reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból gardła

Pati89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2010
Postów
34
Miasto
Gdańsk
Ostatnio na moim lewym migdałku zauważyłam taki bąbel jakby pęknięty zaropiały. Boli mnie to przy połykaniu. Boję się że z tego może się rozwinąć angina na którą często choruję.

Czy mogę brać tabletki na gardło? Albo może tantum verde? A jeśli domowe sposoby to jakie najlepsze?
 
reklama
mozesz plukac preparatem dentesept, co prawda przeznaczony jest przy chorobie dziasel ale rowniez dobrze sie sprawdza przy zaczatkach anginy gdyz ma dzialania sciagajace i odkazajace. Nie polecam ci tantum verde gdyz moze dodatkowo podraznic gardlo i na angine niewiele pomoze to samo dotyczy tabletek do ssania, ktore najczesciej zawieraja substancje drazniace gardlo np olejki eteryczne czy miod, w tej sytuacji proponuje udac sie do lekarza, zapewne przepisze ci antybiotyk jesli juz doszlo do zakazenia bakteryjnego, domowych prob "leczenia" nie polecalabym gdyz kazda angine nalezy leczyc farmakologicznie inaczej moze dojsc do powiklan zdrowotnych, pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
 
ja brałam tantum verde w ciąży, tak mi doradził lekarz i aptekarz. Innych tabletek na gardło nie wolno brać w ciąży ani przy karmieniu piersią.
A jeśli podejrzewasz angine to idz do lekarza bo lepiej jest leczyć od samego początku chorobę niż potem jak będzie już ciężko.
 
ja brałam tantum verde w ciąży, tak mi doradził lekarz i aptekarz. Innych tabletek na gardło nie wolno brać w ciąży ani przy karmieniu piersią.
A jeśli podejrzewasz angine to idz do lekarza bo lepiej jest leczyć od samego początku chorobę niż potem jak będzie już ciężko.



teoretycznie brac nie wolno a w praktyce czasami nie ma wyjscia, infekcja gardla moze miec rowniez niekorzystny wplyw na rozwoj plodu jak i branie lekow ale bez paniki znam kobiety, ktore braly antybiotyk bedac w ciazy i ich dzieciom nic nie jest, rowniez kiedy lezalam w szpitalu dostawalam antybiotyk a bylam w ciazy, niestety potrzebne bylo takie leczenie, dodam, ze podano mi srodki przeciwbolowe tj paracetamol, nieduza dawka lekow nie ma zlego wplywu na plod. Autorce postu radze jednak raz jeszcze aby udala sie do lekarza.
Najczesciej przepisywanym antybiotykiem jest BIOPAROX i DUOMOX, rowniez tutaj w UK gdzie mieszkam mialam przepisany ten ostatni.
 
Ostatnia edycja:
na własną rękę nie można brać nawet tabletek na gardło, każdy to wie! Ja miałam 5x antybiotyk w ciąży i wszystko jest w porządku z maleństwem. Mnie tutaj w UK powiedział lekarz żebym brała paracetamol jak mnie bardzo boli gardło :-) Nie wiem jak u was ale u mnie nie działało zupełnie :-) za to tantum verde z PL pomagało
 
W sumie mnie boli sam ten migdałek i tylko czasem przy połykaniu. Chyba wybiorę się do lekarza. Lepiej wcześniej niż za późno :)
 
Jeśli przeszkadza ci ten ból gardła leki które możesz zastosować istnieją w bardzo szerokiej gamie. Często wystarczy spytać się pani magister w aptece, który lek jest najbardziej odpowiedni, a czasem trzeba iść do lekarza, tym bardziej jeśli niepokojące objawy oprócz bólu gardła wchodzą w grę.
 
reklama
z migdałami trzeba uważać też kiedyś próbowałam się wyleczyć TV i tak miesiąc to trwało, aż w końcu zrobił mi się ropień okołomigdałowy, bleeee. starsznie bolesna sprawa :/
 
Do góry