reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama

Wspinka

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Gratulacje!! Dużo zdrówka dla Was. Jak zobaczyłam skurcze co 8-10 min.to się zaczęłam zastanawiać co Ty jeszcze na forum piszesz zamiast jechać na IP :-D

ciastkozkremem

mama Ignasia
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, czytam was od paru dni i cieszą mnie wasze szczęśliwe wyleżone zakończenia;) u mnie prawie 31 tydzień. Leżę od środy, na wizycie lekarz stwierdził skrócenie szyjki do 28mm, rozwarcie zewnętrzne na palec i wewnętrzny lejek. Leżę w domu, mam luteinę 2x1, nospe 3x1 i magnez 2x1. Kontrola w środę i modlę się żeby coś lepiej było. Jakoś nie dopytałam czy szyjka ma szanse się zamknąć /wydłużyć ? Czy walczę o zatrzymanie się w miejscu tych zmian? Jakie macie doświadczenia po leżeniu i Luteinie?
A tak przy okazji to jak zapełnianie sobie czas w trakcie tego całego oszczędzania się?
Kiedy zrobiliście wyprawkę i torbę do szpitala?
Myślałam, że mam jeszcze dużo czasu, więc nic nie mam poza wózkiem, koszem Mojżesza i paroma kocykami...

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
Cześć dziewczyny, czytam was od paru dni i cieszą mnie wasze szczęśliwe wyleżone zakończenia;) u mnie prawie 31 tydzień. Leżę od środy, na wizycie lekarz stwierdził skrócenie szyjki do 28mm, rozwarcie zewnętrzne na palec i wewnętrzny lejek. Leżę w domu, mam luteinę 2x1, nospe 3x1 i magnez 2x1. Kontrola w środę i modlę się żeby coś lepiej było. Jakoś nie dopytałam czy szyjka ma szanse się zamknąć /wydłużyć ? Czy walczę o zatrzymanie się w miejscu tych zmian? Jakie macie doświadczenia po leżeniu i Luteinie?
A tak przy okazji to jak zapełnianie sobie czas w trakcie tego całego oszczędzania się?
Myślałam, że mam jeszcze dużo czasu, więc nic nie mam poza wózkiem, koszem Mojżesza i paroma kocykami...
Mam nadzieję ,że Ci się zamknie ,ale nie znam się na tym , ja mam 36 tc a spakowałam się w czwartek ;) czyli miesiąc przed planowanym porodem ,

Madzix88

Rozwiązania
0
Ja leżę od tygodnia, szyja 27mm miękka, ale zamknięta. W środę mam wizytę i sama jestem ciekawa, co da to leżenie i lekarstwa, ale to się nie cofnie, ważne żeby się zatrzymało
Po ostatniej wizycie ze strachu spakowałam z grubsza torbę i zabrałam się już tak na serio za wyprawkę, wszystko zamawiam z netu. Komoda z ikei, kosmetyki i art higieniczne z gemini, a ciuszki i inne rożki i prześcieradełka z netu :) Plus jest taki ze dla kuriera zawsze jesteśmy w domu

ciastkozkremem

mama Ignasia
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Ja leżę od tygodnia, szyja 27mm miękka, ale zamknięta. W środę mam wizytę i sama jestem ciekawa, co da to leżenie i lekarstwa, ale to się nie cofnie, ważne żeby się zatrzymało
Po ostatniej wizycie ze strachu spakowałam z grubsza torbę i zabrałam się już tak na serio za wyprawkę, wszystko zamawiam z netu. Komoda z ikei, kosmetyki i art higieniczne z gemini, a ciuszki i inne rożki i prześcieradełka z netu :) Plus jest taki ze dla kuriera zawsze jesteśmy w domu
A który masz tydzień? Ja niby ciuszki mam w większości po synku i bratanku, ale leżą u moich rodziców na strychu. Myślałam, że je na spokojnie przejrzę i zobaczę, czego brakuje, a teraz to nawet tam nie pojadę już raczej. Eh... Poczekam chyba jeszcze na tę wizytę w środę i wtedy naszykuję sobie awaryjną torbę.
A czy któraś z was dostała sterydy na rozwój płuc dziecka? To jest standardowa procedura? Ponoć jak mi się jeszcze szyjka skróci to mam iść na to do szpitala.
Chyba trochę byłam oszołomiona i nie zadałam wszystkich pytań na wizycie. Teraz to chyba sobie zapisze wszystko.

Fado123

Rozwiązania
3
A który masz tydzień? Ja niby ciuszki mam w większości po synku i bratanku, ale leżą u moich rodziców na strychu. Myślałam, że je na spokojnie przejrzę i zobaczę, czego brakuje, a teraz to nawet tam nie pojadę już raczej. Eh... Poczekam chyba jeszcze na tę wizytę w środę i wtedy naszykuję sobie awaryjną torbę.
A czy któraś z was dostała sterydy na rozwój płuc dziecka? To jest standardowa procedura? Ponoć jak mi się jeszcze szyjka skróci to mam iść na to do szpitala.
Chyba trochę byłam oszołomiona i nie zadałam wszystkich pytań na wizycie. Teraz to chyba sobie zapisze wszystko.
Z tego co pisały dziewczyny to tak steryd to standard, jeśli dobrze zrozumiałam mojego gina to w 8 miesiącu rozwijają się płuca , a jeśli jest ryzyko jak u Ciebie ,że urodzisz wcześniej to muszą to przyśpieszyć

Dżuls89

Rozwiązania
0
Z tego co mi wiadomo to szyjka już raczej się nie wydłuży, ważne żeby się już bardziej nie skracała. Ale u Ciebie nie jest tak źle z długością, ja na samym początku tej ciąży miałam tylko 3cm. Co do sterydów, to miałam podawane kilkukrotnie, ale we wcześniejszych ciążach- przy pierwszym synku w 29tc, szyjka 1,8 cm miesiąc pobytu w szpitalu, poród w 37 tc, przy drugim synku w trakcie przedwczesnego porodu (swoją drogą ciekawe na ile to zadziałało, urodziłam jakieś 3 godziny po zastrzyku) w 33tc, oddychał samodzielnie (heh więc chyba jednak zadziałało ;) ) oraz przy córeczce w 33 tc, skrócona szyjka, rozwarcie na palec, poród w 36 tc. W tej ciąży (35+6 tc) nie było podstaw do podania sterydów bo mimo dużych problemów z przedwczesnymi skurczami szyjka ciągle trzyma się dzielnie. Na pewno podanie sterydów zmniejsza nasz stres, przynajmniej wiesz że w razie czego maluszek jest silniejszy na starcie. Hehe co do torby i wyprawki to ja dopiero teraz zaczynam działać, ale na szczęście wiele rzeczy jest gotowych, tylko mąż ma teraz bieganinę żeby to wszystko wyprać i skompletować ;)

reklama

ciastkozkremem

mama Ignasia
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
No długość ponoć nie ma dramatu tylko to rozwarcie nieszczęsne... lekarz mi powiedział, że to wewnętrzne go najbardziej martwi. A szło tak dobrze do tej pory, pracowałam i nic mi nie dokuczało.
Dżuls czyli to twoje 4 dziecko? I wszystkie ciąże z leżeniem? To podziwiam. Ja po paru dniach mam dosyć stresu i bezradności

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
B Kujący ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
D Ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 3
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
angelika.zima5 Ból krzyża w 11tc Potrzebuję porady 5
Monika2107 Ból i swędzenie piersi Potrzebuję porady 2
U Ból nadbrzusza Ciąża, poród, połóg 5
A Objawy po łyżeczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
K Ból podbrzusza przy wysiłku Potrzebuję porady 4
Blanca86 Ból po łyżeczkowaniu Poronienia 3
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
A Ból podbrzusza na początku ciąży Potrzebuję porady 12
K Ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
Patrycja35 Cc-ból kregosłupa po znieczuleniu Potrzebuję porady 10
M Ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
Dominika232019 Ciąża i ostry ból brzucha Ciąża po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny ból i niedowierzanie Ciąża, poród, połóg 50
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
N ból brzucha 27 tc Potrzebuję porady 3
R Ból brzucha, i inne. Potrzebuję porady 8
K Potworny Ból krocza w 21tc...czy ktoś tak miał?:(( Potrzebuję porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy ktoś może polecić? Potrzebuję porady 8
J Ból ucha w ciąży. Ciąża, poród, połóg 8
Paulina.zen Sposoby na ból głowy Ciąża, poród, połóg 3
Dmalw 19 TC - rwanie i ból krocza Potrzebuję porady 4
I Ból piersi i brodawek przy karmieniu Potrzebuję porady 11
O Ból głowy w 16 tyg ciąży Potrzebuję porady 4
KociTata Ból brzucha u niemowlaka Potrzebuję porady 19
I Heparyna/clexan ból Ciąża, poród, połóg 6
N Ból żołądka 7tc Potrzebuję porady 3
S Ból biodra i kręgosłupa prawie 3lata po cesarce Potrzebuję porady 3
T Ostry jednostronny ból gardła Potrzebuję porady 8
P Ból podbrzusza/jajnika Potrzebuję porady 7
Sarafina Ból w okolicy pępka Potrzebuję porady 2
H Ból głowy w ciazy Potrzebuję porady 8
K Bóle podbrzusza w 26 tygodniu Potrzebuję porady 2
P Ból po poronieniu Poronienia 10
H Ból brzucha we wczesnej ciąży Potrzebuję porady 9
J 20tc i ból brzucha Ciąża, poród, połóg 2
K Ból gardła, katar czym zwalczyć objawy przeziębienia w ciąży Potrzebuję porady 16
F Ból piersi we wcześniej ciąży Potrzebuję porady 11
N 10 tydzien ciąży, ból jajnika Potrzebuję porady 6
K 30 tydz silne skurcze ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 19
S problemy po łyżeczkowaniu Potrzebuję porady 11
Klaudia12348 Śwąd i ból pęcherza podczas ciąży Potrzebuję porady 5
L ból podbrzusza jak na okres i brak miesiączki Potrzebuję porady 6
Sarafina Ból macicy Potrzebuję porady 5
Lalalala Prosze o radę. Czy mogę być w ciąży??? Starania Potrzebuję porady 30