reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzuszka

Simona.matysiak678.pl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2021
Postów
47
Cześć dziewczyny
Mam takie pytanie , podejrzewam u synka że boli go brzuszek Czy może być to od przejedzenia je co 1.5 do 2 godziny dość dużo zjada z piersi
Strasznie się pręży i ma wielki brzuszek
Czy można zrobić tak aby go oszukać woda przegotowaną aby np co 3 godziny jadł
Ma 3 tygodnie
 
reklama
Cześć dziewczyny
Mam takie pytanie , podejrzewam u synka że boli go brzuszek Czy może być to od przejedzenia je co 1.5 do 2 godziny dość dużo zjada z piersi
Strasznie się pręży i ma wielki brzuszek
Czy można zrobić tak aby go oszukać woda przegotowaną aby np co 3 godziny jadł
Ma 3 tygodnie
Dziecko z piersi je ile potrzebuje. Wody nie podaje się do momentu rozszerzania diety. Bóle brzuszka czy kolki wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego takiego maluszka. Może mieć też wzdęcia, wtedy pomoże np. esputikon. Najlepiej skonsultuj się z cdl ewentualnie z dobrym pediatrą.
Poza tym to normalne, że taki maluch ciągle wisi na cycku. Takie maluszki mają ogromną potrzebę ssania i bliskości.
 
Jesli sie prezy i ma wzdety brzuszek to prawdopodobnie zbieraja sie gazy a maluszek nie potrafi sobie sam z nimi poradzic. Sproboj masazu brzuszka, mnostwo filmikow instruktarzowych jak go prawidlowo wykonac znajdziesz na yt, dodatkowo mozesz przykladac termofor z pestek wiśni, kladz maluszka na brzuszku czesto, noś w pozycji "na samolot".
Ps. Z wodą nie kombinuj bo mozesz niechcący zaburzyc sobie calą laktacje a u malego doprowadzic do zmniejszenia przyrostow wagi przez "oszukiwanie" żoładka.
 
Powodów wzdęć i prężenia u takiego maluszki może być wiele. U nas okazało się, że powodem takich zachowań było jedzenie przeze mnie glutenu i jajek, po odstawieniu produktów zawierających gluten i jajka problem minął :) dodatkowo podaję rano maluszkowi Espumisan i gazy odchodzą :)
 
Dziecko z piersi je ile potrzebuje. Wody nie podaje się do momentu rozszerzania diety. Bóle brzuszka czy kolki wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego takiego maluszka. Może mieć też wzdęcia, wtedy pomoże np. esputikon. Najlepiej skonsultuj się z cdl ewentualnie z dobrym pediatrą.
Poza tym to normalne, że taki maluch ciągle wisi na cycku. Takie maluszki mają ogromną potrzebę ssania i bliskości.
Hmm mój mały w czwartek skończy 3 tygodnie i od tygodnia podajemy mu trochę wody do picia (podobno mial zbyt twarde kupki) - polozna radziła…A tu czytam, ze woda dopiero później, później
 
Hmm mój mały w czwartek skończy 3 tygodnie i od tygodnia podajemy mu trochę wody do picia (podobno mial zbyt twarde kupki) - polozna radziła…A tu czytam, ze woda dopiero później, później
Nie chcę podważać kompetencji położnej, ale ja bym na waszym miejscu skonsultowała to z dobrym pediatrą. Wydaje mi się, że lepiej dobry probiotyk. Niestety prawda jest taka, że położne nie aktualizują wiedzy. Mnie moja dała listę potraw "zakazanych przy kp", a coś takiego jak dieta matki karmiącej nie istnieje, chyba że dziecko jest alergikiem.
Powodów wzdęć i prężenia u takiego maluszki może być wiele. U nas okazało się, że powodem takich zachowań było jedzenie przeze mnie glutenu i jajek, po odstawieniu produktów zawierających gluten i jajka problem minął :) dodatkowo podaję rano maluszkowi Espumisan i gazy odchodzą :)
Wykluczanie produktów z diety na własną rękę, bez wizyty u specjalisty i odpowiednich zaleceń nie jest zbyt dobre 🙂 poza tym wg. Lekarza gastroenterologa przed ukończeniem trzeciego miesiąca życia nie diagnozuje się u dzieci alergii. Ponieważ do trzeciego miesiącach życia układ pokarmowy ma prawo dojrzewać i wszelkie dolegliwości wynikają raczej z tego faktu.
Jeżeli dobrze kojarzę espomisan dopiero po ukończeniu miesiąca można. Dla dzieci młodszych esputikon.

Autorko powtarzam, udaj się z dzieckiem do specjalisty. Nie lecz takiego maluszka z internetem.
 
A u nas pomogła zmiana witaminy D, z wykręcanej na kropelki. Masowałam brzuszek, zwłaszcza w ciepłej kąpieli jakoś pomagało. Kupiłam też espumisan, ale podałam raz, bo już dzidzi przeszło i mam całą butelkę niepotrzebną.
 
reklama
Do góry