reklama

Ból głowy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Agata1909, 22 Październik 2015.

1. Agata1909

Agata1909 Początkująca w BB

Witam mamusie . Potrzebuje porady jest to moja pierwsza ciąża . Jestem w 13 tygodniu ciąży i od dwóch dni boli mnie głowa . Moje pytanie co polecacie na ból głowy ????

2. judy38

judy38 Fanka BB :)

Paracetamol ale najlepiej skonsultuj to z lekarzem bo w ciąży każdy lek powinien być konsultowany.

3. reklama
  4. Aluniawdz

Aluniawdz Fanka BB :)

Paracetamol czyli zwykly apap. Raczej większość lekarzy brać go pozwala.
    Po za tym świeże powietrze i masaż głowy też są pomocne.
    Ostatnio po moim 3 dniowym maratonie bolowym pomogla mi scierka moczona w wodzie z octem na czoło jak to kiedyś przy gorączce sie robilo:)

5. bojąca

bojąca Fanka BB :)

tabletki na bazie paracetamolu np. apap, panadol lub paracetamol oczywiście ostrożnie a w miarę możliwości unikaj leków i zrób może chłodny okład

6. witch84

witch84 Fanka BB :)

A mierzyłaś ciśnienie? Może wystarczy kawa z mlekiem?

7. MarzenkaH

MarzenkaH Zaciekawiona BB

Dokładnie, często ból głowy wynika z nieprawidłowego ciśnienia. Wtedy albo kawa i spacer <jakiś ruch> przy za niskim ciśnieniu, a jak za wysokie to melisa do picia i odpoczynek :)

8. yumechu

yumechu Początkująca w BB

Nie radziłabym stosować leków, jeśli nie jest to konieczne. A jeśli już, to paracetamol w czopkach jest o wiele bezpieczniejszy niż tabletki.

Najlepiej jednak przetestować najpierw olejki eteryczne (np. lawendę) lub ziołowe mieszanki przeznaczone na ból głowy.

A jeśli bóle głowy są częste i silne, to koniecznie skonsultować się z lekarzem. Na jesieni przyczyną może być ciśnienie lub zatoki (czasem infekcję trudno poznać, bo niekoniecznie musimy mieć przy tym katar lub inne objawy), ale zawsze warto to skontrolować.

9. witalka

witalka Zaciekawiona BB

Lepiej iść do lekarza bo wiaodmo jak to z lekami bywa w ciąży:)

10. reklama
  11. Szarwaska

Szarwaska Początkująca w BB

Jak byłam w ciąży do lekarz pozwolił mi używać Apap o ile było to konieczne. Radzę tak jak wszyscy iść do lekarza.

12. Agata1909

Agata1909 Początkująca w BB

Dziękuje za pomoc ☺

Poleć forum