reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

ani_anita to bardzo ciekawe po wyczytałaś. Mi lekarka na każdej wizycie mówi 'dużo pić' ale nigdy nie sądziłam że to ma jakiś związek ze skurczami. :)
Moja siostra mówi, że jej się brzuch napina jak chodzi więcej niż po domu, a jak dużo leży jest ok więc sądzę, że to leżenie i odpoczynek mega pomagają.
 
reklama
Większość napinan brzucha nie jest groźna, a to dlatego, ze macica to mięsień i po prostu czasem napiąć sie musi, każdy lekarz tak powie. Byle nie skracały szyjki.

Ja mam dzisiaj wizytę, chociaz jest okazja, zeby nogi ogolić, chociaz juz technicznie cieżko z tym ;)
 
Ja tez to słyszałam, ze trzeba się dobrze nawadniać w naszym przypadku :)

Kurczę dziewczyny wy tez się tak nie możecie doczekać swoich wizyt? Ja chodzę co 3 tyg i to trochę długo dla mnie :/ a mój lekarz nie widzi potrzeby częściej... a ja siedzę jak na szpilkach, czy szyjka trzyma...

Na kwietniowkach dziewczyny wymieniają się opiniami, bo obkupione prawie całkiem już, a ja dla dzidzi nic nie mam! Chyba muszę się za to porządnie wziąć :)
@_vixen_ powodzenia na wizycie :)
 
Ja dopiero w styczniu zaczęłam kompletować wyprawkę, a i tak mebli jeszcze nie mamy, bo dopiero zamówione, a ciuchy niewyprane. Tak naprawdę jak sie chce i nie trzeba finansowo tego rozkładać, to mozna wyprawkę w tydzień-dwa ogarnąć.
 
Ja tez wielu rzeczy nie mam, wozka brak, m dostawke skrecil, ciuszki sa te tylko co do szpitala. O reszte bede sie pozniej martwic, jak bedzie trzeba to po porodzie wyskocze i kupie to co trzeba. Jakos to bedzie.

Vixen powodzenia dzis :) kiedy szew Ci sciagaja?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No dziewuszki ja dziś dostałam pozwolenie na 1 wyjście do toalety :) są postępy... Teraz oby nic się nie zaczęło dziać.
Moja wyprawka - jeszcze nic nie myślę. Czekam na moment wyjścia do domu. No i szczerze mówiąc na bezpieczny termin, bo lekarze u mnie wciąż nie są niczego pewni... Choć ja myślę pozytywnie :)
 
@LADYaga17, jak wrazenia po wyjsciu do toalety? Dobrze,ze mozesz chociaz na chwile wstac,to od razu podnosi morale.
@_vixen_, czekamy na wiesci z wizyty.

Co do wyprawki,to dziewczyny,ktore maja bezproblemowe ciaze i jeszcze jest to pierwsza dzidzia,to wiadomo,ze sie z reguly szybciej za wyprawke zabiora. Ale naprawde nie ma co sie spieszyc. To sie wszystko da ogarnac w kilka dni,poza tym mamy internety-przywioza,nie trzeba chodzic donikad. Do kwietnia zdazycie:)

Ja dzisiaj lepiej,tak swoja droga. I fizycznie i psychicznie. Chociaz ramie,bark i jakby czesc policzka wciaz bola i ciagna,jak przy przewianiu,ale to moze z obciazenia?

A,i pijcie,pijcie,w ciazy i bez. Mnie wczoraj tez pytali,czy pije odpowiednio duzo.
 
Mnie sie kojarzy z poprzedniej ciazy, ze na takim etapie od 35 tygodnia mniej więcej lekarze nie mierzyli mi juz szyjki, bo twierdzili, ze to juz nie ma znaczenia. Muszę zapytać o to mojego lekarza.
 
Wiem, ze jeszcze jest trochę czasu, ale tez gdzie z tylu głowy mam to, ze jakby coś się zaczęło wcześniej, to nie jestem przygotowana...

@LADYaga17 super, ze jest coraz lepiej :)
 
reklama
Do góry