reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja mam termin na 22 lutego, czyli od środy mam ciąże donoszona, jak wskazuje suwaczek. Ale denerwuje sie troche, bo chciałabym jeszcze ze dwa tygodnie w ciazy pochodzić, bo to jednak bezpieczniej, no i meble dla dziecka jeszcze nie przyszły ;) W środę mam wizytę u lekarza, zobaczymy, co powie, czy dziecko dalej ułożone miednicowo.

To już już, No to również gratuluje donoszenia :)! Zdąża przyjść z pewnością :) a jak się generalnie teraz czujesz? akurat u Ciebie nie widzę suwaczka nieceuem czemunpofobnie jak u siebie ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z tego, co wiem ruchy dziecka tez powodują skurcze, ale wątpię, zeby one były groźne, przecież macica to mięsień, musi sie czasem kurczyć.
Stwierdziłam, ze Luteina jednak niezłe drażni, po odstawieniu wreszcie nie czuje dyskomfortu, nic nie swędzi. Zjadłam jeszcze doustne probiotyki Lacibios Femina.

Ja suwaczek widzę ;)
 
Dziewczyny, - mnie dziś szczęśliwie po 4,5 dniach odsiadki wypuścili ze szpitala.
Po odstawieniu pompy z fenoterolem był kryzys, skurcze i ogólnie parszywy nastrój, ale następnego dnia zaczęły sie uspokajać. Dochodziły zaledwie do 10-15 na dzień (a nie na 1h). Sprawdzili szyjke-zamknieta, 38mm.
I mnie wypuścili, oczywiscie w trybie: dużo lezec, nie przemęczać sie.
Pije tez dużo wody, co wcześniej zaniedbalam. No i czas pożegnac sie z pracą, do tej pory nie bylam na zwolnieniu, wiec organizm sam sie upomniał.
Trzymam kciuki za wszystkie i za siebie, abym wrocila do szpitala już tylko w wyznaczonym terminie:)
 
@Kathleen006, kiedy macica się kurczy "opina się" na dziecku, czyli jest wyczuwalny jakiś kształt, bo dziecko zazwyczaj nie leży symetrycznie. Różnica między skurczem a ruchami jest taka, że macica zazwyczaj kurczy się cała, ja na przykład podczas skurczu czuję wyraźnie, gdzie kończy się macica, a zaczyna reszta brzucha. Ruch dziecka jest bardziej punktowy, i pewnie w czwartym miesiącu słabszy, niż skurcz.
 
Ani-Anita dziękuje ze napisałaś trochę mnie uspokoiłas. ja to az tak nie jestem ogarnięta ja nie czuje gdzie macica gdzie brzuch się kończy... choć może w trakcie skurczu jakby się zastanowić

Wstyd ze w 5 miesiącu ja tego noe rozróżniam;)
to u mnie te pseudo skurcze są punktowe ale czasem nawet nad spojeniem łonowym w podbrzuszu czuje, czasem mam tak ze spina /napina mi się cały brzuch a później twardnieje. Ale bardzo często są to takie punktowe pseudo skurcze w różnych częściach brzucha, najbardziej martwi mnie to podbrzusze. Ale pewnie zbytnio panikuje i skupiam się na tym. a dopiero 20 lutego idę do lekarza prowadzącego.

Ale ja generalnie brzuch ciążowy mam bardzo nisko




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ani-Anita dziękuje ze napisałaś trochę mnie uspokoiłas. ja to az tak nie jestem ogarnięta ja nie czuje gdzie macica gdzie brzuch się kończy... choć może w trakcie skurczu jakby się zastanowić

Wstyd ze w 5 miesiącu ja tego noe rozróżniam;)
to u mnie te pseudo skurcze są punktowe ale czasem nawet nad spojeniem łonowym w podbrzuszu czuje, czasem mam tak ze spina /napina mi się cały brzuch a później twardnieje. Ale bardzo często są to takie punktowe pseudo skurcze w różnych częściach brzucha, najbardziej martwi mnie to podbrzusze. Ale pewnie zbytnio panikuje i skupiam się na tym. a dopiero 20 lutego idę do lekarza prowadzącego.

Ale ja generalnie brzuch ciążowy mam bardzo nisko




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jeśli takie "spinanie sie macicy" wystepuję do 12 razy w ciągu dnia, to może oznaczać że nic nadzwyczajnego się nie dzieje.
Gorzej jesli pojawiaja sie do tego jakieś inne niepokojace dolegliwości-ból, plamienie lub gdy (tak jak w moim przypadku) skurcze są bardzo częste.
 
Do góry