reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A jak było wcześniej ? Podobnie czy zmieniło sie w czasie ciąży ?
Mój bobas jest na 60 centylu ale to dopiero 23 tydzień ciąży i zastanawiam sie czy tak juz bedzie czy moze sie to zmienić i jesli moze zmienić to jak bardzo..
U mnie do 25 tc 50 centyl, potem spadek i to spory w 29tc 7 centyl, w 35 tc 20 centyl. Wszystko może się zmienić. A to łożysko może być niezwydolne, a to dziecko przygniecie sobie pepowine i wartości odżywcze przestaną być dostarczane... No i do kitu jest to, że nie masz na to wpływu.
 
U mnie do 25 tc 50 centyl, potem spadek i to spory w 29tc 7 centyl, w 35 tc 20 centyl. Wszystko może się zmienić. A to łożysko może być niezwydolne, a to dziecko przygniecie sobie pepowine i wartości odżywcze przestaną być dostarczane... No i do kitu jest to, że nie masz na to wpływu.

Ojej [emoji52] nie wiedziałam ze aż takie wahania mogą sie zdarzyć.. mi rownież to lekarz określił 60 centyl a usg wskazuje 4 dni do przodu tak jakby starszą ciążę..
22+2 według ostatniej miesiączki a według usg 22+6.
Leżę juz 4 tygodnie ze szwem, szyjka aktualnie 25mm (wcześniej 19mm)..
Jeszcze tyle leżenia przede mną (oby).. bardzo wam wszystkim zazdroszczę tych finiszów..i trzymam oczywiście kciuki [emoji6]
 
Ojej [emoji52] nie wiedziałam ze aż takie wahania mogą sie zdarzyć.. mi rownież to lekarz określił 60 centyl a usg wskazuje 4 dni do przodu tak jakby starszą ciążę..
22+2 według ostatniej miesiączki a według usg 22+6.
Leżę juz 4 tygodnie ze szwem, szyjka aktualnie 25mm (wcześniej 19mm)..
Jeszcze tyle leżenia przede mną (oby).. bardzo wam wszystkim zazdroszczę tych finiszów..i trzymam oczywiście kciuki [emoji6]
Spokojnie:) pamiętam jak sama zazdrościlam. Zobaczysz dasz radę! I data porodu jest liczona z OM lub pierwszego usg, tego w pierwszym trymestrze, późniejsze już nie są wymierne.
 
Dziewczyny, slyszalam ze przy krotkiej szyjce niewskazane jest kapanie w wannie. Wiecie cos na ten temat? Uzywacie tylko prysznica?
 
reklama
Dziewczyny, slyszalam ze przy krotkiej szyjce niewskazane jest kapanie w wannie. Wiecie cos na ten temat? Uzywacie tylko prysznica?
ja mam wanne ale kąpie się tylko pod lejącą wodą, tj. nie napuszczam wody do wanny a nawet jeśli to w niej nie siedzę. Ponoć częściej robią się infekcje, nie wiem czy to prawda, ale w tej ciąży jestem tak przewrażliwiona, że za nim umyje się tam to myje 2 razy rękę, a później dopiero płynem do higieny, po kąpaniu na koniec jeszcze raz i wycieram rękę i tam recznikiem papierowym i osobnymi ręcznikami po czym aplikuję luteinę.. Nie mialam w tej ciąży zadnych bakterii etc. tylko raz własnie jak wykąpalam się w wannie pełnej wody..ale nie wiem czy to nie był zbieg okoliczności, tak czy inaczej od tamtej pory bardzo uważam. Z synem miałam bardzo infekcje w poprzedniej ciąży a kapałam się tylko pod prysznicem w szpitalu:/
 
Do góry