reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Menia2018

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny pozwoliłam sobie do Was zajrzeć rok mnie na tym forum nie było. Urodziłam synka i wpadłam w wir opieki nad maleństwem. Borykałam się że skraplającą szyjką praktycznie od połowy ciąży. Ale dzielnie dotrwałam do 40tc. Byłam.wczoraj na rocznej kontroli u ginekologa i zapytałam co by mogło być w kolejnej ciąży czy szyjka mogła by się też skracać, doktor powiedziała że gwarancji na skracanie bądź nie skracanie nikt mi nie da. Choć zwiększa się prawdopodobieństwo skracania niestety. Może są tu mamusie więcej niż jednego dziecka i powiedzą mi jak miały w swoich ciążach. Trzymajcie się dzielnie kobietki.

reklama

Wspinka

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Może są tu mamusie więcej niż jednego dziecka i powiedzą mi jak miały w swoich ciążach. Trzymajcie się dzielnie kobietki.
Hej. Moja historia pewnie Cię nie pocieszy, bo sytuacja ze skracająca się szyjka powtórzyła się przy drugiej ciąży. Miałam nadzieję, ale tak zapobiegawczo zaczęłam wcześniej polegiwac i może dlatego wszystko było pod kontrolą. Na szczęście pierwsza ciąża donoszona do 37+4 i druga do 38+4 :-) pozdrawiam i życzę powodzenia:-)

Oczekujaca123

Miasto
Chorzów
Rozwiązania
0
Myślę, że niestety, ale sytuacja może się powtórzyć... pierwsza ciąża zakończona porodem w 23tyg. Druga ciąża- bliźniacza od 20tyg szew, w 23tyg porodowka , ale akcja powstrzymana - W szpitalu na silnych lekach leżac dotrwalam do 34t4d.... kolejnej ciąży nie próbuje.
Cześć dziewczyny pozwoliłam sobie do Was zajrzeć rok mnie na tym forum nie było. Urodziłam synka i wpadłam w wir opieki nad maleństwem. Borykałam się że skraplającą szyjką praktycznie od połowy ciąży. Ale dzielnie dotrwałam do 40tc. Byłam.wczoraj na rocznej kontroli u ginekologa i zapytałam co by mogło być w kolejnej ciąży czy szyjka mogła by się też skracać, doktor powiedziała że gwarancji na skracanie bądź nie skracanie nikt mi nie da. Choć zwiększa się prawdopodobieństwo skracania niestety. Może są tu mamusie więcej niż jednego dziecka i powiedzą mi jak miały w swoich ciążach. Trzymajcie się dzielnie kobietki.

Menia2018

Rozwiązania
0
@Wspinka i @Oczekujaca123 dziękuję za odpowiedź. Moja pierwsza ciąża była bez komplikacji w drugiej jak grom z jasnego nieba te skracanie nastąpiło. Lekarka powiedziała że pessar zapobiegawczo można wcześniej założyć i polegiwać ,choć przy dwójce dzieci odpoczynek ....ehhh. To chyba dlatego lekarka nie dała mi złudzeń bo mogłoby być podobnie.....

mniszkaaa

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Hej hej ale tu cicho ostatnio my dziś po wizycie i maluszek baaardzo nisko lekarz mówi że przy badaniu na fotelu czuć główkę niziutko ivszyjka miękka. Nniestety w moczu wyszło białko i w przyszłym tygodniu mam powtórzyć badania i codziennie mierzyć cisnienie żeby obserwować czy zatrucie ciążowe się nie rozwija. Jutro wizyta u endokrynologa a od poniedziałku mąż mi zapowiedział że sama już nigdzie nie jeżdżę bo on się będzie bał zebym nie urodziła gdzieś na parkingu czy w sklepie;)

Fado123

Rozwiązania
3
Hej hej ale tu cicho ostatnio my dziś po wizycie i maluszek baaardzo nisko lekarz mówi że przy badaniu na fotelu czuć główkę niziutko ivszyjka miękka. Nniestety w moczu wyszło białko i w przyszłym tygodniu mam powtórzyć badania i codziennie mierzyć cisnienie żeby obserwować czy zatrucie ciążowe się nie rozwija. Jutro wizyta u endokrynologa a od poniedziałku mąż mi zapowiedział że sama już nigdzie nie jeżdżę bo on się będzie bał zebym nie urodziła gdzieś na parkingu czy w sklepie;)
A który u Ciebie tydzień ? ja mam ostatnią wizytę 18.09 ale nie kazał już robić moczu , ostatnio bardzo ładny był

reklama

mniszkaaa

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja mam 38 , też myślałam że nie doczekam ,a tu ani widu ani słychu porodu ha ha
Ja wczoraj myslałam że urodze a moja starsza córa miała ze mnie taki ubaw musiałam się wspiąć na 3 piętro bo wczoraj miała pierwszy angielski dodatkowy w tym roku i musiałam wszystko obgadać z panią i się rozliczyć za pierwszy miesiąc chyba 15 minut się wdrapywałam na te schody a kazdy krok to taki ból spojenia że myslałam że zejdę

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
B Kujący ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
D Ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 3
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
angelika.zima5 Ból krzyża w 11tc Potrzebuję porady 5
Monika2107 Ból i swędzenie piersi Potrzebuję porady 2
U Ból nadbrzusza Ciąża, poród, połóg 5
A Objawy po łyżeczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
K Ból podbrzusza przy wysiłku Potrzebuję porady 4
Blanca86 Ból po łyżeczkowaniu Poronienia 3
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
A Ból podbrzusza na początku ciąży Potrzebuję porady 12
K Ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
Patrycja35 Cc-ból kregosłupa po znieczuleniu Potrzebuję porady 10
M Ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
Dominika232019 Ciąża i ostry ból brzucha Ciąża po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny ból i niedowierzanie Ciąża, poród, połóg 50
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
N ból brzucha 27 tc Potrzebuję porady 3
R Ból brzucha, i inne. Potrzebuję porady 8
K Potworny Ból krocza w 21tc...czy ktoś tak miał?:(( Potrzebuję porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy ktoś może polecić? Potrzebuję porady 8
J Ból ucha w ciąży. Ciąża, poród, połóg 8
Paulina.zen Sposoby na ból głowy Ciąża, poród, połóg 3
Dmalw 19 TC - rwanie i ból krocza Potrzebuję porady 4
I Ból piersi i brodawek przy karmieniu Potrzebuję porady 11
O Ból głowy w 16 tyg ciąży Potrzebuję porady 4
KociTata Ból brzucha u niemowlaka Potrzebuję porady 19
I Heparyna/clexan ból Ciąża, poród, połóg 6
N Ból żołądka 7tc Potrzebuję porady 3
S Ból biodra i kręgosłupa prawie 3lata po cesarce Potrzebuję porady 3
T Ostry jednostronny ból gardła Potrzebuję porady 8
P Ból podbrzusza/jajnika Potrzebuję porady 7
Sarafina Ból w okolicy pępka Potrzebuję porady 2
H Ból głowy w ciazy Potrzebuję porady 8
K Bóle podbrzusza w 26 tygodniu Potrzebuję porady 2
P Ból po poronieniu Poronienia 10
H Ból brzucha we wczesnej ciąży Potrzebuję porady 9
J 20tc i ból brzucha Ciąża, poród, połóg 2
K Ból gardła, katar czym zwalczyć objawy przeziębienia w ciąży Potrzebuję porady 16
F Ból piersi we wcześniej ciąży Potrzebuję porady 11
N 10 tydzien ciąży, ból jajnika Potrzebuję porady 6
K 30 tydz silne skurcze ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 19
S problemy po łyżeczkowaniu Potrzebuję porady 11
Klaudia12348 Śwąd i ból pęcherza podczas ciąży Potrzebuję porady 5
L ból podbrzusza jak na okres i brak miesiączki Potrzebuję porady 6
Sarafina Ból macicy Potrzebuję porady 5
Lalalala Prosze o radę. Czy mogę być w ciąży??? Starania Potrzebuję porady 30