalić jest bardzo mądra i grzeczna.Aż sama się dziwię .Też od samego początku byłam z nią sama.Mąż pracował.Weekendy ma wolne.Dużo czasu jej poświęcam i dużo wcześniej tłumaczyłam.Teraz są efekty.Wszystko rozumie i wykonuje wszystkie moje prośby.Rozumie zakazy i się do nich stosuje.
Ale Chłopcy mojej siostry robią się nie grzeczne.Płaczą jak czoś chcą.No i te noce.
Napisz mi jak karmisz swoich chłopców.Maciuś i Piotruś jedzą 5*200ml.Trzy razy kasza i dwa razy obiadki.
 
Asiuleks! Wiem, że potem będą potrzebne dwa i tak właśnie myślałam o tym jako o rozwiązaniu na pierwsze 3-4 miesiące. Nie wiemy czy to będą bliźnięta jedno czy dwujajowe a najbardziej chciałabym chłopca i dziewczynkę, na jakimś kalkulatorze w necie wyszło, że mam 48% szans na chłopca i 52% na dziewczynkę więc może się uda ;) A co do wózka to chciałabym poznać opinię kogoś kto go ma bo sama wiesz jak to z tymi wózkami jest a zobaczyć go w naturze trudno. Poproszę chyba w sklepie by jak dla kogośbędą go zamawiali to żeby dali mi znać. :)
 
Mila - wydaje mi sie ze twoja siostra powinna wprowadzic juz dawno chlopcom cos innego niz tylko mleczko i kaszka.?Z tego co napisalas to 12 marca skoncza 11 miesiecy. ??? Chyba ze ja zle cos zrozumialam???jedza 5 *mleko +3 *kaszka+2 *obiadek???czy wszystkich posilkow 5????
My rano wypijamy od 180 - 270ml mleka
potem jest jabluszko tarte z banankami
potem obiadek z duza porcja mieska
potem jemy budyniek z jajeczkiem albo kasze na mleku
no i na dobranoc mleczko 2R albo 2GR
Margolis - kazda mama chyba marzy o parce :laugh: Ja od poczatku chcialam dwoch chlopcow. Tak sobie myslalam ze chlopak z chlopakiem sie jakos dogada, a dziewczynka z chlopcem - rozne zainteresowania, poglady :laugh: Zycze wam zebyscie mieli upragniona parke :laugh:
A na www.blizniaki.pl pytalas o ten wozek??Moze ktoras z mam miala taki??
 
na blizniaki.pl jest foryum, płatne niestety
ale dzieki niemu znam opinie na temat wozka, który kupilismy
zapłacilismy 666 PLN ;D bo był korzystny kurs euro
teraz czekamy bo idzie kurierem

łóżeczka mamy dwa
od początku,
potem nie bedzie czasu na zakupy ::)
 
Ziuta - no to dosyc tanio udalo wam sie kupic wozek :laugh: Testuj i zdawaj relacje czy chlopaki zadowolone :laugh:
 
Chłopcy jedzą 5 posiłków.(3 razy kaszę na nutramigenie np.gruszkową lub bananową i dwa razy obiadki,jeden z mięsem a drugi głównie warzywa).Siostra karmi ich tylko łyżeczką.Samego mleka nie chcą pić.Owoców i soków owocowych nie piją,bo lekarz zabronił.Występuje w nich laktoza,która może ich uczulać i trudniej byłoby leczyć refluks.
Dziewczyny a jak u was sypiają bobasy?Ile śpią w dzień a ile w nocy?
 
reklama
Dziewczyny! A jak to jest z ruchami?? Kiedy poczułyście pierwsze?? Wcześniej niż w przypadku pojedyńczej ciąży czy nie?? Już się nie mogę doczekać.... Udało Wam się karmić tylko piersią czy dokarmianie było potrzebne a jeśli tak to co stosowałyście??
 
Do góry