reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błonnik- polecicie jakiś dobry?

reklama
Witajcie:-)
Ja osobiście polecam Wam wyprobowany przeze mnie i nie tylko Błonnikowe Tabletki Dietetyczne ShapeWorks

Błonnik jest ogromnie ważny dla naszego organizmu, ponieważ wspiera wiele procesów trawiennych. Zalecana dzienna dawka spożycia błonnika wynosi około 35 gramów. Oznacza to, że aby dostarczyć organizmowi tyle błonnika ile potrzebuje, powinniśmy zjadać około 4-5 kilogramów wysokobłonnikowych warzyw dziennie lub 25 kromek pełnoziarnistego chleba. Niestety:no:, nasza nowoczesna, europejska dieta zawiera dużą ilość przetworzonych, ubogich w błonnik pokarmów dostarczając go przeciętnie w ilości około 12-15 gramów. Ten niedobór hamuje skuteczność układu pokarmowego, który wchłania dużo mniejszą ilość składników odżywczych z pożywienia i jest także mniej skuteczny w eliminacji składników szkodliwych. Badania sugerują, iż niedobór błonnika jest główną przyczyną licznych dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Dlatego też coraz częstsze są opinie, że dobrym sposobem na doskonale funkcjonujący układ pokarmowy jest suplementacja błonnika.

Tabletki błonnikowe wyłapują substancje toksyczne z pokarmu , zwiększają tolerancję glukozy i dają uczucie sytości. Odpowiednia ilość błonnika w codziennej diecie skraca czas rzechodzenia pokarmów przez układ trawienny i ponownemu wchłanianiu toksyn. Zawiera przewagę błonnika rozpuszczalnego.

pozdrawiam:):blink:
 
Ja też mam ogromny problem ze smakiem błonnika w proszku lub do ssania. Herbatek odchudzających nie potrafię pokonać smakowo ;) Z błonników, które kupowałam dla mnie idealnie zgrał się błonnik z ananasem biogarden. Dobrze działała, czułam to szczególnie rano. Teraz są warzywa i błonnika można nie używać już tak często, no chyba, że ktoś potrzebuje szybko schudnąć.
 
Ja kupuję zawsze taki błonnik który mi farmaceutka poleciła w placówce apteki medyczne Opinie [FONT=Times New Roman, serif]jakie o nim wyczytałam na jeszcze jakimś forum też były wyłącznie pozytywne. Błonnik komplex się bodajże nazywa i kosztuje chyba coś koło 20zł, więc nie jest jakiś super drogi ;)) Są w ogóle różne błonniki ale moim zdaniem nie różnią się za bardzo niczym poza ceną. Mam zamiar spróbować kilku innych i jesli nie zauważę różnicy to po co przepłacać?
[/FONT]
 
Skoro post typowo o polecaniu to ja polecę taki, o którym wiem, że się sprawdza bo sam używam w tej chwili - błonnik z nopalu. A czemu komuś dietetyk odradza spożywanie błonnika to mi się w głowie nie mieści :szok:
 
Ja stosuję naturalny błonnik w tabletkach, bo tych w proszku nie mogę przełknąć. Najbardziej odpowiada mi nopalin, kupuję w sieci na stronie www.naturalnie24.plszkoda tylko, że jest tak drogi, ale jakoś zawsze wyskrobię kasę. Ważne ze starcza na dwa miesiące no i świetnie działa.
 
reklama
Ja przyjmuję Betalip - zawiera w swoim składzie betagluken będący źródłem błonnika zawartego w owsie.
 
Do góry