reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Z tego co pisały dziewczyny to tak steryd to standard, jeśli dobrze zrozumiałam mojego gina to w 8 miesiącu rozwijają się płuca , a jeśli jest ryzyko jak u Ciebie ,że urodzisz wcześniej to muszą to przyśpieszyć
Mi w czwartek powiedział że w kazdej chwili może się coś zacząć bo szyjka miękka i słaba a maluch niziutko ale na sterydy się nie zdecydował ( wczoraj zaczęłam 33tc) jeszcze wczoraj mnie mama z siostrą zestresowały bo powiedziały że brzuch mi opadł i rzeczywiście jak siedzę to opiera mi się na udach no i plusem jest to że oddycha mi się lepiej.
 
reklama
Mi w czwartek powiedział że w kazdej chwili może się coś zacząć bo szyjka miękka i słaba a maluch niziutko ale na sterydy się nie zdecydował ( wczoraj zaczęłam 33tc)
Mi też tak lekarz mówił w 32 tc, że szyjka skrócona i miękka, wewnętrzny lejek i że raczej nie uda się tego powstrzymać. Polezalam w szpitalu dwa razy, dostałam sterydy, magnez w kroplówce i lejek się zamknął :-) szyjka ponoć może delikatnie pracować, bo mięsnie się rozkurczaja od magnezu. Urodziłam zdrowego chłopca w 38+4 :-) także głowa do góry.
 
Dziewczyny, czytam wpisy i Wasze historie są pocieszające. U mnie natomiast, w przeciwieństwie do większości opisanych tu historii, zauważono skracającą się szyjkę stosunkowo wcześnie, ponieważ w 20 tc. Miała wtedy 1,8mm. W 21 tc (w środę) został założony pessar w przed zakładaniem szyjka miała ok 2,0 mm. Moje pytanie brzmi- czy któraś z Wam miała taką sytuację w 20 tc i aż tak krótką szyjkę?
 
Hahaha a tak poza tym to ja jestem niepoprawną optymistką, dość szybko zapominam o trudach ciążowych i lubię porody, to jest oczywiście bolesne ale i jednocześnie tak niesamowite wydarzenie w życiu kobiety
Podziwiam! :-) Ja po dwóch ciążach na leżąco i dwóch porodach mam dość.
 
Dziewczyny, czytam wpisy i Wasze historie są pocieszające. U mnie natomiast, w przeciwieństwie do większości opisanych tu historii, zauważono skracającą się szyjkę stosunkowo wcześnie, ponieważ w 20 tc. Miała wtedy 1,8mm. W 21 tc (w środę) został założony pessar w przed zakładaniem szyjka miała ok 2,0 mm. Moje pytanie brzmi- czy któraś z Wam miała taką sytuację w 20 tc i aż tak krótką szyjkę?

Miałam identyczna sytuacje i w 20tc szyjka 1.2cm a szew zakładany na brak szyjki w 21tc..
 
Dziewczyny, czytam wpisy i Wasze historie są pocieszające. U mnie natomiast, w przeciwieństwie do większości opisanych tu historii, zauważono skracającą się szyjkę stosunkowo wcześnie, ponieważ w 20 tc. Miała wtedy 1,8mm. W 21 tc (w środę) został założony pessar w przed zakładaniem szyjka miała ok 2,0 mm. Moje pytanie brzmi- czy któraś z Wam miała taką sytuację w 20 tc i aż tak krótką szyjkę?

Ale masz 1,8mm czy cm?
 
Mam 18mm. Cały czas leżysz?

Ja już urodziłam :) w 39tc
Ogolnie dużo odpoczywałam, nie leżałam przez cały czas, u mnie była taka sytuacja ze szew się zsunął, wiec miałam zakładany drugi, później z drugim taka sama sytuacja i już od 32tc to praktycznie bez niczego z bardzo krótka szyjka i rozwarciem wytrzymałam do 39tc. Przez ten czas brałam nospe, luteinę, magnez
 
Ja już urodziłam :) w 39tc
Ogolnie dużo odpoczywałam, nie leżałam przez cały czas, u mnie była taka sytuacja ze szew się zsunął, wiec miałam zakładany drugi, później z drugim taka sama sytuacja i już od 32tc to praktycznie bez niczego z bardzo krótka szyjka i rozwarciem wytrzymałam do 39tc. Przez ten czas brałam nospe, luteinę, magnez
Ja od kilku dni leżę i zaczynam mieć problem z plecami :(. Jak często chodziłas do lekarza na wizyty? Ja byłam w środę podczas zakładania krążka i wybieram się we wtorek.
 
reklama
Ja od kilku dni leżę i zaczynam mieć problem z plecami :(. Jak często chodziłas do lekarza na wizyty? Ja byłam w środę podczas zakładania krążka i wybieram się we wtorek.

Ja nie leżałam plackiem cały czas bo chyba bym oszalała, po prostu miałam tryb kanapowy. Chodziłam co 3tyg, chyba ze lądowałam w szpitalu (na założenie drugiego szwu i później na sterydach) to wtedy tydzień po szpitalu miałam wizytę kontrolna, później wizyty co 2tyg
 
Do góry