reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Zaglądam czasami, bo sama przeleżałam w ostatniej ciąży 1,5miesiąca. Myślałam, że do głowy dostanę, a potem ostatni miesiąc łaziłam, robiłam wszystko, a na 2 tygodnie przed terminem, po wyjęciu pessara to nawet do zoo z dzieciakami pojechałam sama (co by Młodego z brzucha przepęddzić) i nic, wyszedł dokładnie na 40 tydzień.
i tego Wam życzę
 
Hej, jestem w 23tyg ciazy i ostatnio bylam w szpitalu bo lekaz powiedzial ze niepokoi go szyjka macicy... W karcie mam wpisane po jego badaniu ze szyjka 2/0, natomiast usg szyjki wyszlo niby 3cm... Po tym badal mnie inny lekarz ktory ocenil ręcznie, ze 2,5cm. Zeby bylo smieszniej tydzien wczesniej usg szyjki wyszlo 2,4cm a przeciez wiadomo ze sie nie wydluza. Odmienne zdania dotyczyly rowniez tego czy szyjka jest miekka czy twarda... :/ Ktory wynik mam zatem uwazac za prawidlowy???
 
Nanncy ja jak chodze na mierzenie szyjki to jej dlugosc wacha sie miedzy 2,4 - 3,4. Zależy od którego miejsca lekarka mierzy. Pytałam sie dziś o to i powiedziała, ze trudno ocenić od którego miejsca dokładnie mierzyć, dlatego w karcie wpisuje ten najgorszy wynik na wszelki wypadek. W mierzenia przez badanie ginekologiczne to już wcale nie wierze!
 
Ostatnia edycja:
Teraz mam z kolei twardnienia brzucha. Twardnieje mi glownie w nocy, na dosc dlugo i ciezko mi spac. Biore Spasmoline 3x1 ale niewiele to daje. Ktg nie wykazalo skurczy, skad wiec to twardnienie?

Mamawczesniaka, zeby bylo weselej wczorajsze usg pokazalo szyjke jeszcze dluzsza! :0 mam 3 wyniki z usg dowcipnego: 24mm, 30mm i 34mm
 
To są skurcze Braxtona. Wszystkim tak twardnieje brzuch. Im bliżej rozwiązania, tym częściej. Ja biorę 3x1 no-spę i jak np. nie wezmę jednej dawki to już częściej twardnieje. Ogólnie to tak ma być, ale w naszym "szyjkowym" przypadku lepiej żeby twardniał jak najrzadziej, szczególnie w Twoim tygodniu ciąży. Ja jak kompletnie odstawiłam nospe, to mi twardniał 4 razy na godzine i też na ktg wszystko ok - mikropiczki było widać, ale takie max 30%.
 
Joasia a co ile bierzesz No-Spe? Mi tez twardnieje brzuch ale w większość wypadków to jest mój synek który sie rozpycha strasznie. Wystarczy, ze postukam w brzuch i zaraz sue chowa.
 
Nospe biorę mniej więcej między 7-8, potem 14-15 i 21-22 po posiłkach. To jest ta najzwyklejsza no-spa.
Rozpychanie bobasa a twardnienie brzucha to dwie różne bajki. Ja czuje jak zaczyna mi twardnieć trochę poniżej mostka (bo macica już wysoko) i jedzie w dół.

Muszę zacząć ją powoli odstawiać, dlatego teraz będę brać co 12 godzin i obserwować co się dzieje, bo w 36 tygodniu lekarz pewnie zleci całkowite odstawienie.

Dziewczyny starajcie się nie głaskać waszych brzuszków ani nawet nie kłaść na nich rąk. Mnie już lekarz opieprzył za to dwa razy jak zobaczył, że tylko trzymam rękę (a to tak sama jakośmi na ten brzusio idzie). Od tego też jest twardnienie i skurczyki, a w późniejszej ciąży nawet można wywołać prawdziwe skurcze.
 
reklama
Joasia mi tez ginekolog zabronił glaskania brzucha. Oczywiście zero seksu, tez w tym tez orgazmow... Oj biedna ja! :) orgazmu powodują skorcze macicy i wytwarza sie podczas nich taki sam hormon jaj przy porodzie a sperma rozmiekcza szyjke.
 
Do góry