reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból głowy w ciąży a paracetamol

Jataka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2019
Postów
147
Wczoraj wieczorem zaczęła mi boleć głowa, tak strasznie, że aby zasnać wzięłam Apap. Dopóki działał spałam, ale o 5 rano znowu przeraźliwy ból, wzięłam znowu Apap. Jestem w 11tc. Czy któraś z Was miała podobnie? Jak dużo apapu mogę wziąć? Czuję że ból głowy jest tłumiony przez lek. Nie wiem od czego boli ta głowa, jestem obecnie nad jeziorem, wczoraj może jakaś godzinę posiedzialam na słońcu, potem trochę popracowalam na działce (układałam drzewo, ale takie na prawdę lekkie, i pielilam).
 
reklama
Skoro jest dozwolony w ciąży to pewnie wg ulotki.
Nie mniej najpierw warto zadbać o odpowiednie nawodnienie bo to najczęstszą (poza hormonami) przyczyna bólu.
 
Możesz brać paracetamol wg ulotki. Generalnie uważany jest za bezpieczny w ciąży, jednak długotrwałe używanie przekłada się na maluszka, więc lepiej doraźnie niż ciągle.
 
Polecam więcej wody pić. Z mojego doświadczenia wiem, że bólem głowy reagowałam na zbyt małą ilość płynów.
 
też polecę wodę :) dziala cuda. Ja ostatnio wieczorem nie wiedzialam gdzie mam się schować z tym bólem a nie lubię brać tabletek, wypiłam dużo dużo wody na raz i przeszlo
 
A ciśnienie masz w normie? Warto sprawdzić. Też polecam wode i regularne jedzenie - mnie czasem złapał silny ból głowy jak zignorowałam głód ;)
 
Dokładnie, warto sprawdzić ciśnienie. Na początku ciąży miałam strasznie niskie i też mnie głowa bolała. Potem około 28 tygodnia rozwijało się u mnie zatrucie ciążowe i przy wysokim ciśnieniu jeszcze gorzej mnie głowa bolała. Także ciśnienie warto kontrolować. Mnie paracetamol zawsze pomagał ale starałam się nie za dużo brać. Duże ilości wody u mnie się sprawdziły tylko na początku ciąży potem juz nic na bóle nie pomagało.
 
reklama
Lekarze mają różne opinie... Ja pytałam dwóch różnych lekarzy i każdy mówił, że dotychczas było można, ale ostatnio jest opinia, że tylko doraźnie. Mi najbardziej pomaga cisza, zasłonięte okna i chłodny okład na głowę.
 
Do góry