reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kara u mnie też poleciała raz dwa, z 29mm do 21mm od razu założyli mi pessar. To był 24 tydzień. Teraz jestem w 34tc szyjka dalej w pessarze. Serio przy 9tlatku nie da się leżeć?[emoji848]
 
reklama
Kara u mnie też poleciała raz dwa, z 29mm do 21mm od razu założyli mi pessar. To był 24 tydzień. Teraz jestem w 34tc szyjka dalej w pessarze. Serio przy 9tlatku nie da się leżeć?[emoji848]
Mój lekarz stwierdził że na pessarr lub szew już za późno....
Da się, ale wiesz..więcej leżę itp, ale obiad czy coś drobnego trzeba zrobić...jeszcze teraz komunię miał(na szczęście robiliśmy na sali).

A wczoraj trafiłam do innej babki i mówi że szyjka ok bo norma do 1,5 cm[emoji23] i bądź tu mądry[emoji23]
 
Mój lekarz stwierdził że na pessarr lub szew już za późno....
Da się, ale wiesz..więcej leżę itp, ale obiad czy coś drobnego trzeba zrobić...jeszcze teraz komunię miał(na szczęście robiliśmy na sali).

A wczoraj trafiłam do innej babki i mówi że szyjka ok bo norma do 1,5 cm[emoji23] i bądź tu mądry[emoji23]
Nie jest za późno! Mój ginek szew zakłada przy szyjce 1,5 cm i mniej. Jeśli będzie się dalej skracala to upominaj się o szew. Jeśli nie to prawdopodobnie donosisz.
Ja z taką szyjka wytrzymałam do 39 tc. Bez szwu i pessara. Chodziłam dwa tyg przed porodem z rozwarciem. Pierwszego syna urodziłam w 35 tc bo też się szyjka skracala.
 
Mój lekarz stwierdził że na pessarr lub szew już za późno....
Da się, ale wiesz..więcej leżę itp, ale obiad czy coś drobnego trzeba zrobić...jeszcze teraz komunię miał(na szczęście robiliśmy na sali).

A wczoraj trafiłam do innej babki i mówi że szyjka ok bo norma do 1,5 cm[emoji23] i bądź tu mądry[emoji23]

Mój lekarz też stwierdził, że przy takiej długości szyjki szwu nie założą bo po prostu nie mają o co zahaczyć i można narobić na tym etapie więcej szkody.. pessar mogą założyć ale też niby nie każdy lekarz potrafi to zrobić przy tej długości (poza tym moga się tworzyć w tym miejscu zakażenia itp). Ja zostałam skierowana na 3dni do szpitala na magnez dożylnie na wzmocnienie (mimo iż tez biorę aspargin 3x2) i sterydy na rozwój płuc u małej. No i możliwie maksymalnie się oszczędzać.

I faktycznie.. co lekarz to inna opinia Ja w ciągu ostatniego tygodnia byłam badana przez 4 różnych lekarzy i kazdy mówił co innego (co do dlugosci szyjki tez byla u nich spora rozbieznosc) przez te opinie miałam taki meksyk w głowie.. aż w koncu stwierdziłam, że najlepiej się słuchać lekarza prowadzacego ;)
 
Mój lekarz stwierdził że na pessarr lub szew już za późno....
Da się, ale wiesz..więcej leżę itp, ale obiad czy coś drobnego trzeba zrobić...jeszcze teraz komunię miał(na szczęście robiliśmy na sali).

A wczoraj trafiłam do innej babki i mówi że szyjka ok bo norma do 1,5 cm[emoji23] i bądź tu mądry[emoji23]
Oczywiście,że nie jest za późno. Mi w poprzednich ciążach w 31tc zakładali. Wcześniak to wcześniak, warto nawet dla tych 6 tygodni.
Pytam bo ja mam w domu dzieci w wieku 10, 5 i 2.5 i trochę mnie to dziwi. Przy tym najstarszym dziecku już praktycznie nic robić nie muszę
 
Mój lekarz też stwierdził, że przy takiej długości szyjki szwu nie założą bo po prostu nie mają o co zahaczyć i można narobić na tym etapie więcej szkody.. pessar mogą założyć ale też niby nie każdy lekarz potrafi to zrobić przy tej długości (poza tym moga się tworzyć w tym miejscu zakażenia itp). Ja zostałam skierowana na 3dni do szpitala na magnez dożylnie na wzmocnienie (mimo iż tez biorę aspargin 3x2) i sterydy na rozwój płuc u małej. No i możliwie maksymalnie się oszczędzać.

I faktycznie.. co lekarz to inna opinia Ja w ciągu ostatniego tygodnia byłam badana przez 4 różnych lekarzy i kazdy mówił co innego (co do dlugosci szyjki tez byla u nich spora rozbieznosc) przez te opinie miałam taki meksyk w głowie.. aż w koncu stwierdziłam, że najlepiej się słuchać lekarza prowadzacego ;)
Ja się boję że jak wyladuje w szpitalu to nie na 3 dni[emoji23] a wiem, że kolejna wizyta u gina skończy się skierowaniem[emoji31]

@.jagódka mój syn i tak już odpuścił[emoji23] i sam dużo rzeczy robi jak mu powiem, ale zawsze jakoś mu ciężko dupsko ruszyć[emoji23]
 
Ja się boję że jak wyladuje w szpitalu to nie na 3 dni[emoji23] a wiem, że kolejna wizyta u gina skończy się skierowaniem[emoji31]

Też się tego bałam, nawet jeden z lekarzy wystawił mi skierowanie do szpitala zebym leżała na oddziale do porodu :oAle po konsultacji z moim lekarzem prowadzacym ta opcja odeszła i skończyło się tylko na 3 dniach ;)

Może porozmawiaj ze swoim lekarzem też o podaniu sterydów, albo znajdź kogoś kto podejmie sie zalożenia pessaru przy tej długości ;)
 
Też się tego bałam, nawet jeden z lekarzy wystawił mi skierowanie do szpitala zebym leżała na oddziale do porodu :oAle po konsultacji z moim lekarzem prowadzacym ta opcja odeszła i skończyło się tylko na 3 dniach ;)

Może porozmawiaj ze swoim lekarzem też o podaniu sterydów, albo znajdź kogoś kto podejmie sie zalożenia pessaru przy tej długości ;)
Ale do pessara wystarczy 10mm (czy nawet mniej), ta długość jest jeszcze całkiem spoko i przy niej standardem jest właśnie pessar
 
Ale do pessara wystarczy 10mm (czy nawet mniej), ta długość jest jeszcze całkiem spoko i przy niej standardem jest właśnie pessar

Możliwe..ale nie każdy lekarz chce/umie to zakładać przy tej długości. Wydaje mi się, że niektórzy się boją, że mogą narobić więcej szkody i wolą tego wcale nie robić albo odesłać do kogoś kto ma w tym więcej wprawy ;)
 
reklama
Też się tego bałam, nawet jeden z lekarzy wystawił mi skierowanie do szpitala zebym leżała na oddziale do porodu :oAle po konsultacji z moim lekarzem prowadzacym ta opcja odeszła i skończyło się tylko na 3 dniach ;)

Może porozmawiaj ze swoim lekarzem też o podaniu sterydów, albo znajdź kogoś kto podejmie sie zalożenia pessaru przy tej długości ;)
Właśnie dzwoniłam w tej kwestii...umówił mnie na piątek sprawdzić co i jak....
I ewentualnie szpital i sterydy...zobaczymy
 
Do góry