reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzucha w ciąży

super_mysz17

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2016
Postów
714
Miasto
Namysłów
Jestem w 10 tygodniu ciąży. Raz na jakiś czas zdarza się, że boli mnie brzuch, jest to taki ból miesiączkowy. Oprócz tego często odczuwam kłucie w brzuchu.
Pytałam lekarki i powiedziała, że kłucie oznacza rozciągającą się macicę a od położnej dowiedziałam się, że na ból brzucha muszę uważać, bo zbyt częsty ból może być złym znakiem.
A jak jest u was? Macie takie dolegliwości? Jeśli tak to co na to wasi lekarze? Wiem, ze powinnam ufać lekarzowi ale chciałabym znać wasze zdanie, żeby się uspokoić.
 
reklama
Mój lekarz mówił mi ze ból brzucha na początku ciąży jest normalnym objawem.
Tez miałam bóle jak na miesiączkę i klucia w jajnikach. Chodziłam prywatnie, usg miałam co 2 tyg i zawsze lekarz mówił ze wszystko ok.
 
Musisz uważać i to bardzo. jak bardzo boli bierze się no-spę ( do 6 na dobę) i magnez oraz dużo odpoczywa. Bardzo pomaga picie wody wysoko zmineralizowanej np. muszynianki.
Nie czekaj do następnej wizyty, lepiej dmuchać na zimne. No-spa to często standard dla kobiet w ciąży.
 
Jeśli wyniki badań masz ok, na usg wsio rozwija się prawidłowo to nie masz się czym za bardzo martwić. No-spa owszem żebyś się nie stresowała samym bólem (nawet nieświadomie). Wszystko rośnie, rozciąga się to i czasem coś kłujnie. Na każdej wizycie powiedz jednak lekarzowi o każdym nowym lub częstszym objawie. I nie porównuj się najlepiej do innych, każda z nas jest inna i inaczej reaguje mimo, że teoretycznie przechodzi to samo :)
 
To normalne macica rośnie.
Klocie bol jak na miesiączkę to wszystko macica.
Musisz uważać tylko żeby nie był bardzo bolesny i żeby przy tym plamienia nie było.
Jak dzidzia sie zdrowo rozwija i lekarz mówił ze nic się nie dzieje to nic się nie dzieje .
 
Do góry