reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Anima2689

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
I niech już zostanie taka ;)
Pewnie, zawsze głowa troszke bardziej spokojna i dodatkowe zabezpieczenie, ale nie wiem jak to ze skurczami, bo dziewczyny coś tutaj pisały, ze przy skurczach lekarze nie chcą zakładać, także dopytaj :)
Trzymam kciuki za poprawę cukru! A wcześniej tez miałaś jakieś problemy z cukrzyca czy to tak nagle?
Głównie czytam i oglądam seriale/ filmy, często jakieś ogłupiające programu trochę rysuje, ale na leżąco to ciężko. Ostatnio dużo gadam ze swoim psem
Wg. Zapisow z ktg-brak czynności skurczowej macicy. Po prostu stawia sie dosc boleśnie wychodzi na to ? :D dlatego też pewnie taki pomysł z pessarem. Mi szyjka.sie skraca najprawdopodobniej przez zabieg lyzeczkowania który mialam dosc dawno temu :p
Dopiero teraz problemy z cukrem.. nigdy nie wczesniej nie miałam. Wdrozylam juz dietę zanim dostanę sie do.diabetologa i.plus jest taki ze nie mam już zgagi o_O bo tak to odkąd oczy otworZyłam do wieczora zgaga :D
Czyli podobnie jak ja :D tez coraz częściej zaczynam mówić do swoich kotów :D a.od tv czasem mnie pieką az oczy hehe
Anima 2.8 cm to nie jest długość wymagająca pessaru. Ale jeśli masz regularne skurcze, szyjka robi się miękka albo zaczyna się rozwierać,to warto go rozważyć. Od kilku tygodni mam pessar (założony przy 21mm) i przynajmniej mam spokojną głowę. No i mogę normalnie funkcjonować. Biorę magnez i scopolan(no spa na mnie nie działa) i jak na razie jest ok.

reklama

Anima2689

Rozwiązania
0
Dla mnie. Kosmos. Od pasa w dół byłam sino- bordowa w jakieś plamy, miałam duszności, kołatanie serca, bylo mi goraco. Bardzo źle wspominam to leczenie
Masz pesaar zalozony prawda? Ja po dzisiejszej wizycie u gina mam skierowanie do.szpitALa na jutro na zalozenie pessara. Tzn najpierw badania potem pessar bo moja szyjka.ma.21mm. Niewiem czego spodziewac po tym.. :/ dodam ze to 31tydz.. możesz cos napisać jak.wygląda funkcjonowanie z tym? :)

U

użytkownik 902

Gość
Masz pesaar zalozony prawda? Ja po dzisiejszej wizycie u gina mam skierowanie do.szpitALa na jutro na zalozenie pessara. Tzn najpierw badania potem pessar bo moja szyjka.ma.21mm. Niewiem czego spodziewac po tym.. :/ dodam ze to 31tydz.. możesz cos napisać jak.wygląda funkcjonowanie z tym? :)
No to u mnie taka sama długość szyjki w 24tc była. Zero seksu, co drugi dzień macmirror i dwa razy w tygodniu lactovaginal. Dbanie o regularne wypróżnianie. Poza tym go nie czuć, mimo że miejsca jakby brak na te globulki;)

U

użytkownik 902

Gość
Anima lekarz nie kazał Ci kupić pessara? Żebyś nie czekała potem za długo na dostawę. No i zanim Ci go założą to pobiorą posiewy, więc pewnie trochę to potrwa zanim zaloza- przynajmniej u nas są takie procedury.

Anima2689

Rozwiązania
0
Anima lekarz nie kazał Ci kupić pessara? Żebyś nie czekała potem za długo na dostawę. No i zanim Ci go założą to pobiorą posiewy, więc pewnie trochę to potrwa zanim zaloza- przynajmniej u nas są takie procedury.
Taak dlatego ide leżeć jutro najpierw posiew czekać na wyniki jak wszystko ok da znać zeby zamawiać :p jak dbać o regularne wyprozmienia prZy zAparciach ehh chyba będę musiała zakupić czopki. A możesz więcej chodzić np po domu czy dalej plackiem leżeć? U Mnir bynajmniej każą leżeć :p

Oczekujaca123

Miasto
Chorzów
Rozwiązania
0
@Ynka89 nie mam skurczy. Stwardnienia są ale mega rzadko. To chyba nic dziwnego bo biorę i Adalat i relanium i nospe A wcześniej tak długo ten magnez i fenoterol więc organizm już przyswoil

@Zzzzzz nie mam Twojego nr ! Odezwij się:*

U

użytkownik 902

Gość
Taak dlatego ide leżeć jutro najpierw posiew czekać na wyniki jak wszystko ok da znać zeby zamawiać jak dbać o regularne wyprozmienia prZy zAparciach ehh chyba będę musiała zakupić czopki. A możesz więcej chodzić np po domu czy dalej plackiem leżeć? U Mnir bynajmniej każą leżeć :p
Ja mam trójkę dzieci, najmłodszy ma dwa lata, jakim cudem miałabym leżeć?;) Lekarz mi powiedział,że mam funkcjonować normalnie, ale bez maratonów. Więc normalnie gotuje, bawie się z dziećmi, robię lekkie zakupy, sprzatam na raty itp.
Co do zaparć to u mnie najgorzej było z tym w szpitalu- leżenie i ich dieta nie sprzyjały. Kupiłam w szpitalnej aptece lactulosum w syropie i mi pomogło, potem jeszcze kilka dni piłam dla utrzymania efektu. Najważniejsze jest to,żeby się załatwić przed założeniem- w poprzedniej ciąży tego nie zrobiłam i ogólnie miałam wtedy problem z tym w szpitalu i jak już wróciłam do domu i poszłam do łazienki to zepchnelam pessar biegiem wracałam do lekarza..

Anima2689

Rozwiązania
0
N
Ja mam trójkę dzieci, najmłodszy ma dwa lata, jakim cudem miałabym leżeć?;) Lekarz mi powiedział,że mam funkcjonować normalnie, ale bez maratonów. Więc normalnie gotuje, bawie się z dziećmi, robię lekkie zakupy, sprzatam na raty itp.
Co do zaparć to u mnie najgorzej było z tym w szpitalu- leżenie i ich dieta nie sprzyjały. Kupiłam w szpitalnej aptece lactulosum w syropie i mi pomogło, potem jeszcze kilka dni piłam dla utrzymania efektu. Najważniejsze jest to,żeby się załatwić przed założeniem- w poprzedniej ciąży tego nie zrobiłam i ogólnie miałam wtedy problem z tym w szpitalu i jak już wróciłam do domu i poszłam do łazienki to zepchnelam pessar biegiem wracałam do lekarza..
Mam lactulosum w domu więc zabiorę ze sobą :d ewentualnie poproszę o.czopek hmm.
To dobrze ze można więcej robić przy tym bo przez te leżenie plackiem jestem w plecy z wieloma rzeczami :/ jedynej szłam do wc i szybko prysznic :o

U

użytkownik 902

Gość
N

Mam lactulosum w domu więc zabiorę ze sobą :d ewentualnie poproszę o.czopek hmm.
To dobrze ze można więcej robić przy tym bo przez te leżenie plackiem jestem w plecy z wieloma rzeczami :/ jedynej szłam do wc i szybko prysznic :o
Ale to też zależy od tego czy macica się stawia- bo temu pessar nie zapobiega. Ja skurczy nie mam, więc mogę w miare normalnie funkcjonować- troche to za dużo powiedziane, bo działam na jakies 30%, jak czuję,że brzuch się spina, to leżę,nie ma się co wygłupiać.

reklama

Zzzzzz

Rozwiązania
0
@Ynka89 nie mam skurczy. Stwardnienia są ale mega rzadko. To chyba nic dziwnego bo biorę i Adalat i relanium i nospe A wcześniej tak długo ten magnez i fenoterol więc organizm już przyswoil

@Zzzzzz nie mam Twojego nr ! Odezwij się:*
Żartujesz! @Oczekujaca123 pisalam do Ciebie tyle razy bez odzewu że myslalam ze się za cos pogniewalas i przestalam :o

Do góry