reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzuszka po mleku modyfikowanym, straszne zaparcia i gazy

Dołączył(a)
23 Styczeń 2021
Postów
6
Witam. Moja 3 miesieczna coreczka ma straszne zaparcia, wzdęcia i ulewnia i codziennie boli ją strasznie brzuszek aż płaczę i się pręży a jesteśmy na mleku bebilon pepti 1. Myślę na zmianą mleka. Czy polecacie hipp comfort combiotik 1? Albo Nan comfort 1? Proszę o opinię tych mlek i czy dobrze się dziecko po tym czuje i nie ma problemów z brzuszkiem.
 
reklama
Bebilon Pepti to hydrolizat serwatki polecany przy alergii na bmk. Każde następne, które wymieniłaś zawiera tylko większe cząstki bmk, więc problem będzie tylko gorszy, o ile córka faktycznie ma alergię na bmk. Alernatywą jest Nutramigen - hydrolizat kazeiny bez laktozy lub mieszanki elementarne, które są zbudowane z aminokwasów (Nutramigen Puramino, Neocate). W przypadku takich problemów nie sądzę, żeby dobrym wyjściem było zmienianie mleka na własną rękę, idź do gastroenterologa i w jego asyście (np.po badaniach kału) będzie można zmienić mleko- wszystko zależy od tego, co jest przyczyną problemów z brzuchem.
 
Bebilon Pepti to hydrolizat serwatki polecany przy alergii na bmk. Każde następne, które wymieniłaś zawiera tylko większe cząstki bmk, więc problem będzie tylko gorszy, o ile córka faktycznie ma alergię na bmk. Alernatywą jest Nutramigen - hydrolizat kazeiny bez laktozy lub mieszanki elementarne, które są zbudowane z aminokwasów (Nutramigen Puramino, Neocate). W przypadku takich problemów nie sądzę, żeby dobrym wyjściem było zmienianie mleka na własną rękę, idź do gastroenterologa i w jego asyście (np.po badaniach kału) będzie można zmienić mleko- wszystko zależy od tego, co jest przyczyną problemów z brzuchem.
Pediatra powiedział że mam tylko przepajac córkę i tylko tyle... A raz jak strasznie płakała i się spinala i miała biegunkę to jak pojechaliśmy do szpitala to powiedziano nam że tak musi być bo to normalne jak pije mleko modyfikowane, po czym lekarz nawet jej nie zbadał więc już nie wiem gdzie mam szukać pomocy 🙂 a wcześniej była na mleku Nan Optipro 1 i właśnie pielęgniarka w ośrodku powiedziała że jeżeli nadal będzie miała zaparcia to właśnie żeby spróbować ten bebilon pepti 1. I spróbowalismy i niby przez parę dni było lepiej nie płakała tak ale znowu się zaczęło i nie wiem gdzie ten problem.
 
Ostatnia edycja:
U nas długa historia ale ja polecam humane sl mleko bez laktazy smaczne, ładnie pachnie, syte i moje dziecko piję je od 1 MC i piękne kupki nawet po 3 razy, zero bólów brzucha, wzdęć czy gazów. Gazy dopiero gdy zaczął już jeść bo aktualnie 6 MC. Fakt, że tylko w aptece i w internecie można kupić. Teraz ulepszyli je i cena ok 34 zł za 650g
 
Pediatra powiedział że mam tylko przepajac córkę i tylko tyle... A raz jak strasznie płakała i się spinala i miała biegunkę to jak pojechaliśmy do szpitala to powiedziano nam że tak musi być bo to normalne jak pije mleko modyfikowane, po czym lekarz nawet jej nie zbadał więc już nie wiem gdzie mam szukać pomocy 🙂 a wcześniej była na mleku Nan Optipro 1 i właśnie pielęgniarka w ośrodku powiedziała że jeżeli nadal będzie miała zaparcia to właśnie żeby spróbować ten bebilon pepti 1. I spróbowalismy i niby przez parę dni było lepiej nie płakała tak ale znowu się zaczęło i nie wiem gdzie ten problem.
Bardzo mi przykro, że trafiasz na niekompetentnych lekarzy.
Wykonaj najpierw badania kału: badanie ogólne + krew utajoną + ciała redukujące. Wynik da odpowiedź, czy córka trawi laktozę, choć przy nietolerancji kupy są przeważnie bardzo luźne. Warto jednak wykonać badanie. Jeśli okaże się, że to nietolerancja laktozy, to na nic się zda Pepti. Są mleka specjalnie bez laktozy.
Gazy mogą być objawem stanu zapalnego w jelitach, ale nie muszą. Może to być po prostu niedojrzały układ pokarmowy.
Bardzo dobre opinie ma Capri Care - mleko kozie, ale jeśli córka ma alergię (czego nie wiemy) to też ja może uczulać. Przy tym mleku warto podawać też trochę wody. Humana SL jak najbardziej o ile też nie ma alergii na bmk. Bo przy alergii na bmk i Mela kozie, i sojowe lubią uczulać.
Proszę pamiętać, że po zmianie mleka potrzeba ok 2-3 tygodni, żeby zobaczyć zmianę. Jakiś probiotyk córka dostaje?
Na gazy polecam jednak bardzo częste masaże, termofor, noszenie na samolot i masowanie brzucha i częste kładzenie na brzuchu.
 
Do góry