reklama

boi się wody

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez ciężarówka :), 17 Sierpień 2011.

1. ciężarówka :)

ciężarówka :) Fanka BB :)

Witajcie!

Moja córeczka od kilku dni panicznie boi się wody ;/ ką[piel która była jej ulubioną i sprawiała przyjemność stała się uciążliwa. Maja panicznie płacze i nie wiem dlaczego? Czy to normalne? Jak znowu zachęcić ją do kąpieli i sprawić żeby się nie bała wody? Jutro jak będzie ciepło to spróbuję w baseniku ją zabawić (miesięc temu miałą niezłą zabawę) jeżeli też zacznie płakać tzn. że faktycznie się boi.

2. martaik

martaik Fanka BB :)

Powodów moze być wiele, być może gdy "idzie" się kąpać jest już głodna, być może woda jest zbyt chłodna( w tym wieku dziecko nie toleruje już wody jak dla noworodka, potrzebuje takiej samej jak dorośli), być moze trzeba kąpać ją troszke wcześniej ( moze być zmęczona ponieważ teraz z pewnością ma bardziej aktywne dni). Mój 9-miesięcznym synek ostatnio także robi w wannie awantury, ponieważ nie chce leżeć, koniecznie musi siedzieć:) i wtedy jest spokojny:)

3. reklama
  4. ariska

ariska Fanka BB :)

u nas to samo jak mała leży to jest płacz a jak siedzi to cała szczęśliwa więc myjemy na siedząco. A może zachłysnęła się któregoś razu i się wystraszyła?

5. Bunny86

Bunny86 mama Patryka i Dominika

Mój Pati też takie numery robił. Ciocia go wy kąpała i potem sie bał. Miał wtedy 8 miesięcy. Pomogły wtedy zabawki. Najpierw wrzucaliśmy gumowe kaczki tak żeby chlapały i przy tym wydawałam śmieszne dźwięki. Potem innymi zabawkami go zachęcałam od piłeczek po pływające . Dopiero jak zaczął sie cieszyć poszedł do wanny. Pod koniec kąpieli jeszcze trochę popłakał ale na drugi dzień kąpiel była cudowna zwłaszcza ze dziecko zamiast płakać to sie śmiało.
    Życzę powodzenia!

Ostatnia edycja: 18 Sierpień 2011
  6. kakakarolina

kakakarolina Moderator

U nas też był taki okres. Trwało to tydzień może dwa.
    Myślę że można przeczekać i odpuścić kilka kąpieli.
    u nas chyba przyczyną było zmęczenie. Młody wolał iść spać niż się kąpać. Po jakimś czasie znów kąpie się z ochotą:) Teraz byliśmy w górach na wakacjach i przez tydzień był wrzask przy kąpieli a po powrocie znów siedzi pól godziny. Takie okresy:)

7. Anecia1111

Anecia1111 Fanka BB :)

u nas tak było ale jak Adaś był całkiem malutki... obecnie jest ryk ale przy wychodzeniu z wody...

a może Twoja córcia czegoś się wystraszyła? moze woda była za zimna lub za gorąca? a moze w czasie kąpieli odczuwa głód lub jest zmęczona za bardzo

więc albo spróbuj ją kąpać wcześniej, albo spróbuj ją czymś zabawić, żartować itp, a jeśli to nie pomoże to poczekaj kilka dni i spróbuj ponownie

8. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

U nas tez byl taki okres ale minelo z wiekiem:)

9. ciężarówka :)

ciężarówka :) Fanka BB :)

no i udało nam się przełamać strach Mai do kąpieli w wanience :) znowu na nowo lubi się pluskać w wodzie :) pomogły zabawki wrzucone do wody. Choć jeszcze zdarza jej się płakać jak ją położę w wanience żeby główkę spłukać. chyba coś musiało ją wystraszyc albo się zachłysneła kiedy ją mąż kąpał :p

10. reklama
  11. anna.kotecka

anna.kotecka Zaciekawiona BB

Pewnie tak :) Mógł nawet nie zauważyć ;) Całe szczęście, że juz wszystko jest dobrze :)

12. 123456itakdalej

123456itakdalej Zaciekawiona BB

mój do basenu nie chciał wejść,ale raz się przełamał i nawet nie zgadniecie co robił-chciał naśladować tatę i głowę pod wodę wkładał :-D dodam,że taki zwykły basen podwórkowy to był a woda hmm jakieś 18-20stopni miała

Poleć forum