reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja już przestalam się tym przejmować odkąd u lekarza zawsze w porządku wychodzi. Teraz 33+4 szyjka wszystko ok. Tłumacze sobie, że może taka natura, bo inaczej bym zwariowała ;)
U mnie tak średnio to jest ok bo mam problem z kurcząca się macica. Byłam u lekarza w środę i mówił że wszystko mieści się w normie ale muszę to kontrolować. Idę następnym razem 6wrzesnia. Do tej pory starań się nie panikować, odpoczywać i brać leki. Trochę odpuściłam bo idzie popaść w paranoje. Dodam że z szyjka wszystko ok więc tym się pocieszam
 
reklama
Dziękuję Ci za Twój post, to bardzo pocieszające. Ja czasem mam dni zwątpienia i myślę, że nie wyleżę innym razem jestem pełna wiary, że może się udać.
Leżałaś cały czas czy wstawalas do toalety itp.
Dla mnie największą zmorą jest pobyt w szpitalu. Okropnie na mnie działa to miejsce. . .
 
Dziewczyny ja jeszcze wrócę do tematu twardego brzuszka. Miałyście sytuację że twardniał wam w nocy ?

Ja też tak mam, w dzień praktycznie nic się nie dzieje, a w nocy robi się twardy jak się właśnie z boku na bok przekręcam i czasami się na to obudzę nawet.

A robi się wam tylko pół brzucha twarde? Mi się tak dzieje i czuje ze to się spina, że to nie mała się wypycha, ale tylko na połowie [emoji15]
 
Ja też tak mam, w dzień praktycznie nic się nie dzieje, a w nocy robi się twardy jak się właśnie z boku na bok przekręcam i czasami się na to obudzę nawet.

A robi się wam tylko pół brzucha twarde? Mi się tak dzieje i czuje ze to się spina, że to nie mała się wypycha, ale tylko na połowie [emoji15]
To zależy od ułożenia dziecka, ja najczęściej mam prawą stronę twardą, robi się taka duża wypukłość z prawej że brzuch jest totalnie niesymetryczny. Właśnie z prawej maluch trzyma pupę, więc to chyba dlatego ta strona się bardziej uwydatnia.
 
P.S. To oczywiście dotyczy sytuacji kiedy mi brzuch twardnieje, bo gdy jest spokojny to wygląda normalnie, no chyba że maluch urządza dyskotekę, to wtedy biedny brzuszek szaleje na wszystkie strony ;)
 
Ja też tak mam, w dzień praktycznie nic się nie dzieje, a w nocy robi się twardy jak się właśnie z boku na bok przekręcam i czasami się na to obudzę nawet.

A robi się wam tylko pół brzucha twarde? Mi się tak dzieje i czuje ze to się spina, że to nie mała się wypycha, ale tylko na połowie [emoji15]
Tak ja tak mam. Mi się lewa strona tak spina.
 
A ja jeszcze zapytam o ruchy. Czuję od niedawna. I nieraz czuję takie bąbelki a nieraz tak jakby mi się w jelitach jedzenie przesuwało, czy to są też ruchy? Takie kopniaczki? Nie potrafię tego wyczaic co to he.
 
To zależy od ułożenia dziecka, ja najczęściej mam prawą stronę twardą, robi się taka duża wypukłość z prawej że brzuch jest totalnie niesymetryczny. Właśnie z prawej maluch trzyma pupę, więc to chyba dlatego ta strona się bardziej uwydatnia.
To ja tak mam po lewej stronie. Dokładnie jak piszesz taka asymetria.
 
reklama
A ja jeszcze zapytam o ruchy. Czuję od niedawna. I nieraz czuję takie bąbelki a nieraz tak jakby mi się w jelitach jedzenie przesuwało, czy to są też ruchy? Takie kopniaczki? Nie potrafię tego wyczaic co to he.
Klasyk ;) Ja właśnie w ten sposób zaczynałam odczuwać ruchy. Ale czasem to faktycznie jelita haha
 
Do góry