reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

[Saguaro/B] luteina to syntetyczny progesteron ktorego w ciazy masz w organizmie duzo. Pewnie masz dopochwowo- wtedy dziala on miejscowo na szyjke macicy. Mosisz miec wyjatkowo krotka szyjke skoro w tym tyg dostalas luteine. Nie ma ona zlego wplywu na ciaze ani na rozwoj dzieciaczka. Ile nospy dostalas? Lekarze podchodza do niej jak do wit C. Podejrzewam ze gin odstawi leki po 37tc.Oszczedzaj sie 5 tyg szybko minie

Zoi GRATULUJE synka:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka dziewczyny!Mam pytanko czy ktoras z Was podczas skurczu czula taki ucisk na odbyt? Jestem w 28 t.c. i skurcze regularne lub mniej regularne mam tak od ok 3 tyg. i dzis rana mialam pojedynczy skurcz ale wlasnie z takim uciskiem i nie wiem czy to cos niepokojacego?!
 
slonko12 niby przed porodem tak sie czuje taki ucisk na odbyt, ja bym skonsultowała to z ginekologiem.
ja jestem w 39 prawie tyg i tak zaczełam miec tzn ucisk na odbyt okolo 38 tyg, połozna i ginekolog mówią ze to juz w tym czasie normalnie bo mała jest niziutko i pcha sie do kanału.i dlatego częsciej sie oprózniam - oczyszcza mi sie sam organizm.. a skurcze przepowiadające to chyba z 2 razy miałam.. hmm.. nie denerwuj sie i skonsultuj sie z lekarzem..:)) i daj znać czy wszystko dobrze!
 
Witam!Więc wczoraj byłam u ginekologa i nawet się polepszyło a więc szyjka się wydłużyła (choć nie wiem czy to możliwe?) i wzmocniła,nie jest tak miękka jak ostatnio. Niestety skurcze nadal mam ale lekarz kazał brać Fenoterol nawet do 8xdziennie jakby co...jedynym plusem tego leku to to że dzięki temu leku młody trochę przytył bo było już podejrzenie zespołu JURG.Pozdrówka
 
Witam. Ja jestem w 15 tyg i od blisko 2 miesięcy mam skurcze i silne bóle podbrzusza...byłam u lekarza i za każdym razem mu o tym mówie. Przyjmuje- duphaston, nospe w razie bólów, jednak to nie pomagało ...przeszłam na scopolan tabl, potem na czopki. W badaniach wszystko jest dobrze a skurcze dalej są...wróciłam do nospy i w sumie sie juz pogodzilam z tym stanem, chociaz dalej mnie nurtuje ten stan. Na badaniu usg tez wszystko dobrze, nie wiem co mam myslec o tym wszystkim :-( Nie pracuje jestem na zwolnieniu, więc mam możliwość położenia się w czasie ataku, ale czy tak to do końca jest normalne?
 
diabliczka00 wszystko zalezy jak czesto masz te skurcze...ale i tak do konca to nie jest normalne. Ja rowniez mialam skurcze w ciazy i to bardzo czesto wiec lekarz kazal brac fenoterol ale mimo wszystko nadal mialam skurcze ale bylam pod stala kontrola i donosilam ciaze do 38 t.c., tak wiec moze warto abys skonsultowala sie z innym lekarzem bo moze powinnas przyjmowac fenoterol, ktory moglby ci pomoc.
 
diabliczka00 wszystko zalezy jak czesto masz te skurcze...ale i tak do konca to nie jest normalne. Ja rowniez mialam skurcze w ciazy i to bardzo czesto wiec lekarz kazal brac fenoterol ale mimo wszystko nadal mialam skurcze ale bylam pod stala kontrola i donosilam ciaze do 38 t.c., tak wiec moze warto abys skonsultowala sie z innym lekarzem bo moze powinnas przyjmowac fenoterol, ktory moglby ci pomoc.
Byłam na usg u innego pytałam się odnośnie tego brzucha pow żebym zaczeła brać magnez ... z dzieckiem jest wszystko ok... no ale skurcze jak były tak są :-( może tak musi być
 
reklama
diabliczka tylko kup dobry magnez, bo większość to tlenek magnezu, który ma przyswajalność 4 procent :/. Ja na twardnienie brzucha i lekkie skurcze biorę 600mg magnezu dziennie, a w aptekach wiele preparatów ma zadeklarowane na opakowaniu np 125mg, z czego 4 procent to... śladowe ilości. Kup cytrynian lub mleczan magnezu, ma wchlanialnosc 90 procent i po prostu działa.

Zaglądam na ten wątek, bo niestety też mam różne przeboje z brzuszkiem. W Niemczech zabraniają brać preparaty typu nospa nawet jak są skurcze na wczesnym etapie ciąży, dają jedynie ogromne ilości magnezu i każą odpoczywać. Nospa podobno może powodować rozmiękanie szyjki macicy i nie jest obojętna dla dziecka, ale w Polsce lekarze polecają ją jak witaminę C, więc nie wiem co o tym myśleć. Chyba wolałabym ją brać i nie mieć skurczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry