reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć dziewczyny pozwoliłam sobie do Was zajrzeć rok mnie na tym forum nie było. Urodziłam synka i wpadłam w wir opieki nad maleństwem. Borykałam się że skraplającą szyjką praktycznie od połowy ciąży. Ale dzielnie dotrwałam do 40tc. Byłam.wczoraj na rocznej kontroli u ginekologa i zapytałam co by mogło być w kolejnej ciąży czy szyjka mogła by się też skracać, doktor powiedziała że gwarancji na skracanie bądź nie skracanie nikt mi nie da. Choć zwiększa się prawdopodobieństwo skracania niestety. Może są tu mamusie więcej niż jednego dziecka i powiedzą mi jak miały w swoich ciążach. Trzymajcie się dzielnie kobietki.
Co ciąża to gorzej niestety. Coraz szybciej się skracała
 
reklama
U mnie spokój to znaczy bez zmian. Wizytę mam 28 chyba bo już nic nie pamiętam. 34tydzien spokojnie mija. Strasznie bym chciała gdzieś pojechać na weekendowy relax, ale mąż się nie zgadza, a ja jakoś czuje, że dochodzę do końca tej ciąży. Ale może rzeczywiście trochę cwaniakuje.
 
Hej hej. Dziewczyny czy wam obniżał się brzuch przed porodem i jeśli tak to na ile przed? Mam wrazenie, że trochę mam go niżej obecnie prawie 36 tydzień ..chyba trochę wcześnie?
 
Ja to w pierwszej ciąży w ogóle nie zauważyłam takiego obniżenia brzucha, ale wtedy ciąże przechodziłam i miałam wywoływany poród.
Teraz brzuch mi się wydaje być nisko odkąd zrobił się wielki czyli od około 30tc, ale nie wiem do końca jak to obniżenie wyglada ;)
 
Ja wizytę miałam wczoraj, leci właśnie 34+4. Doktorek nie mierzył już szyjki, powiedział, że to nie ma znaczenia, bo na tym etapie jak się coś zacznie, to i tak już w szpitalu nie będą zatrzymywać, nie podaje się już też sterydów na płucka. Sprawidził co u małej, jak przepływy i u mnie czy nie ma rozwarcia. Powoli odstawiam leki i czekamy :) Też może trochę cwaniakuję, ale jednak w końcu trochę się wyluzowałam ;) Widzę, że wszystkie już tu odliczają do godziny zero ;)
 
Ja wizytę miałam wczoraj, leci właśnie 34+4. Doktorek nie mierzył już szyjki, powiedział, że to nie ma znaczenia, bo na tym etapie jak się coś zacznie, to i tak już w szpitalu nie będą zatrzymywać, nie podaje się już też sterydów na płucka. Sprawidził co u małej, jak przepływy i u mnie czy nie ma rozwarcia. Powoli odstawiam leki i czekamy :) Też może trochę cwaniakuję, ale jednak w końcu trochę się wyluzowałam ;) Widzę, że wszystkie już tu odliczają do godziny zero ;)
Tez chce juz za 2 tyg byc po.
A jak ostatnio mierzyl to ile miala? A co konkretnie odstawilas?
 
Ja wizytę miałam wczoraj, leci właśnie 34+4. Doktorek nie mierzył już szyjki, powiedział, że to nie ma znaczenia, bo na tym etapie jak się coś zacznie, to i tak już w szpitalu nie będą zatrzymywać, nie podaje się już też sterydów na płucka. Sprawidził co u małej, jak przepływy i u mnie czy nie ma rozwarcia. Powoli odstawiam leki i czekamy :) Też może trochę cwaniakuję, ale jednak w końcu trochę się wyluzowałam ;) Widzę, że wszystkie już tu odliczają do godziny zero ;)
A na kiedy masz termin?
 
reklama
A właśnie kiedy i co odstawiacie? Ja mam jeszcze luteinę i magnez do wizyty to będzie 35tc a potem nie wiem czy już będzie bez leków? Jak dotrwam do 37tc to planuje myć okna
 
Do góry