reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzucha we wczesnej ciąży

Hana89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2019
Postów
571
Cześć dziewczyny, powiedzcie jak u was było z bólem brzucha? Jestem obecnie w 7t3dc i nie wiem czy ten ból jest prawidłowy czy nie. Czuje szczególnie wieczorem ze boli mocniej, i tak jakby ciągnie, ból przechodzi aż na pachwiny i czasem na uda. Nie wiem czy tak powinno się dziać. Dajcie znac, pozdrawiam :)
 
reklama
Rozwiązanie
Nie raz po powrocie z pracy na początku ciąży pobolewało mnie podbrzusze. To normalne, po całym dniu dodatkowo rozciągają się wiązadła macicy. Bezpiecznie można zażyć Nospe. Jeśli ból jest ostry i nie przechodzi po po odpoczynku warto udać się na IP.
Cześć dziewczyny, powiedzcie jak u was było z bólem brzucha? Jestem obecnie w 7t3dc i nie wiem czy ten ból jest prawidłowy czy nie. Czuje szczególnie wieczorem ze boli mocniej, i tak jakby ciągnie, ból przechodzi aż na pachwiny i czasem na uda. Nie wiem czy tak powinno się dziać. Dajcie znac, pozdrawiam :)
Spytaj ginekologa. Mnie caly czas w ciazy bolalo podbrzusze. Prawdopodobnie wiazadla macicy.
 
Też mnie któregoś dnia zaczął ćmić w dole i trwało to 2 dni z małymi przerwami w ciągu dnia. Byłam u lekarza wtedy i wszystko okej ostatnio z kolei bolał mnie jeszcze mocniej do tego stopnia, że wzięłam nospe bo czułam, że nie zasnę. To ten nieprzyjemny bol miesiaczkowy, przy którym trudno być spokojnym :) ale minął. Jeśli nie skrecasz się z bólu i nie są to duże skurcze, takie że czujesz że coś jest nie tak, to myślę że nie ma powodu do zmartwień. Mi lekarz tłumaczy, że te bóle brzucha będą i że samemu trzeba umieć je określić czy są niepokojace , czy znosne, czy mijają, czy nie ma przy tym plemienia.
 
Też mnie któregoś dnia zaczął ćmić w dole i trwało to 2 dni z małymi przerwami w ciągu dnia. Byłam u lekarza wtedy i wszystko okej ostatnio z kolei bolał mnie jeszcze mocniej do tego stopnia, że wzięłam nospe bo czułam, że nie zasnę. To ten nieprzyjemny bol miesiaczkowy, przy którym trudno być spokojnym :) ale minął. Jeśli nie skrecasz się z bólu i nie są to duże skurcze, takie że czujesz że coś jest nie tak, to myślę że nie ma powodu do zmartwień. Mi lekarz tłumaczy, że te bóle brzucha będą i że samemu trzeba umieć je określić czy są niepokojace , czy znosne, czy mijają, czy nie ma przy tym plemienia.
 
Organizm przygotowuje się do następnych 9 miesięcy, macica się rozciąga, ten nieprzyjemny ból jest całkowicie normalny, ale jeśli się niepokoisz albo zauważysz plamienie, to idź do lekarza, żeby Cię uspokoił :)
 
Plamien nie mam, mam cały zestaw leków na podtrzymanie bo już jestesmy po stracie. Nie potrafię rozróżnić właśnie tego bólu prawidłowego od tego złego. W czwartek wizyta, zobaczymy co powie gin. Szczerze to nie mam już siły myśleć o tym cały czas.
 
reklama
ufff. Pocieszyłam się tymi postami. Lekarz mówi, żebym była spokojna. Też mnie czasami pobolewa. Biorę duphaston, to moja pierwsza ciąża i po prostu tak wszystko jest dla mnie nowe, że wariuje co jest normą, a co nie 🤷‍♀️
 
reklama
Nie raz po powrocie z pracy na początku ciąży pobolewało mnie podbrzusze. To normalne, po całym dniu dodatkowo rozciągają się wiązadła macicy. Bezpiecznie można zażyć Nospe. Jeśli ból jest ostry i nie przechodzi po po odpoczynku warto udać się na IP.
 
Rozwiązanie
Do góry