reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Czyli zupelnie odwrotnie niż u mnie.Ja tez czekam na mojego lekarza,wizyta dopiero w przszlym tygodniu,ciekawa jestem jego opinii.A tymczasem dzisiaj ide na kolejna kontrole.Ale z drugiej strony kazda z nas ma inna historie poprzedniej ciąży,wiec tez ciężko generalizować.Ja za każdym razem pytam czy to nie szkodzi dziecku.Tez nie wiem co myslec..
mnie sie rozchodzi o usg przezpochwowe, bo takie przezbrzuszne to mam robione co wizyte
 
reklama
Ja kiedys gdzies czytalam ze nie ma danych potwierdzajacych szkodliwosc usg na dziecko wiec nie mam tym problemu. Pozatym z tego co wiem na takim etapie ciazy przez usg dopochwowe robione jest tylko po to aby ocenic stan szyjki, bo dzieciaczek jest juz za duzy aby go w ten sposob ogladac.

Przed chwila odmowilam moja wizyte,postanowilam,ze poczekam do następnego piątku na mojego lekarza,skoro ze szwem było ok ostatnio w sensie dobrze siedzi, a sprawdzal to kilka dni temu to nie ma powodu,zebym to ponownie kontrolowala,zrobie to za tydzień.
 
Czesc dziewczyny, wczoraj mialm wizyte kontrolna 2 tyg po zalozeniu szwu. I tumocno sie zdziwilam bo lekarka zronilami tylko delikatne badanie na fotelu, usg przez pochwowego nie robila aby nie draznic szyjki. Prawde mowiac troche jestem zdziwiona bo myslalam ze szyjke glownie kontroluje sie przez usg, bo przeciez przy zwyklym badaniu nie jest w stanie ocenic dlugosci szyjki ani ujscia wewnetrznego. Ta lekarka jest w zastepstwie mojego Pana doktora, ktory jest nieobecny do poczatku listopada-mial operacje.Nie wiem sama co mam myslec, moze rzeczywiscie w tak krotkim czasie od zabiegu jeszcze nie robi sie usg....chyba za tydzien przed kolejna wizyta zadzwonie do mojego lekarza prowadzacego i poprosze o interwencję...a moze zle mysle....hmmmm
U mnie po założeniu szwu i lekarze w szpitalu i mój lekarz nie badali mi szyjki przez USG zawsze normalne badanie ginekologiczne i to dla lekarza wystarczy,mi lekarz mówił ze nie bada się po szwie przez USG i wszystko jest dobrze.
 
U mnie po założeniu szwu i lekarze w szpitalu i mój lekarz nie badali mi szyjki przez USG zawsze normalne badanie ginekologiczne i to dla lekarza wystarczy,mi lekarz mówił ze nie bada się po szwie przez USG i wszystko jest dobrze.
No to dobra informacja dla mnie, bo juz zaczelam sobie wkrecac. Nie zmienia to faktu juz nie moge sie doczekac powrotu mojego lekarza, z nim czuje sie jakos bezpieczniej...
 
reklama
Ja już po wizycie.Dziecko waży 1985 g,szyjki praktycznie nie mam,mówiła,że nie chce mierzyć ruszać.Rozwarcie mam na grubość palca czyli takie jak było 3 tygodnie temu.Mówiła żebym choć ze 3 tygodnie wytrzymała.
 
Do góry