reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Oczekujaca123 jak Cie boli to powiedz lekarzowi. Da kroplowke albo tabletkę.
@Katiuszka81 bol na okres tym bardziej regularny jest niebezpieczy.obserwuj a jak cos to jedz na ip. Możesz wziac relanium albo hydroxyzyne jak masz to tez pomaga.
wydaje mi się,że nie regularny.Nie mam relanium ani hydroxyzyny.Nie jest jakiś mocny czy skurczowy tylko tak ćmi jednostajnie.
 
Mnie tez mocno bolalo jak na okres pp szwie. Lekarz dal 2 kroplowki z magnezem jedna szybko a druga juz wolniej.

Ja juz bylam na wizycie. W piatek ide pierwsza na cc. Wiec jak nie bedzie zadnego nahlego przypadku to jakos ok 9 będę cieta. Jest juz wszystko ustalone..podadzą mi leki zeby nie powtorzyla sie atonia macicy.
 
Dziewczyny tak mnie ćmi brzuch jak na okres.Pół nocy ćmiło ale przeszło a teraz znowu.Wziełam no-spe ale na razie jeszcze trzyma.Przeczyściło mnie też z rana a nie pamiętam żebym miała biegunkę w ciąży.Mam nadzieję,że mały jeszcze się nie śpieszy.Dziś 32 plus 3 dni.
Miewam tlenia brzucha, tez mi się pojawily jakoś po 30tc. To takie ciagle delikatne tlenia ale nie sa o charakterze skurczowym. Im wyższa ciąża tym mam je częściej.
@Oczekujaca123 masz prawo po narkozie czuć się jak kupa. Natomiast juz po wszystkim. Nie masz bakterii. Szyjka zszyta. Teraz prosze leżeć i jesc dobre rzeczy :)
 
Miewam tlenia brzucha, tez mi się pojawily jakoś po 30tc. To takie ciagle delikatne tlenia ale nie sa o charakterze skurczowym. Im wyższa ciąża tym mam je częściej.
@Oczekujaca123 masz prawo po narkozie czuć się jak kupa. Natomiast juz po wszystkim. Nie masz bakterii. Szyjka zszyta. Teraz prosze leżeć i jesc dobre rzeczy :)
Wczoraj ustalilam z anestezjologiem ze jak cukier mi spadnie (mam cukrYce ciazowa z tendencją do spadko) przed zabiegiem to pije sok albo colę i jem czekolade bo teoretycznie mialam byc na czczo... ale ze zabieg nyl szybko rano to wytrzymalam.. teraz zjadlam juz zupe, kasze i ogorki kiszone... zagryzlam bounty i popilam sokien.. a co sie ma zmarnowac od dawna nie jadam slodyczy a tymbardziej w ciazy.. a phi ! Zostalo mi jezzcze kinder bueno :D
Bol trochw minal.. do wc nie moge isc podjelam próbę z basenem ale po 20 min odpuscilan... jak do 8h sie nie zaprzyjaznimy to dadza cewnik [emoji21]
 
Wczoraj ustalilam z anestezjologiem ze jak cukier mi spadnie (mam cukrYce ciazowa z tendencją do spadko) przed zabiegiem to pije sok albo colę i jem czekolade bo teoretycznie mialam byc na czczo... ale ze zabieg nyl szybko rano to wytrzymalam.. teraz zjadlam juz zupe, kasze i ogorki kiszone... zagryzlam bounty i popilam sokien.. a co sie ma zmarnowac od dawna nie jadam slodyczy a tymbardziej w ciazy.. a phi ! Zostalo mi jezzcze kinder bueno :D
Bol trochw minal.. do wc nie moge isc podjelam próbę z basenem ale po 20 min odpuscilan... jak do 8h sie nie zaprzyjaznimy to dadza cewnik [emoji21]
Mi przy porodzie dały kaczkę bo nie mogłam iść do wc. I powiedziałam położnej że ja nie umiem do tego sikac! Przekonałam się bo nic innego mi mo zostało ale rzeczywiście opory sa. Tylko pamiętaj że zakładanie cewnika też może boleć także może lepiej się zakolegowac.
 
Wczoraj ustalilam z anestezjologiem ze jak cukier mi spadnie (mam cukrYce ciazowa z tendencją do spadko) przed zabiegiem to pije sok albo colę i jem czekolade bo teoretycznie mialam byc na czczo... ale ze zabieg nyl szybko rano to wytrzymalam.. teraz zjadlam juz zupe, kasze i ogorki kiszone... zagryzlam bounty i popilam sokien.. a co sie ma zmarnowac od dawna nie jadam slodyczy a tymbardziej w ciazy.. a phi ! Zostalo mi jezzcze kinder bueno :D
Bol trochw minal.. do wc nie moge isc podjelam próbę z basenem ale po 20 min odpuscilan... jak do 8h sie nie zaprzyjaznimy to dadza cewnik [emoji21]
Jedz,jedz na zdrowie:) też mi dali basen ale nie dałam rady skorzystać,bo było nas 5 na sali.Położna pozwoliła wstać do wc,bo myślałam,że mnie rozerwie.
 
Hej Dziewczęta! Jesteśmy po wizycie. Mały podrósł bardzo mało, teraz w 30+1 waży zaledwie 1337g, według tego kalkulatora https://medicinafetalbarcelona.org/calc/ wychodzi nam 10. percentyl. Najgorsze, że brzuszek nic mu nie ruszył od zeszłego tygodnia, ma 4 tygodnie opóźnienia w stosunku do reszty. Po rozmiarze program wyliczył, że dziecko jest na 30+2, ale po wadze na 28+5. Lekarz uważa, że nie ma się czym martwić, ale i tak dostałam Polfilin na poprawienie przepływów w macicy. Za to trochę bardziej zainteresował się serduszkiem, skierował mnie na echo, teraz tylko znaleźć miejsce, gdzie mi je szybko zrobią. Podobno ta wada może mieć związek z Salbutamolem, ale i tak mi go nie odstawi, bo moja blizna po operacji jest na tylnej ścianie i nie ma jej jak kontrolować, a ryzyko rozejścia jest realne, wiec trzeba uspokajać macicę. W tym tygodniu też zaczynam cotygodniowe ktg. No i zobaczymy jak to będzie. Kolejne usg za 2 tygodnie, choć nie wiem, czy tyle wytrzymam. Szyjka mi spadła w ciągu 3 tygodni do 3cm. Być może ma to związek z tym, ze w ciągu ostatnich 4 dni prawie w ogóle nie leżałam - przeprowadzaliśmy się, trzeba było posprzątać mieszkanie po remoncie. No, ogólnie nie wiem kompletnie, co myśleć.
 
reklama
Hej Dziewczęta! Jesteśmy po wizycie. Mały podrósł bardzo mało, teraz w 30+1 waży zaledwie 1337g, według tego kalkulatora https://medicinafetalbarcelona.org/calc/ wychodzi nam 10. percentyl. Najgorsze, że brzuszek nic mu nie ruszył od zeszłego tygodnia, ma 4 tygodnie opóźnienia w stosunku do reszty. Po rozmiarze program wyliczył, że dziecko jest na 30+2, ale po wadze na 28+5. Lekarz uważa, że nie ma się czym martwić, ale i tak dostałam Polfilin na poprawienie przepływów w macicy. Za to trochę bardziej zainteresował się serduszkiem, skierował mnie na echo, teraz tylko znaleźć miejsce, gdzie mi je szybko zrobią. Podobno ta wada może mieć związek z Salbutamolem, ale i tak mi go nie odstawi, bo moja blizna po operacji jest na tylnej ścianie i nie ma jej jak kontrolować, a ryzyko rozejścia jest realne, wiec trzeba uspokajać macicę. W tym tygodniu też zaczynam cotygodniowe ktg. No i zobaczymy jak to będzie. Kolejne usg za 2 tygodnie, choć nie wiem, czy tyle wytrzymam. Szyjka mi spadła w ciągu 3 tygodni do 3cm. Być może ma to związek z tym, ze w ciągu ostatnich 4 dni prawie w ogóle nie leżałam - przeprowadzaliśmy się, trzeba było posprzątać mieszkanie po remoncie. No, ogólnie nie wiem kompletnie, co myśleć.
Przypomnij mi skąd jesteś? Jak masz blisko na Śląsk to polecam dr Agatę Włoch. Zajmuje się serduszkami dzieci w brzuszku i pomogla mojej znajomej.
Jeżeli martwi Cię ta sytuacja (a wiem że tak jest) to może udaj się do specjalisty od usg jeszcze żeby z nim skonsultować się. Tak myślę :*
 
Do góry