reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tez tak myślę ze położe sie zeby załoŻył mi.pessar i najwyżej wycisza wszystko znów kroplowkami z magnezem. Fakt lepszy efekt jest po kroplowce niz lykanie tabletek .. Jestem bliżej niz dalej :D ale martwi mnie to.okropnie mimo to:/
Pewnie! Juz niedaleko :) ja na razie na tabletkach lece, ale ostatnio miałam taki weekend ze tez myslalam, ze do szpitala się udam, na szczescie minęło, ale mam szczerze dość już tych twardnien :/
 
reklama
Pewnie! Juz niedaleko :) ja na razie na tabletkach lece, ale ostatnio miałam taki weekend ze tez myslalam, ze do szpitala się udam, na szczescie minęło, ale mam szczerze dość już tych twardnien :/
Na jakich tabletkach jak można wiedzieć?? Ja to cZasem mam.ochotę sie.rozplakac.. bo nie mogę robic dosłownie nic prócz wc. Powoli przygotowuje wyprawkę.. z lozka :p narzeczony WsZYstko pierze i sprząta. Oprócz ubrań nie mam nic bo nie mogę nawet chodzić-kamień w brzuchu ://
 
Na jakich tabletkach jak można wiedzieć?? Ja to cZasem mam.ochotę sie.rozplakac.. bo nie mogę robic dosłownie nic prócz wc. Powoli przygotowuje wyprawkę.. z lozka :p narzeczony WsZYstko pierze i sprząta. Oprócz ubrań nie mam nic bo nie mogę nawet chodzić-kamień w brzuchu ://
Na tych co większość tutaj :)
3x2 magne b6 forte, 3x1 aspargin, 2x1 nospa max. Kiedys był jakiś mocniejszy lek hamujący skurcze ale go wycofali, a z chcecia był brała :/
U mnie to samo, ale nawet jak leżę to brzuch robi się twardy. Mąż stara się sprzątać, ale ma na głowie remont jeszcze, także leze taka wymietolona w bałaganie w dodatku myśli 1000 na minutę, głównie tych pesymistycznych, ale co zrobić ;)
Mniej więcej od tego samego tygodnia walczymy ze skurczami, tyle ze ja dopiero 25 tc, także zazdroszczę :)
 
Na tych co większość tutaj :)
3x2 magne b6 forte, 3x1 aspargin, 2x1 nospa max. Kiedys był jakiś mocniejszy lek hamujący skurcze ale go wycofali, a z chcecia był brała :/
U mnie to samo, ale nawet jak leżę to brzuch robi się twardy. Mąż stara się sprzątać, ale ma na głowie remont jeszcze, także leze taka wymietolona w bałaganie w dodatku myśli 1000 na minutę, głównie tych pesymistycznych, ale co zrobić ;)
Mniej więcej od tego samego tygodnia walczymy ze skurczami, tyle ze ja dopiero 25 tc, także zazdroszczę :)
Moze muszę tez podwoić dawki hmm :p ja tez jak leze to co chwilę robi sie twardy i tak.przez jakies 3godz w ciągu dnia :p moge wtedy lezec stac siedzieć i tak samo się stAwia a później raz.na godzinę. Nie jest to o stałych porach. Doszla mi jeszcze cukrzyca ciążowa także chcąc nie.chcąc musze wstac i kombinować co zjesc. No nic tylko strzelić w łeb sobie :D. A jaka masz dl. Szyjki ? :) podobno do 10x na dobe może sie stAwiać.. ja mam kilkanaście odkad pamiętam :||
 
@luigi89 38 tydzień to jest już pięknie:) Tylko czekać na rozwój sytuacji:)
@natalia91k Ja leżę od 15 lutego, także też zaraz przeleci 3 miesiące, czas tak minął, że sama nie wierzę.
@Oczekujaca123 Ty to jesteś moim mistrzem, co jakiś czas tylko zaglądałam tu patrząc czy są wieści od Ciebie i zobacz mamy połowę maja się nie obejrzymy i będziemy dzieci tulić. Jak na dzień dzisiejszy Twoja szyjka? U mnie 19 mm, główka oparta na szwie.

Co do leków to ja właśnie od dziś mam odstawiony acard i na kolejnej wizycie czyli za tydzień Dr. mówił że rozważy ostatwienie kolejnych, dlatego pytam. A biorę nospe, magnez i luteine.

natalia91k Co do porodu to właśnie mi to też zaprząta głowę, wstępnie wiem, że w 36 tyg będę miała ściągany szew i jeżeli akcja się rozpocznie od razu to będę rodzić sn, jeżeli jednak nic się nie rozpocznie będzie cc. Powiem wam, że nie wiem co wolę, boję się że nie będę miała siły urodzić, tak naprawdę na ten moment po wizycie u lekarza jestem padnięta. Cc z kolei to dłuższe dochodzenie do siebie, opieka na noworodkiem i totalny brak kondycji nie idą też mi w parze.

A moja wyprawka wydaje się być gotowa, wszystko wykonane rękoma męża, mamy, teściowej, ja tylko wydawała dyspozycję i zamawiałam przez allegro:)
 
Moze muszę tez podwoić dawki hmm :p ja tez jak leze to co chwilę robi sie twardy i tak.przez jakies 3godz w ciągu dnia :p moge wtedy lezec stac siedzieć i tak samo się stAwia a później raz.na godzinę. Nie jest to o stałych porach. Doszla mi jeszcze cukrzyca ciążowa także chcąc nie.chcąc musze wstac i kombinować co zjesc. No nic tylko strzelić w łeb sobie :D. A jaka masz dl. Szyjki ? :) podobno do 10x na dobe może sie stAwiać.. ja mam kilkanaście odkad pamiętam :||
U mnie to samo, skurcz jest niezależnie od tego co bym robiła, a kazdy jakiś dodatkowy ból czy ukłucie to zaraz paraliż ze strachu :) oj, ja jeszcze przed badaniem, mam nadzieje, ze będzie ok, ale sam fakt siedzenia tyle godzin mnie przerasta :)
U mnie jest kamień w nerce wiec dochodzą bóle z tym związane, ale byle do końca ;)
Pierwszy pomiar było 4.3, później 4.7, 5,3, a ostatnio 5 cm (wszystkie u jednego gina na jednym sprzęcie). Szyjka niby długa, ale tak jak u Ciebie kilkanascie razy dziennie twardy brzuchol
 
U mnie to samo, skurcz jest niezależnie od tego co bym robiła, a kazdy jakiś dodatkowy ból czy ukłucie to zaraz paraliż ze strachu :) oj, ja jeszcze przed badaniem, mam nadzieje, ze będzie ok, ale sam fakt siedzenia tyle godzin mnie przerasta :)
U mnie jest kamień w nerce wiec dochodzą bóle z tym związane, ale byle do końca ;)
Pierwszy pomiar było 4.3, później 4.7, 5,3, a ostatnio 5 cm (wszystkie u jednego gina na jednym sprzęcie). Szyjka niby długa, ale tak jak u Ciebie kilkanascie razy dziennie twardy brzuchol
Piękną długośc :D założę ten pessar dla mojego spokoju, tez dla dziecka nie dobrze jak sie mama denerwuje :)
Da sie wysiedziec :D ja teraz dwa tyg diety jak sie nic nie poprawi to insulina :/
A jak radzisz sobie z zabiciem nudy :/ ?
Ja już nie wiem co robić :D czuję ze ddostanę wkoncu.jakiejs depresji :p
 
Jaki kupiłaś? Zastanawiam się między snuza hero (do pieluchy) A baby sense 5 pod materac....
Zależy, jak dynamiczne jest dziecko, ja na wszelki wypadek kupiłam snuze, żeby nie musieć tego wyłączać zawsze, jak podnoszę dziecko. A małego podnoszę setki razy na dzien, co ciekawe śpi wszedzie, gdzie popadnie, a w łóżeczku rzadko, dlatego te płytki by się nie sprawdziły. Ale i tak się wypowiedzieć nie mogę, bo moja snuza wciąż zapakowana tak, jak do nas przyjechała.
 
Dziewczyny jak sobie radzicie z fizyczna strona ciąży? Leżę od 10 tygodni, dzisiaj poszłam pod prysznic, przeszłam nago obok lustra i się podłamałam troszke. Wielka obwisła pupa + uda, z ogromnym cellulitem Dziewczyny które urodziły, miałyście cellulit? Zeszlo go troszke po porodzie? Leżące, robicie sobie jakieś masaże? Ja jak tylko się ruszę to mam skale zamiast brzucha, także leżę i nic więcej praktycznie, nawet wklepywanie kremu to wyzwanie..
U mnie tez pupa się zrobiła płaska, ale najgorsze to plecy- nawet jak się na maksa prostuje wyglądam na zgarbiona :( Za mną 7 miesięcy leżenia.
 
reklama
Anima 2.8 cm to nie jest długość wymagająca pessaru. Ale jeśli masz regularne skurcze, szyjka robi się miękka albo zaczyna się rozwierać,to warto go rozważyć. Od kilku tygodni mam pessar (założony przy 21mm) i przynajmniej mam spokojną głowę. No i mogę normalnie funkcjonować. Biorę magnez i scopolan(no spa na mnie nie działa) i jak na razie jest ok.
 
Do góry