reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BLW czyli Baby-Led Weaning

malutk_a

michasia 08 i antosia 11
Dołączył(a)
29 Sierpień 2008
Postów
1 556
Miasto
kraków
dziewczyny slyszalyscie o tej metodzie nauki jedzenia dzieci po 6 m-cu zycia?

Baby-led weaning (BLW) to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalająca na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.

Baby-led weaning pozwala dziecku na poznawanie nowych smaków, zapachów, faktur. Uczy sztuki wyboru - zamiast wkładać dziecku do buzi gotową papkę, dajemy mu wybór różnych pokarmów i pozwalamy na własne tempo i decydowanie, w jakiej kolejności zje to, co przygotowaliśmy. Zamiast zupki jarzynowej w postaci zmiksowanych warzyw dajemy dziecku na tacy warzywa, które zjadłoby w tej zupce - ale pokrojone w łatwe do chwytania słupki lub niewielkie kawałki, z którymi maluch poradzi sobie samodzielnie.

zrodlo Co to jest Baby-led weaning?

powiem wam, ze miska mnie wiecej tak zaczynala kolo roku jadla raczkami do tej pory jej tak zostalo i czesto je lapkami a ile przy tym zmywania ale co tam,. wazne ze dziecko szczesliwe
 
reklama
Moja kuzynka to zastosowała i ja też zamierzam. Jak Gucio nauczył się siedzieć, dostawał kawałki warzyw i sam wybierał co chce jeść :D Teraz ma ponad roczek i świetnie sobie radzi z jedzeniem.
 
ooo ciekawe bede miała na uwadze) zielona przetesuj Piotrusia.. moze to mu sie spodoba
 

Podobne tematy

Do góry