reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Taak dlatego ide leżeć jutro najpierw posiew czekać na wyniki jak wszystko ok da znać zeby zamawiać :p jak dbać o regularne wyprozmienia prZy zAparciach ehh chyba będę musiała zakupić czopki. A możesz więcej chodzić np po domu czy dalej plackiem leżeć? U Mnir bynajmniej każą leżeć :p
Ja bym nie zakladala paasera w tym tygodniu ciazy. Przeciez szyjka juz moze sie sie skracac. Ja w 1 ciazy w 34 tc juz mialam rozwarcie na 1 cm i donosilam ciaze do 40+5 tc. A malowalam mylam okna chodzilam na zakup itp.
 
reklama
Taak dlatego ide leżeć jutro najpierw posiew czekać na wyniki jak wszystko ok da znać zeby zamawiać :p jak dbać o regularne wyprozmienia prZy zAparciach ehh chyba będę musiała zakupić czopki. A możesz więcej chodzić np po domu czy dalej plackiem leżeć? U Mnir bynajmniej każą leżeć :p
Polecam z rana śliwki suszone na zaparcia i kiwi. Ja co 2-3 dzień jem platki górskie lub jaglane i dodaje pokrojone kiwi i suszone śliwki jak narazie jest super :)
 
Gratuluje :) ja bralam Duphaston do 32 tygodnia. Teraz jestem w 38 tygodniu. Dzisiaj pozbylam sie pessara ,nie szwu i czekam na poród :) ciesze sie , że donosilam moją Malutką :)
Ale jesteś już daleko!! Czujesz już coś co mogłoby wskazywać, ze poród się zbliża? Mi jak twardnienia i jakieś bóle okresowe dokuczały od 20tc tak teraz od 2-3 tyg dały spokój... jestem 35+6 i boje się jak fiks.
 
Ale jesteś już daleko!! Czujesz już coś co mogłoby wskazywać, ze poród się zbliża? Mi jak twardnienia i jakieś bóle okresowe dokuczały od 20tc tak teraz od 2-3 tyg dały spokój... jestem 35+6 i boje się jak fiks.

Na KTG macica juz sie stawia , tylko to czuje ale nie boli. Boje sie tez jak to po tym leżeniu bedzie. Staram sie ruszać jak najwięcej. Wszyscy sa w pogotowiu gdyby sie zaczelo;) ja zawsze mialam dlugie cykle a termin na 30 maja wiec nie wiem czy tak urodze w terminie.
 
Na KTG macica juz sie stawia , tylko to czuje ale nie boli. Boje sie tez jak to po tym leżeniu bedzie. Staram sie ruszać jak najwięcej. Wszyscy sa w pogotowiu gdyby sie zaczelo;) ja zawsze mialam dlugie cykle a termin na 30 maja wiec nie wiem czy tak urodze w terminie.

Ale nawet wcześniej trochę tez sie stawiała a tak to nie czuję, że mam rodzić.
 
Ja bym nie zakladala paasera w tym tygodniu ciazy. Przeciez szyjka juz moze sie sie skracac. Ja w 1 ciazy w 34 tc juz mialam rozwarcie na 1 cm i donosilam ciaze do 40+5 tc. A malowalam mylam okna chodzilam na zakup itp.
Lekarz a lekarZ. Jeden powiedział to samo ze.on by.nie zakladal.. jestem jyz 31tc+3d..po.weekendzie dopiero pessar wiec Bedzie juz 32 ... ponosze go ile? Miesiąc i trzeba będzie zdjąć :/
 
Lekarz a lekarZ. Jeden powiedział to samo ze.on by.nie zakladal.. jestem jyz 31tc+3d..po.weekendzie dopiero pessar wiec Bedzie juz 32 ... ponosze go ile? Miesiąc i trzeba będzie zdjąć :/
W 36 TC raczej nikt Ci go nie zdejmie. Poza tym lepiej miesiąc z pessarem niż całe życie z wcześniakiem
 
D dziewczyny ja wlasnie wrocilam pd onkologa. Czeka mnie skrócenie szyjki. Pobral wycnek na biopsje ale niezależnie na wynik biopsji powiedzial ze powinnam wykonać zabieg. Nie jest zle az tak ale gorzej niz rok temu. W sierpniu 2018 CIN 1. Mowil ze to.moglo oslabic szyjke w ciąży i ze takie zmiany moga powodowac ze byla bardziej ppdatna na infekcje. A do tego z wizyye zapłaciłam 400 zl maskara po co ja place składki. A zabieg ma kosztiwac 1300 zl chyba z epojde do szpitala wyciac.
 
reklama
A i zapomnialam. Jezeli amcie macie 3 dzieci i wiecej (zaliczaja sie dzieci zmarle- musi tylko byc nadany pesel iakt urodzenia) mozna wnisokwoac o kartę duzej rodziny. Ja mam 2 dzieci i 1 zmarlo. Karte dostalam fajne znizki.
 
Do góry