reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...
 
DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...
No niestety ja na takim etapie jak Ty teraz jestem w 21.6 tc, tylko ja będę miała zakładany szew, o ile wyniki wymazu puszcza i leżę od 3 tygodni 23,5/24 h - wstaje tylko i wyłącznie do toalety... jesteś na takim etapie, ze nawet jak urodzisz to dzieciątko jest na tyle rozwinięte ze da radę - lez i bądź dobrej myśli, bez nadmiernego stresu, który Ci teraz niestety nie pomoże ...
 
DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...
Przede wszystkim się nie denerwuj. Mała już sporo waży, tyle co niejedno donoszone dziecko. Zacznij się oszczędzać a wszystko będzie dobrze.
 
Dziewczyny ze szwami, zdarzaly sie u Was plamienia?
Czulyscie szew? Bo mnie czasem po prostu boli w srodku. Wymazy i mocz czyste.
 
No niestety ja na takim etapie jak Ty teraz jestem w 21.6 tc, tylko ja będę miała zakładany szew, o ile wyniki wymazu puszcza i leżę od 3 tygodni 23,5/24 h - wstaje tylko i wyłącznie do toalety... jesteś na takim etapie, ze nawet jak urodzisz to dzieciątko jest na tyle rozwinięte ze da radę - lez i bądź dobrej myśli, bez nadmiernego stresu, który Ci teraz niestety nie pomoże ...
W takim razie i ja bede wstawac tylko do toalety... kazal dotrwać do 34 tyg. Więc chyba to bezpieczny okres dla.niego..
Podobno szew lepszy niz pessar. Tak panikuje a praktycZnie kazda kobieta gdzie czytAłam na forach z pessarem lub szwem donosi:) wiec obie damy rade :)
 
DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...
Hmm moja doktorka nie mierzyła mi szyjki po założeniu pessara, wg niej to było bez sensu, bo krążek ma się trzymać nawet na całkiem zniszczonej szyjce. No i stres mniejszy ;D
 
A jak u Ciebie szyjka też szew niepomagal?

Pierwsza ciąża dwa razy założony szew i za każdym razem się zsuwał, lekarze nie wiedza dlaczego i już mi mówili ze po porodzie trzeba będzie założyć taśmę bo przy kolejnej ciąży może być taka sama sytuacja i nie ma co ryzykować
 
Hmm moja doktorka nie mierzyła mi szyjki po założeniu pessara, wg niej to było bez sensu, bo krążek ma się trzymać nawet na całkiem zniszczonej szyjce. No i stres mniejszy ;D
U mnie to samo, ważne żeby pessar obejmował szyjkę, a ile ona ma to jest kwestia drugorzędna
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, idąc na założenie szwu okrężnego kupowałyście majteczki poporodowe, wkładki i podkłady ? Czy raczej jest to zbędne? Jutro się muszę spakować a chciałabym wiedzieć czy takie coś może mi się przydać
 
Do góry