reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból głowy w ciąży a paracetamol

Jataka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Wczoraj wieczorem zaczęła mi boleć głowa, tak strasznie, że aby zasnać wzięłam Apap. Dopóki działał spałam, ale o 5 rano znowu przeraźliwy ból, wzięłam znowu Apap. Jestem w 11tc. Czy któraś z Was miała podobnie? Jak dużo apapu mogę wziąć? Czuję że ból głowy jest tłumiony przez lek. Nie wiem od czego boli ta głowa, jestem obecnie nad jeziorem, wczoraj może jakaś godzinę posiedzialam na słońcu, potem trochę popracowalam na działce (układałam drzewo, ale takie na prawdę lekkie, i pielilam).

reklama

Aguu

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Skoro jest dozwolony w ciąży to pewnie wg ulotki.
Nie mniej najpierw warto zadbać o odpowiednie nawodnienie bo to najczęstszą (poza hormonami) przyczyna bólu.

Annie1981

Rozwiązania
1
Możesz brać paracetamol wg ulotki. Generalnie uważany jest za bezpieczny w ciąży, jednak długotrwałe używanie przekłada się na maluszka, więc lepiej doraźnie niż ciągle.

Ika88

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Nie pamiętam na 100%, ale chyba można brać maksymalnie 2g na dobę, czyli 4 tabletki.

littlebabe

Rozwiązania
0
Polecam więcej wody pić. Z mojego doświadczenia wiem, że bólem głowy reagowałam na zbyt małą ilość płynów.

Mała.czarna

Rozwiązania
0
też polecę wodę :) dziala cuda. Ja ostatnio wieczorem nie wiedzialam gdzie mam się schować z tym bólem a nie lubię brać tabletek, wypiłam dużo dużo wody na raz i przeszlo

Søde85

Rozwiązania
0
A ciśnienie masz w normie? Warto sprawdzić. Też polecam wode i regularne jedzenie - mnie czasem złapał silny ból głowy jak zignorowałam głód ;)

Ania0306

Rozwiązania
5
Dokładnie, warto sprawdzić ciśnienie. Na początku ciąży miałam strasznie niskie i też mnie głowa bolała. Potem około 28 tygodnia rozwijało się u mnie zatrucie ciążowe i przy wysokim ciśnieniu jeszcze gorzej mnie głowa bolała. Także ciśnienie warto kontrolować. Mnie paracetamol zawsze pomagał ale starałam się nie za dużo brać. Duże ilości wody u mnie się sprawdziły tylko na początku ciąży potem juz nic na bóle nie pomagało.

Jataka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Powiem Wam że po tej drugiej tabletce ból ustal. Dziś już cały dzień w cieniu spedzilam i więcej wody piłam i jest ok.

reklama

Milmo

Rozwiązania
0
Lekarze mają różne opinie... Ja pytałam dwóch różnych lekarzy i każdy mówił, że dotychczas było można, ale ostatnio jest opinia, że tylko doraźnie. Mi najbardziej pomaga cisza, zasłonięte okna i chłodny okład na głowę.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry