reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja pije jedna rozpuszczalna z mlekiem. Po prostu jest mi lepiej po niej. Tzn nalezy to do mojego i tak ograniczonego rytmu dnia
Dziewczyny od dwoch dni mala tak nisko mnie kopie. No czuje na spojeniu lonowym. Tak mnie pokopala ze mnie boli od srodka. Jak ja przesunać do gory? Leze z nogami i pupa,w gorze i nie pomaga
 
reklama
Ja nie piję.Od kilku lat piłam kawę od wielkiego dzwonu, w liceum to co innego było (smakowała mi bardzo). Herbatę piję teraz tylko jak mam zbyt niskie ciśnienie i się źle czuję. Tylko ogólnie to ja zioła pij (mąż mówi, że trawę) już od kilku ładnych lat....

@Emika88 - nie mam pomysłu...przychodzi mi do głowy tylko to, co już wypróbowałaś.
 
Ja pije jedna rozpuszczalna z mlekiem. Po prostu jest mi lepiej po niej. Tzn nalezy to do mojego i tak ograniczonego rytmu dnia
Dziewczyny od dwoch dni mala tak nisko mnie kopie. No czuje na spojeniu lonowym. Tak mnie pokopala ze mnie boli od srodka. Jak ja przesunać do gory? Leze z nogami i pupa,w gorze i nie pomaga
Mam dziś tak samo. Kopie mnie w samą szyjke :( jak się bardzo rozkręci to odsłaniam brzuch i mówię do niej. Chyba mnie słyszy bo jest chwile cicho :confused:
 
Witam, a czy ktoras mama jest w drugiej czy kolejnej ciazy i tych twardnien jest mniej? Bo ja w poerwszej mialam twardnienia i pesar i leki i jestem ciekawa jal bedzie w kolejnej
 
Ja pije jedna rozpuszczalna z mlekiem. Po prostu jest mi lepiej po niej. Tzn nalezy to do mojego i tak ograniczonego rytmu dnia
Dziewczyny od dwoch dni mala tak nisko mnie kopie. No czuje na spojeniu lonowym. Tak mnie pokopala ze mnie boli od srodka. Jak ja przesunać do gory? Leze z nogami i pupa,w gorze i nie pomaga
Wczoraj tak miałam, cały czas jak się ruszała czułam jak kłuje, boli pochwą, spojenie łonowe sama nie wiem co, dzisiaj mi się przekręciła i już nie boli ale ja dopiero 23+2 więc ma jeszcze miejsce zeby się kręcić
 
Czesc! Jestem w 24t2d ciąży. Od kilku tygodni miałam pojedyncze (3-4 razy dziennie) twardnienia brzucha. Od 3 dni mam je znacznie częściej. Mam od 3 dni gazy i myślałam, że to może od tego. Wcześniej występowały one jak się przekręcam z boku na plecy, szybko wstawałam, za dlugo/szybko szłam. A teraz nawet jak leżę i czuję, że zbierają mi się gazy w jelitach, a także jak mi się zachęcę siku. Takie spięcie trwa 5-10 sekund i puszcza. Dzisiaj naliczyłam ich już 9, chociaż może miałam więcej, kto wie. Minusem jest, że ja przez to często dotykam brzucha i sprawdzam, czy jest twardy - może przez to twardnienia są częstsze? Bo czasem czuje, że brzuch jest napięty, a jak dotknę, to jest miękki. Na wizycie 2 tygodnie temu szyja miała 4cm i tak się utrzymuje od początku ciąży. Kolejna wizytę mam w najbliższą środę, ciekawa jestem stanu szyjki, mam nadzieję, że będzie ok... :( Zaczynam się martwić, bo myślałam, że po 1 dniu twardnienia przejdą, a one się utrzymują (chodź wczoraj chyba było ich mniej). Te twardnienia nie są bolesne. Głównie czuje takie napięcie, a 2 razu brzuch mi się zrobił jak kamień.
 
Ostatnia edycja:
Czesc! Jestem w 24t2d ciąży. Od kilku tygodni miałam pojedyncze (3-4 razy dziennie) twardnienia brzucha. Od 3 dni mam je znacznie częściej. Mam od 3 dni gazy i myślałam, że to może od tego. Wcześniej występowały one jak się przekręcam z boku na plecy, szybko wstawałam, za dlugo/szybko szłam. A teraz nawet jak leżę i czuję, że zbierają mi się gazy w jelitach, a także jak mi się zachęcę siku. Takie spięcie trwa 5-10 sekund i puszcza. Dzisiaj naliczyłam ich już 9, chociaż może miałam więcej, kto wie. Minusem jest, że ja przez to często dotykam brzucha i sprawdzam, czy jest twardy - może przez to twardnienia są częstsze? Na wizycie 2 tygodnie temu szyja miała 4cm i tak się utrzymuje od początku ciąży. Kolejna wizytę mam w najbliższą środę, ciekawa jestem stanu szyjki, mam nadzieję, że będzie ok... :( Zaczynam się martwić, bo myślałam, że po 1 dniu twardnienia przejdą, a one się utrzymują (chodź wczoraj chyba było ich mniej). Te twardnienia nie są bolesne. Głównie czuje takie napięcie, a 2 razu brzuch mi się zrobił jak kamień.
Bierzesz magnez ?
 
Witam, a czy ktoras mama jest w drugiej czy kolejnej ciazy i tych twardnien jest mniej? Bo ja w poerwszej mialam twardnienia i pesar i leki i jestem ciekawa jal bedzie w kolejnej
Hej ja druga ciąża ,w pierwszej pessar od 19 tyg poród 36
Teraz pessar od 20 tyg narazie e 25+2 także jeszcze długi czas przede mną !!!a ty jak z pierwszą ? Teraz jesteś już w drugiej ?
 
reklama
Do góry