reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźnięta

Margolis

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
8 Luty 2005
Postów
2 103
Podobną są tu dwie mamy bliźniąt. Chciałabym zapytać jak Wam było w ciąży, jak poród i jak dajecie radę bo trochę się boję.
 
reklama
Te mamy to ZIUTA i ASIULEKS
i ja nie wiem kiedy one tu zajrzą więc
cierpliwości
ale napewno odpiszą ;D
 
ja się melduje

;D
Margolis pisze:
Podobną są tu dwie mamy bliźniąt. Chciałabym zapytać jak Wam było w ciąży, jak poród i jak dajecie radę bo trochę się boję.

W ciąży było mi do twarzy ;)
czułam się ZNAKOMICIE ;D
pod koniec 7 m-ca zaczęłam łykac fenoterol na skurcze i dostałam L-4 :(
odpoczywałam w domu i urodziłam w 36 tyg c. dwóch duzych chłopaków 3300 i 2600 ;D

Poród cc - spoko, nie bolało :laugh:

radę dawałam jak do pracy chodziłam 8)
a teraz siła wyższa i na wychowawczym siedzę
i takie sa moje emocje >:D O0 :p 8) ;D :mad:

Trzymaj się Margolis mocno
i wal smiało jak bedziesz miała pytanka jakieś
odpoczywaj duzo, spij, odwiedzaj znajomych, czytaj książki, oglądaj dobre filmy, spaceruj..................................
ciesz się samotnością ;D ;)
bo niedługo........................... ::)

dżiiiiiiiiiiiiiiiiiii
chyba Cie nie wystraszyłam??? ;D
 
Witaj Margolis :laugh:
Nie martw sie - dasz sobie ze wszystkim rade :laugh: To na poczatku tylko tak strasznie wyglada.Najtrudniejsze byly pierwsze 3 miesiace zycia chlopcow - ciagle tylko jedli i jedli. Pozniej zaczeli przesypiac mi cale nocy ( i tak jest do dzisiaj). Teraz jest juz fajnie tylko chlopaki sa bardzo zajmujacy. Trzeba miec oczy dookola glowy. Ciagle cos psoca, kombimuja, broja :laugh: Czasami dadza mi niezle popalic, ale jak spojrze na nich jak sie razem bawia, jak jeden drugiego kocha, jak sie smieja do siebie, to mi sie łezka w oku kreci :)
A ciaza - no ja cala przelezalam - od 8 tygodnia, ale to tak bardziej profilaktycznie, nic sie zlego nie dzialo,ale lekarze kazali mi duzo lezec i odpoczywac.
Ty tez uwazaj i dbaj o siebie i dzieciaczki. Ciesz sie brzusiem bo ciaza bardzo szybko ci zleci. I spij ile mozesz bo pozniej nie bedziesz miala mozliwosci sie wyspac ;D
Napisz cos o sobie?To twoja pierwsza ciaza???Ktos bedzie ci na poczatku pomagaL???
 
Dzięki dziewczyny! To moja pierwsza ciąża - długo wyczekiwana. Właściwie prawie od początku jestem na zwolnieniu - najpierw bakterie w moczu i ból nerek, potem stres bo podejrzenie toksoplazmozy - na szczęście awidność przeciwciał wysoka więc obyło się bez antybiotyków a jeszcze na hsg na miesiąc przed zajściem wyszło, że mam macicę dwurożną więc odpoczywam bezstresowo. Chcemy się z mężem sami zająć naszymi dziećmi choć dziadkowie też mocno wyczekują. Zobaczymy jak to się ułoży. Na razie zastanawiamy się jak wszystko rozplanować - jedno łóżeczko czy dwa, jaki wózek, co kupić, jak się przygotować. A jak Wy technicznie rozwiązałyście te sprawy?? Będę wdzięczna za każdą sugestię. Przeczytałam wczoraj książeczkę Bliźnięta i co dalej i trochę więcej optymizmu nabrałam. :)
 
My od poczatku mamy dwa łóżeczka :laugh: Kazdy spi w swoim, chociaz czasami sie zamieniaja :laugh: Wozek kupilismy firmy MIKADO i nie polecam go . Jest stanowczo za maly . Moje dzieci jeszcze roku nie maja a juz sie w nim nie mieszcza :laugh: Ostatnio Ziuta fajny wozek wynalazla i teraz czekam na opinie o nim :laugh:
Fajnie ze dziadkowie tez beda pomagac. Naprawde na poczatku przyda sie kazda para rak do pomocy, zwlaszcza ze nie bedziecie mieli od razu takiej wprawy :laugh: Duzo odpoczywaj
Pozdrawiam
 
Dzięki Asiuleks!! My chyba na początek zdecydujemy się na jedno ale 140x60 ale jeszcze rozważamy. Chcemy zrobić im pokoik a wszyscy mówią, że w nocy lepiej jest mieć je bliźej własnego łóżka a tam nam się dwa nie zmieszczą My na razie rozważamy wózek firmy Implast - Spider, słyszałaś coś o nim?? http://www.implast.com.pl/ trochę dłuo się strona otwiera. W celu nabrania wpraw wbieray się na zajęcia w szkole rodzenia - są rozbudowane o opiekę nad dzidzą. ;)
 
reklama
co do lozeczek to wczesniej czy pozniej bedziesz musiala miec dwa, bo jak skoncza 5-6 miesiecy to beda sobie krzywde robic - wkladac palce do oczu, ciagnac sie za uszy, drapac, szczypac itp. ;D Wozek ogladalam na stronce - wydaje sie miec wygodne i szerokie siedziska - lezyska ;D kazdy (albo kazda) beda miec swoje miejsce w wozku i nie beda na siebie wlazic. Chcecie miec chlopcow, dziewczynki, czy parke????Wiesz juz czy jedno czy dwojajowe????W rodzinie mial ktos bliznieta czy to po kuracji hormonalnej???
 
Do góry