reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Basia ja nie miałam ściągalnego w pierwszej ciąży bo moja gin chciała żebym dotrwała do wyznaczonego terminu CC, a i tak sie nie udało, bo wody mi odeszły dwa dni wcześniej i akcja była tak ekspresowa, ze po 30 minutach od odejścia wód miałam juz tak silne skurcze i z taka częstotliwością, ze gdyby nie krążek to mogłabym nie zdążyć do szpitala! Wiadomo ze teraz tak nie musi być, ale moja gin uważa ze lepiej zeby mi zdjęli krążek dopiero w szpitalu! Jak widać po mnie jak dzidzia bedzie gotowa na wyjście to krążek jej nie powstrzyma tzn. nie zatrzyma akcji porodowej


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
reklama
EM Ka, dla mnie porod taki prawdziwy gdzie moge powiedziec ze bolalo trwal 1h 15 min czyli faza parta. Ta wczesniejsza faza ze skurczami trwala od 23:30 - 6:30, ale to jest czas liczac od momentu gdy poczulam w domu pierwszy lekki bol jak na okres. Kolo 1 zaczelam dopiero liczyc te skurcze bo sie powtarzaly, ale myslalam ze to przepowiadajace, bo zakladalam ze przy porodowych bede chodzic po scianach. O 3 bylam na IP, tam zalecali mi chodzic i kolo 6:30 kazali rozkladac nogi i rodzic bo bylo kolo 8 cm rozwarcia, ale polozna rozciagnela mnie chyba sama jakos do 10.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czy Wy wiecie czy mozna pod.koniec ciazy tez.wymiotowac? Mam klopot,bo juz.od.kilku tygodni meczy mnie wielka zgaga i zdarzylo sie,ze w nocy cos zwymiotowalam. I polozna i lekarz kiwali glowa jak im mowilam i ze to od zgagi mozliwe. Dzisiaj duzo leze,bo kestem jakas zmeczona i jak obracalam sie na prawy bok to zaraz czulam jak mnie pali,zjadlam.cos popilam i tez. Ale wlasnie porozmawialam na lezaco przez tel i jak mnie zemdlilo to zwymiotowalam chyba wszystko co od wczoraj zjadlam..:-( i sie zastanawiam czy dzwonic do gina,uzna mnie za panikare? Martwie sie,bo moja mama wiele lat temu wymiotowala bardzo w 9mcu,niby sie zatrula czyms,lekarz.ja wyslal z mieta do domu,a dziecko za 2 tyg urodzila martwe. Kurcze dziewczyny nie wiem co robic.
 
Moze lepiej zadzwoń. Bo kto to wie. Ja raz jak trafiłam na oddział miałam trochę złe wyniki krwi i mnie mdlillo i dostałam antybiotyk. Fakt to był doktor od brudnej roboty z nizzbyt dobra reputacja, wiec nie wiem jak było naprawdę. Drugi raz to wymiotowalam juz na porodowce. Moze lepiej dopytaj. Albo coś jest w powietrzu bo inne kobiety grudniowymi piszą ostatnio o mdlosciach i wymiotach.
 
Witam :), jestem tu nowa, ale mam nadzieję, że dowiem się czegoś ciekawego od bardziej doświadczonych koleżanek. Mam problem jestem w 22 tc i skróciła mi się szyjka macicy z 37 mm do 32mm lekarz zaznaczył tylko, ze coś takiego się pojawiło i kazał brać dalej luteinę, zaczęłam więcej leżeć, ale nie wiem czy przypadkiem nie udać się do drugiego lekarza, czy może coś wiecej by nie poradził??? a u Was jak było w 22 tc? nie wiem za bardzo jaki powinna być prawidłowa długosć?
 
Mmm mi położna mówiła że pod koniec ciąży można wymiotować i mieć biegunkę bo w ten sposób organizm się oczyszcza i przygotowuje do porodu. Ale może będziesz spokojniejsza jak dopytasz gina. Powodzenia w walce ze zgagą. Ostatnio mnie też prześladuje
 
PK123 a kiedy masz kolejna wizyte?
Ciezko mi doradzic bo ja nowa w tym temacie jestem, ale chyba poszlabym do innego na konsultacje...sama niewiem, dziewczyny napewno cos doradza!

Dziewczyny ja swiruje...zobaczylam cala wkladke ze mam wigotna (biore gynalgin )rowniez byl na wkladce, moglam popuscic?
Bo wiecie o czym ja mysle...ehhhhh
Swiruje mowie Wam!!!
 
reklama
Do góry