reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Jestem po zdjeciu pessara. bolalo ale chwile wiec moglo i bardziej . Wizyte mam za tydz jak dotrwam jak to moj lekarz powiedzial. Jakos dziwnie mi , kazal obserwowac ruchy i jak wody odejda albo skurcze beda to mam nie czekac tylko szybko szpital. Nie chcial mnie zbadac zeby mi szyjki nie dotykac. Czyli jest tam ostro [emoji23]Po jego minie sadze ze kurde moge w kazdej chwili rodzic. I jego tekst na dowidzenia maly donoszony prosze sie nie bac [emoji23] (dzis 36.3)
 
reklama
Marcysia wyglada na to ze silnego masz synka i będzie dobrze. Ale mimo tych rurek jest cudowny [emoji8]
Jouliettka jak są takie wątpliwości to lepiej sie skonsultować z drugim lekarzem, bezpieczniej i bediesz spokojniejsza.
Madzien czyli nie było tak źle,podnioslas mnie na duchu. Czyli za niedługo kolejna moze się rozpakowac. Jakos szybko to idzie-jedna po drugiej.

xnw4krnt83prf1c3.png
 
Jestem po zdjeciu pessara. bolalo ale chwile wiec moglo i bardziej . Wizyte mam za tydz jak dotrwam jak to moj lekarz powiedzial. Jakos dziwnie mi , kazal obserwowac ruchy i jak wody odejda albo skurcze beda to mam nie czekac tylko szybko szpital. Nie chcial mnie zbadac zeby mi szyjki nie dotykac. Czyli jest tam ostro [emoji23]Po jego minie sadze ze kurde moge w kazdej chwili rodzic. I jego tekst na dowidzenia maly donoszony prosze sie nie bac [emoji23] (dzis 36.3)

Haa mi tez dzisiaj zdjęli spontanicznie pessar choć miał być w poniedziałek, a później położna do mnie mówi ze jakby się teraz urodził to będzie to i tak jeszcze wcześniak - zestresowałam się trochę...rano tez sądziłam ze wody mi odchodziły ale palpacyjnie stwierdzono ze to nie wody ciekawe... myślałam ze to test się robi ..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kathleen,
ja tez myślałam, ze robi się test na wody bo jak byłam na inflanckuej w ciazy z synem to tak było. Sprawdzały polozne takimi paskami. Teraz, w tym szpitalu w ogole nie sprawdzają. Jak jest mokro, dużo i kobieta zgłasza ze jej leci to diagnoza brzmi: wody.
A jak ci zdjęli pessar to rozwarcie sie powiększyło?
 
Haa mi tez dzisiaj zdjęli spontanicznie pessar choć miał być w poniedziałek, a później położna do mnie mówi ze jakby się teraz urodził to będzie to i tak jeszcze wcześniak - zestresowałam się trochę...rano tez sądziłam ze wody mi odchodziły ale palpacyjnie stwierdzono ze to nie wody ciekawe... myślałam ze to test się robi ..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ciekawe ktora pierwsza sie wypakuje [emoji23][emoji23] trzymam za nas kciuki hahah
 
Marcysia wstałam po 18 h dopiero i to ledwo, zgieta w pol. Ale z tego co piszesz, to u Ciebie to byla.powazna operacja, u mnie po 10 min Małego wynieśli do mycia juz. Nic na sile kochana, ruszaj nogami w lozku, rękoma, żeby nie doszło do zakrzepow, a jak bardzo boli, to mow, niech Ci dluzej podają silne leki. Nie wiem jak jest po porodzie naturalnym, ale po CC pierwszy tydz jest na prawdę kiepski.
 
Marcysia wstałam po 18 h dopiero i to ledwo, zgieta w pol. Ale z tego co piszesz, to u Ciebie to byla.powazna operacja, u mnie po 10 min Małego wynieśli do mycia juz. Nic na sile kochana, ruszaj nogami w lozku, rękoma, żeby nie doszło do zakrzepow, a jak bardzo boli, to mow, niech Ci dluzej podają silne leki. Nie wiem jak jest po porodzie naturalnym, ale po CC pierwszy tydz jest na prawdę kiepski.
Pod tym względem na pewno po porodzie naturalnym jest łatwiej. Ja co prawda po szyciu szyjki i krocz nie mogłam na pupie usiąść przez tydzień ale ogólnie dałam radę i może dwa razy wzięłam tylko Apap. Przy samym szyciu krocza szybciej dochodzi się do siebie. Znaczenie ma też to ile trwa poród im dłużej to wiadomo jest się bardziej zmęczonym.
Ogólnie cesarka to poważna operacja więc wraca się do pełni sił dłużej niż po porodzie naturalnym.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po porodzie sn łatwiej sie dochodzi do siebie. Jesli sie nie popęka nie ma szwow to mozna biegac. Faktycznie po szyciu krocza i szyjki jest trudniej bo przy siadaniu boli krocze. Ale to pryszcz moim zdaniem porownujac z cc. Jest tez mimo wszystko latwiejsza toaleta-szwy po cc trzeba chronic przed zamoczeniem. Marcysia u Ciebie było powazniejsze niz zwykla cesarka więc normalne że masz trudniej. Ja to sie dziwie kobietom ktore ze strachu przed bolem chcą planowana cesarke- jak dla mnie nie zdają sobie sprawy z czym moze sie to wiazac. Choc ja to sie zastanawialam czy drugi porod tez sn czy cc (z powodu pekniec na szyjce i krocza-cjoc bylo naciete- i problemów z gojeniem po puszczeniu 1 szwu) ale jednak jak wszystko bedzie ok to wole sn.

xnw4krnt83prf1c3.png
 
reklama
Dziewczyny a jakie są za i przeciw nacinaniu krocza słyszałam ze można się nie zgodzić ... powiem Wam ze hak zaczynam o tym myśleć to zaczyna mnie to przerażać jak słyszę nacinanie krocza; pęknięcia itp aaa


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry