reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzucha w ciąży

reklama
ma czekać tydzień czasu z bólami i plamieniem?
Zgodnie z zaleceniami każde plamienie należy skonsultować, ale nie wymaga ono pilnej wizyty na izbie przyjęć. Co innego w przypadku krwawienia i silnego bólu. Jest weekend, lekarze maja dyżury, obsada szpitala jest mała. Może być tam ciężko się dostać. Siedzenie wiele godzin na zapchanej IP z plamieniem też może nie być najlepszym pomysłem chociażby z uwagi na możliwość złapania infekcji.
Jeżeli to tylko plamienie, to spróbowałabym się umówić do lekarza na drugi/ten sam dzień. Jeżeli dzieje się coś jeszcze niepokojącego, to poszłabym na IP.
Ostatecznie o tym, czy iść na IP musi zadecydować osoba, która ma dolegliwości.
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj trafiłam na sor z krwawieniem i bólem. Poronienie zagrażające, pęcherzyk jest nadal w macicy. Pobrano mi krew na beta HCG, przepisano luteinę i nospę. Za moment znów jadę bo objawy się nasilają. Mówiąc w skrócie, myślę że to koniec 😖
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj trafiłam na sor z krwawieniem i bólem. Poronienie zagrażające, pęcherzyk jest nadal w macicy. Pobrano mi krew na beta HCG, przepisano luteinę i nospę. Za moment znów jadę bo objawy się nasilają. Mówiąc w skrócie, myślę że to koniec 😖

Dawaj koniecznie znać!
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj trafiłam na sor z krwawieniem i bólem. Poronienie zagrażające, pęcherzyk jest nadal w macicy. Pobrano mi krew na beta HCG, przepisano luteinę i nospę. Za moment znów jadę bo objawy się nasilają. Mówiąc w skrócie, myślę że to koniec 😖
strasznie mi przykro :( wiem przez co przechodzisz, mocno tule ❤️ jakbyś potrzebowała możesz pisać na priv 🥺🥺❤️
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj trafiłam na sor z krwawieniem i bólem. Poronienie zagrażające, pęcherzyk jest nadal w macicy. Pobrano mi krew na beta HCG, przepisano luteinę i nospę. Za moment znów jadę bo objawy się nasilają. Mówiąc w skrócie, myślę że to koniec 😖
ale i tak oczywiście mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze ❤️
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj trafiłam na sor z krwawieniem i bólem. Poronienie zagrażające, pęcherzyk jest nadal w macicy. Pobrano mi krew na beta HCG, przepisano luteinę i nospę. Za moment znów jadę bo objawy się nasilają. Mówiąc w skrócie, myślę że to koniec 😖
Nie wiem w jakim celu przepisano Ci luteinę. Tutaj raczej nie było szansy,że skończy się to dobrze a luteina niepotrzebnie tylko wszystko wydłuży.
 
Nie wiem w jakim celu przepisano Ci luteinę. Tutaj raczej nie było szansy,że skończy się to dobrze a luteina niepotrzebnie tylko wszystko wydłuży.

W takim, że to standardowa procedura w Polsce. Dopóki nie ma potwierdzenia, że ciąża się nie rozwija trzeba podawać leki podtrzymujące. Po wyniku 2 bet lub 2 usg dopiero można zaniechać leczenia
 
reklama
W takim, że to standardowa procedura w Polsce. Dopóki nie ma potwierdzenia, że ciąża się nie rozwija trzeba podawać leki podtrzymujące. Po wyniku 2 bet lub 2 usg dopiero można zaniechać leczenia
Dobrze, że nie wszędzie stosuje się takie standardy bo można kobiecie tylko zaszkodzić i niepotrzebnie ja męczyć. Oczywiście, że należy to kontrolować ale jeżeli problemem nie jest niski progesteron to podawanie luteiny w takim przypadku jest pezpodstawne.
 
Do góry