reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

W pierwsze ciąży podczas porodu czułam parcie jakby mi się chcialo kupę w nie mogłam się załatwić. Taki ból w odcinku ledzwiowym, takie parcie...
Teraz to samo taki ból jakby w plecach taki skurcz jakby zlapal ale ciągły... że coś uciska boli... nie jest to krótkie ani regularne. Tylko złapie i już. Lekarze często mówią że to może kręgosłup bo nadwaga itp. Ale nie... ja już wiem że tego nie da się pomylić. Ciężko to opisać. Ale czujesz, ze plecy ci się spinaja i tak trzyma.

Czasem łapie nisko- kość ognowa
Czasem zaczyna się wyżej tuż w okolicy nerek trochę pod tak jak zaczyna się macica

Ja tak miałam że lędźwie od początku ciąży (i kość ogonowa) mnie bolały... Teraz to się boję że to skurcze. Tylko że to bardziej ucisk niż parcie.
 
reklama
To straszne, że coś tak małego jak głupia szyjka może wpłynąć na całą ciążę :( Jak sobie radziły nasze matki bez usg, szczegółowych pomiarów, bez świadomości, że coś może być nie tak...
 
reklama
Do góry