reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Słuchajcie jestem w 23 tygodniu. Szyjkę miałam badaną 13 w czwartek. 37mm. Jest zamknięta. Biorę Scopolan, Nospe i Magne B6 3x2 dziennie. Ilośc "skurczy" 8 na dzień najczęściej przy wstawaniu oraz nadaktywności Gabrysi. Trwają one około 1-2 minuty i wygląda to tak, ze jedna połowa brzucha napina mi się, po czym za jakiś czas opada. Też tak miałyście? Moja ciąża jest bardzo wysokiego ryzyka i każda sytuacja jest dla mnie niezwykle stresująca.
 
Oczywiście dużo leże i obowiązki przejął mąż, ale podstawowe rzeczy takie jak wstanie do łazienki czy podgrzanie obiadu to muszę wykonywać. Nigdzie nie wychodzę bo mieszkamy na 4 piętrze, leżę maksymalnie dużo oprócz w/w sytuacji.
 
Słuchajcie jestem w 23 tygodniu. Szyjkę miałam badaną 13 w czwartek. 37mm. Jest zamknięta. Biorę Scopolan, Nospe i Magne B6 3x2 dziennie. Ilośc "skurczy" 8 na dzień najczęściej przy wstawaniu oraz nadaktywności Gabrysi. Trwają one około 1-2 minuty i wygląda to tak, ze jedna połowa brzucha napina mi się, po czym za jakiś czas opada. Też tak miałyście? Moja ciąża jest bardzo wysokiego ryzyka i każda sytuacja jest dla mnie niezwykle stresująca.
Do 10 skurczy norma.
Górka ci się robi bo mała pewnie ma tam dupkę albo główkę(nie wiem jak leży). Długość szyjki jest ok. Ważne żeby nie spadła ponizej 2,5 cm[emoji3]
 
Do 10 skurczy norma.
Górka ci się robi bo mała pewnie ma tam dupkę albo główkę(nie wiem jak leży). Długość szyjki jest ok. Ważne żeby nie spadła ponizej 2,5 cm[emoji3]
Wczoraj lekarz stwierdził, ze jest poprzeczne, natomiast kilka dni wcześniej było miednicowe. Malutka jest strasznie ruchliwa, więc co chwile się przemieszcza. Też się zastanawiam, czy to własnie te gulki nie są oznaka wypinania.
 
Wczoraj lekarz stwierdził, ze jest poprzeczne, natomiast kilka dni wcześniej było miednicowe. Malutka jest strasznie ruchliwa, więc co chwile się przemieszcza. Też się zastanawiam, czy to własnie te gulki nie są oznaka wypinania.
Moim zdaniem to właśnie to...nic innego. Bo macica przy twardnieniu cała się spina bez górek[emoji6]
 
reklama
Lekarz też twierdził, że możliwe, że dzidzia się wypycha bo jak na swój wiek już waży ponad 600 gram i całkiem możliwe, że próbuje różnych figur. Co nie zmienia faktu, że strach jest. Naczytałam się tyle różnych przypadków, że strach pojawia się przy jakichkolwiek nawet drobnych komplikacjach.:-). Zobaczymy za kilka dni czy coś się zmieni. Wczoraj mój ginek zwiększył mi luteinę z 2x1 na 3x1.
 
Do góry